قربانی: بار استقلال به خاطر یک بازیکن روی زمین نمی‌ماند/ مدعی قهرمانی نیستیم!
قربانی: بار استقلال به خاطر یک بازیکن روی زمین نمی‌ماند/ مدعی قهرمانی نیستیم!

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: یک پیشکسوت استقلال معتقد است که تاریخ نامشخص آغاز لیگ برتر ضربه خاصی به تیم‌های لیگ نمی‌زند. پیروز قربانی، پیشکسوت استقلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت استقلال در آستانه لیگ نوزدهم، اظهار کرد: حتما تمریناتی که استقلال در این مدت داشته، تاثیرگذار خواهد بود اما باید منتظر ماند […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

یک پیشکسوت استقلال معتقد است که تاریخ نامشخص آغاز لیگ برتر ضربه خاصی به تیم‌های لیگ نمی‌زند.

پیروز قربانی، پیشکسوت استقلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت استقلال در آستانه لیگ نوزدهم، اظهار کرد: حتما تمریناتی که استقلال در این مدت داشته، تاثیرگذار خواهد بود اما باید منتظر ماند و دید نتیجه‌ آن در بازی‌های رسمی چه خواهد شد. با این حال باید به این نکته توجه کرد که تیمی که تعداد زیادی تغییر داشته باشد، نمی‌تواند مدعی قهرمانی محسوب شود. البته این نظر شخصی من است.

او با اشاره به این که استقلال باتوجه به تغییراتی که داشته، راه سختی برای رسیدن به جمع مدعیان قهرمانی دارد، درباره طولانی شدن روند تمدید قرارداد با علی کریمی، بیان کرد: به نظرم با طولانی شدن این روند، اتفاق خاصی رخ نداده است. بازیکنان استقلال در یک سطح هستند و فرق آنچنانی با هم ندارند. علی کریمی نباشد، یک بازیکن دیگری در سطح او داریم. شرایط استقلال به شکلی نیست که با نبودن یک بازیکن، بارش روی زمین بماند.

این پیشکسوت استقلال در ادامه در پاسخ به این سوال که تاریخ نامشخص شروع لیگ تا چه میزان به تیم‌ها ضربه می‌زند، توضیح داد: باتوجه به این که اکثر تیم‌ها ساختار ندارند و کارهایشان را بدون برنامه پیش می‌برند، هیچ فرقی برایشان نمی‌کنند. تیم‌های لیگ ما برنامه مدون تمرینی ندارند، ضمن این که ۹۰ درصد مربیان ایرانی کارشان را بی‌ساختار شروع می‌کنند. با این اوصاف نامشخص بودن تاریخ شروع لیگ، شاید فقط برای تیم‌هایی که مربی خارجی دارند مهم باشد. در کل شروع دیرهنگام لیگ در ایران فقط باعث خسته شدن بازیکنان از نظر روانی و انگیزشی می‌شود.

قربانی ادامه داد: در فوتبال مدرن دنیا از پیش فصل به عنوان فصل بدنسازی استفاده نمی‌کنند. برنامه آن‌ها به این شکل است که فشار تمرینات را در کل فصل تقسیم کنند. زمانی که ما بازی می‌کردیم، سه جلسه در روز تمرین داشتیم اما در فوتبال امروز چنین فشاری به بازیکن وارد نمی‌کنند.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر ریکاوری مهم‌ترین اصل در تمرینات فوتبال دنیا است اما به این خاطر که اکثر مربیان ایرانی براساس لابی، رابطه و اسپانسر فعالیت می‌کنند، اطلاعی از این بابت ندارند. در حال حاضر مربیان ما هرجا که می‌روند، اسپانسر را خودشان انتخاب می‌کنند. در کل شاید فقط ۱۰ درصد از مربیان ما طبق اصول فعالیت می‌کنند.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار روز ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.