پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پس از بازی با سایپا اعلام کرد نام دو بازیکن برزیلی و آفریقایی را به باشگاه داده تا یک نفر برای حضور در خط حمله این تیم جذب شود. به گزارش وبسایت نود، مهاجم آفریقایی مد نظر کالدرون مادبیو مایگا مهاجم ۳۱ […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پس از بازی با سایپا اعلام کرد نام دو بازیکن برزیلی و آفریقایی را به باشگاه داده تا یک نفر برای حضور در خط حمله این تیم جذب شود.

به گزارش وبسایت نود، مهاجم آفریقایی مد نظر کالدرون مادبیو مایگا مهاجم ۳۱ ساله اهل کشور مالی است که فصل گذشته برای بوریرام تایلند بازی کرده و اکنون بازیکن آزاد است.

این مهاجم ۱۸۵ سانتی متری، ۵۹ بازی برای تیم ملی مالی انجام داده و ۱۳ گل به ثمر رسانده است که آخرین آنها در سال ۲۰۱۶ بوده و حدود ۳ سال است به تیم ملی دعوت نشده است.

مایگا هم‌وطن و هم‌سن شیخ دیاباته مهاجم آفریقایی جدید استقلال و زوج او در خط حمله تیم ملی مالی بوده است. زمانی که دیاباته به عنوان مهاجم نوک در ترکیب مالی حضور داشت مایگا در پست وینگر چپ بازی می‌کرد و آخرین بازی ملی هر دوی آنها هم به سال ۲۰۱۶ برمی‌گردد.

این مهاجم چپ‌پا قابلیت بازی در نوک حمله و وینگر چپ و راست را دارد و بهترین دوران بازی‌هایش را در لیگ فرانسه تجربه کرده است.

مادیبو فوتبال باشگاهی خود را در لیگ های مالی و مراکش آغاز کرده و پس از آن راهی لومان فرانسه شد و سه فصل برای این تیم بازی کرد.

سوشو مقصد بعدی مهاجم مالیایی بود و پس از درخشش با پیراهن سوشو در لیگ فرانسه  و زدن ۲۴ گل برای این تیم در دو فصل، گران‌ترین انتقالش را تجربه کرد و در سال ۲۰۱۲ با ۶ میلیون یورو راهی وستهام در لیگ انگلیس شد.

دو فصل حضور در انگلیس با ۶ گل زده در ۳۸ بازی در رقابت های مختلف برای او چندان موفقیت آمیز نبود و پس از آن ابتدا به کویینزپارک رنجرز قرض داده شده و سپس با قرارداد قرضی به لیگ فرانسه بازگشت و در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ در ترکیب متز با ۹ گل در ۲۵ بازی روزهای خوب خودش را تا حدودی تکرار کرد.

مایگا پس از پایان مدت حضور قرضی در متز در سال ۲۰۱۵ بار دیگر یک نیم فصل به وستهام برگشت و در ۳ بازی تنها ۱ گل زد.

متز و وستهام آخرین باشگاه‌های اروپایی مایگا بودند و این مهاجم پس از آن راهی خاورمیانه شد و بازی در تیم‌های النصر عربستان و الاتحاد و عجمان امارات را تجربه کرد.

۵ گل و ۳ پاس برای النصر عربستان در ۱۹ بازی، ۹ گل و ۲ پاس گل برای الاتحاد امارات در ۲۳ بازی و ۱۰ گل و ۲ پاس گل در ۱۹ بازی برای عجمان در امارات حاصل کار او در لیگ های عربی بود.

مایگا پس از یک و نیم فصل حضور در عجمان دی ماه گذشته راهی بوریرام شد و با ۱ گل در ۳ بازی ضعیف‌ترین عملکرد دوران بازی‌ خود را به نمایش گذاشت و پس از فسخ قراردادش با بوریرارم در فروردین امسال تاکنون بدون تیم بوده است.

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.