واکنش مرادی به استفاده از بهداد: آیا در فوتبال همه سرمربی می‌شوند؟/ دنبال تسویه حساب نیستم
واکنش مرادی به استفاده از بهداد: آیا در فوتبال همه سرمربی می‌شوند؟/ دنبال تسویه حساب نیستم

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: رییس فدراسیون وزنه برداری می گوید، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک صحبتی با او برای فعالیت بهداد سلیمی در فدراسیون نداشته اند و معتقد است قرار نیست همه رییس یا سرمربی تیم ملی شوند و باید قهرمانان در زمینه‌های دیگر هم فعالیت کنند. علی مرادی در گفتگو با […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

رییس فدراسیون وزنه برداری می گوید، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک صحبتی با او برای فعالیت بهداد سلیمی در فدراسیون نداشته اند و معتقد است قرار نیست همه رییس یا سرمربی تیم ملی شوند و باید قهرمانان در زمینه‌های دیگر هم فعالیت کنند.

علی مرادی در گفتگو با ایسنا در مورد این که گفته شده از سوی وزارت ورزش  و کمیته ملی المپیک از او خواسته اند سمتی را برای بهداد سلیمی در فدراسیون در نظر بگیرد، تصریح کرد: به هیچ عنوان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دخالتی در سیاست های کلان فدراسیون ندارند. این شایعه را تکذیب می کنم. قبلا پیشنهاداتی به صورت متقابل داده  شده و فکر نمی کنم دیگر بیشتر از این زمان نیاز باشد.

مرادی در پاسخ به این پرسش که خود او در نظر دارد  با بهداد سلیمی صحبتی برای همکاری داشته باشد، گفت: ما در را برای همه باز گذاشته ایم اما شرط اول از خود گذشتگی باشد. برنامه ما جانشین پروری است  و آخرین  دوره فعالیتم در مدیریت کلان وزنه برداری است اما توصیه ام این است عزیزان در کلان این رشته ورزشی چه قهرمانان و چه دیگر افراد در زمینه های دیگر هم فعالیت کنند. در رشته های ورزشی دیگر مثلا فوتبال آیا همه رییس فدراسیون و یا سرمربی و مربی تیم ملی می شوند؟ بلکه هر کسی در هر قالبی کمک می‌کند و کمک حال آن  رشته ورزشی که برایش عرق دارد،  می‌شود. فکر می کنم باید از خود گذشتگی محور و شرط اصلی همکاریهایمان باشد.

دنبال تسویه حساب نیستم

مرادی در واکنش به اینکه گفته می شود ممکن است کسانی که در مجمع انتخاباتی به او رای نداده اند را تغییر دهد، تصریح کرد: همه آن عزیزان عضو خانواده وزنه برداری هستند و رویکرد ما از خود گذشتگی است و تمام این موارد را فراموش کرده ایم. این چیزی که مطرح می شود انگار ما به دنبال تسویه حساب خواهیم بود که اصلا چنین چیزی نیست و ما فقط به دنبال  ارتقا وزنه برداری در سطح داخل و بین المللی و توسعه پایدار هستیم.

اگر دوستان می خواهند فرصت سوزی یا خودزنی کنند راه باز است

رییس فدراسیون وزنه برداری درباره ی اعتراض کاندیداها به تعداد آرای مجمع نیز گفت: خوشبختانه قانون در همه جای ایران وجود دارد به هر حال اعتراض هایی شده و به وزارت ورزش هم اعلام شده است. بخش تخصصی مربوطه در وزارت ورزش هم به این مسئله رسیدگی کرد  و حتی دیدید که یک مدت در صدور حکم هم تاخیر ایجاد شد اما در نهایت حکم صادر شد. باز دوستان می خواهند فرصت سوزی یا خود زنی کنند. راه باز است  و قانون خیلی چیزها را مشخص می کند. ما از انتخابات عبور کردیم و خیلی  جدی داریم به آینده نگاه می کنیم. دوستانی هم  که خودشان را محق می دانند  می‌توانند بروند در مراجع  و محاکم پیگیر باشند و قطعا محاکم، مسائل را عادلانه و منصفانه رسیدگی می کنند.

سه ماه حساس را از دست دادیم

او ادامه داد: انتخابات به اتمام رسید و همه باید در جهت توسعه وزنه برداری و شاد کردن دل مردم فعالیت کنیم. کارهای روزانه  فدراسیون انجام شده که باید از سرپرست فدراسیون تشکر کنم و جو آرامی در انتخابات توسط وزارت ورزش  و کمیته ملی المپیک برقرار شد اما واقعیت این است سه ماه مهم و حساس را از دست دادیم در حالی که  کشورهای دیگر از فرصت ها استفاده بهینه کردند. البته همه دوستان مصمم هستند با تلاش بیشتر و فعالیت شبانه روزی  این عقب ماندن را جبران کنند.

بسیاری از حسن اعتماد ما سوء استفاده کردند

رییس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این پرسش که بزرگترین اشتباهی که در چهار سال گذشته داشته و آن را برطرف خواهد کرد، چه چیزی است، تصریح کرد: احساس می کنم بسیاری از حسن اعتماد ما سوء استفاده کردند و نیاز به عمیق تر نگاه کردن به مسائل هست و آن را اصلاح خواهیم کرد.

کادر فنی بزرگسالان تغییر نمی‌کند

مرادی در پاسخ به این پرسش که تغییراتی را در کادر فنی تیم های ملی و دبیر و نایب رییس  و کمیته های فدراسیون خواهیم داشت، تاکید کرد: کادرفنی تیم ملی بزرگسالان را مورد حمایت قرار خواهیم داد و تغییری نمی کند. در جوانان و نوجوانان با استفاده از مربیان ادواری کار را دنبال خواهیم کرد. در بخش ساختار فدراسیون می‌بینم که کارها به خوبی دنبال می شود. با این حال اگر نیاز به تغییرات باشد و لازم باشد حتما این کار انجام می‌شود.

رییس فدراسیون وزنه برداری در مورد انتقاداتی که نسبت به نبود سرمربی در تیم های پایه وجود داشت، گفت: تجربه خوبی را در بحث استفاده از مربیان ادواری داشتیم و ایجاد انگیزه کرده بود. حالا این که تیم های پایه سرمربی ثابت هم داشته باشند در اتاق فکر خودمان در دستور بررسی قرار می دهیم و راجع به آن فکر خواهیم کرد.

 کیانوش رستمی خودش کار می کند و به فدراسیون و کمیته گزارش می‌دهد

مرادی در پاسخ به این پرسش که رویکرد فدراسیون برای ادامه فعالیت کیانوش رستمی به چه شکل خواهد بود، تاکید کرد: بحث المپیک برای ما بسیار مهم است چراکه فقط دو نفر می توانند در بازی ها  شرکت کنند. سهراب مرادی دوشنبه همراه دکتر نوروزی راهی آلمان می شود و وضعیتش بررسی می شود و تمام موارد به مسئولان ورزش ایران گزارش داده خواهد شد و براساس آن نسبت به برنامه های آتی سهراب مرادی تصمیم لازم گرفته می‌شود. البته برای ما سلامتی سهراب مهم تر است. کیانوش رستمی هم طبق روال قبلی قرار بود خودش کارها را انجام دهد و گزارش ها را به فدراسیون  و کمیته ملی المپیک اعلام کند. سوء تفاهم هایی هم بوده که امیدوارم برطرف و تصمیمات بهتری گرفته شود. اما  آنچه مسلم است همه باید در چارچوب اهداف و منافع ملی قدم برداریم.

او ادامه داد: البته همین الان ۱۴ نفر از بهترین ها در اردوی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان هستند. تمام نفرات، چه کسانی که داخل اردو هستند و چه بیرون اردو باید توجه کنند زمانی دعوتنامه دو نفر از طرف فدراسیون جهانی یا کمیته بین المللی المپیک برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۰ صادر می شود که گزینشی های المپیک را پشت سر بگذارند و امتیاز مورد نظر را کسب کنند و این نیست که دعوتنامه به نام کسی زده شود.

مکاتبه با فدراسیون جهانی برای اعزام دو مدرس به ایران

او در مورد مهمترین برنامه های فدراسیون وزنه برداری برای چهار سال آینده بیان کرد: مهمترین برنامه ای که دارم بحث آموزش و گام برداشتن در جهت توسعه پایدار است. در همین زمینه مکاتباتی را با فدراسیون جهانی داشتیم و شاید کمتر از یک ماه دیگر کلاس آموزشی با حضور دو مدرس از فدراسیون جهانی داشته باشیم. یکی از مدرسان خانم است که برای بروز رسانی وزنه برداری بانوان کمک می کند.

او ادامه داد: همچنین استعدادیابی را بیشتر از گذشته مورد اهمیت قرار می دهیم  و کشور را به مناطق مختلفی تقسیم کرده ایم و در هر منطقه بحث استعدادیابی و آموزش پیگیری می‌شود. نخبه پروری و جانشین سازی بسیار جدی مورد توجه قرار می گیرد. البته همین استراتژی را نسبت به بانوان خواهیم داشت و مورد حمایت قرار می گیرند. با شرکت های داخلی تولید تجهیزات هم صحبت هایی را در جهت عقد قرارداد داشتیم تا در جهت رفع مشکلات تجهیزاتی کار کنیم در این صورت تولیدات داخل را مورد حمایت قرار می دهیم  و در اسرع وقت هم تجهیزات به استانهایی که نیاز دارند ارسال خواهیم کرد.

او در پاسخ به این پرسش که همانند چهار سال قبل شورا یا کمیته فنی وجود خواهد داشت و ساختار آن به چه شکل است؟ گفت: این مسئله شامل تغییراتی خواهد بود پس از بررسی و ارزیابی در اتاق  فکر اطلاع رسانی می شود.

رییس فدراسون در پاسخ به این پرسش که گفته شده اگر رکوردهای بانوان بزرگسالان برای مسابقات جهانی افزایش قابل قبولی نداشته باشد بجای رده بزرگسالان، رده جوانان به مسابقات اعزام می شوند، تاکید کرد: رکوردهای قهرمانی کشور در جلسات متعددی بررسی می شود و این مسئله را هم متعاقبا  اعلام خواهیم کرد.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار روز ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.