شفر و استرا؛ تفاوت مهم ۲ نگرش
شفر و استرا؛ تفاوت مهم ۲ نگرش

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: سرمربی جدید استقلال اصلاً تمایلی به غر زدن و رسانه‌ای شدن ندارد. او در آرامش کار خود را پیش می‌برد. درست برخلاف سرمربی قبلی. به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «همیشه اونجوری نمیشه که ما منتظر شیم.» این جمله یکی از به یاد ماندنی‌ترین دیالوگ‌های سریال شهرزاد بود. واقعیت همیشه […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

سرمربی جدید استقلال اصلاً تمایلی به غر زدن و رسانه‌ای شدن ندارد. او در آرامش کار خود را پیش می‌برد. درست برخلاف سرمربی قبلی.

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «همیشه اونجوری نمیشه که ما منتظر شیم.» این جمله یکی از به یاد ماندنی‌ترین دیالوگ‌های سریال شهرزاد بود. واقعیت همیشه مطابق خواست و میل افراد پیش نمی‌رود و گاهی اتفاقات غیر منتظره‌ای را دربرمی‌گیرد و در این میان هنر افراد این است که با تطبیق خود با شرایط جدید، بتوانند در همان فضا بقای خود را تضمین کنند و برای موفقیت بجنگند. مصداق بارز جملات بالا را می‌توان در شرایط فصل قبل و این فصل استقلال پیدا کرد.

پارسال در همین ایام وقتی وینفرید شفر تیمش را برای حضور در رقابت‌های لیگ برتر آماده کرد، دیگر خبری از ستاره‌های درخشانی که فصل قبل از آن در استقلال حضور داشتند نبود. از سیدمجید حسینی و امید ابراهیمی گرفته تا امید نورافکن و علی قربانی و از همه مهم‌تر، سرور جبارف و مامه تیام. راهکار شفر اما چیزی نبود که استقلالی‌ها راضی و امیدوار کند. او همچنان در همان گذشته شیرین مانده بود و بدون این که به تیم جدید و جوانش اعتماد به نفس ببخشد و از آنها ستاره‌های جدیدی بسازد، همچنان از تیام و جبارف و باقی ستاره‌های جدا شده می‌گفت. رسانه‌ها هم همه از ستاره‌های فصل قبل می‌نوشتند و کسی به تیم جدید توجه نمی‌کرد.

شفر و دستیارانش واقعیت موجود را دیر پذیرفتند. دیر قبول کردند که دیگر تیام و جبارفی در استقلال وجود ندارد و امید ابراهیمی به قطر رفته. همین مسئله باعث شد تا آبی‌ها شروع ضعیفی در لیگ داشته باشند و از لیگ قهرمانان آسیا هم حذف شوند. تا این که کم‌کم تیم جدید سر و شکل بهتری به خود گرفت و خود را در جدول بالا کشید اما در نهایت هم شفر عاقبت خوشی در استقلال نداشت و زودتر از موعد مقرر تهران را ترک کرد.

استراماچونی، ۱۸۰ درجه متفاوت از شفر

داستان استقلال امسال اما در این مقوله متفاوت است. البته شباهت بارز امسال با پارسال، باز هم جدایی پر تعداد ستاره‌های تیم است. از جوانانی مثل نورافکن و صیادمنش و محسن کریمی گرفته تا ملی پوشانی مثل پژمان منتظری و احتمالاً روزبه چشمی، با تجربه‌هایی مثل خسرو حیدری و سیدمهدی رحمتی و البته بهترین هافبک لیگ فصل قبل آیاندا پاتوسی. همه اینها به انضمام تعداد قابل توجهی از بازیکنان دیگر، برای فصل پیش رو پیراهن آبی را بر تن نخواهند کرد و این بزرگترین چالش استراماچونی در اولین فصل حضورش در تهران است زیرا باید تیمی جدید با بهره‌گیری از بازیکنان جوان و کم‌تجربه بسازد و باز هم خبری از حفظ اسکلت و استخوان‌بندی تیم فصل قبل نیست. با این حال استراماچونی نه تنها شروع به غر زدن و گله از شرایط نکرده، بلکه بدون هیاهوی رسانه‌ای و در آرامش دارد کار تیمش را پیش می‌برد. او نه‌تنها اسمی از ستاره‌های جدا شده استقلال به زبان نمی‌آورد بلکه تا می‌تواند به جوانان تیمش انگیزه می‌دهد و آنها را برای حضوری پر قدرت در رقابت‌های لیگ آماده می‌کند.

صحبت‌های اخیر استرا در مورد وضعیت آمادگی تیمش و جوانانی که در اختیار دارد، به‌خوبی مبنای سرمربی سابق اینترمیلان را در استقلال مشخص می‌کند: «می‌خواهم صراحتاً به شما اعلام کنم که من روی این تیم و جوان‌هایش خیلی حساب کرده‌ام و عمیقاً به موفقیت استقلال امیدوارم. به‌زودی شما استقلال را خواهید دید و با من هم‌عقیده خواهید شد. بسیاری نسبت به استقلالی که اکنون شکل گرفته حس امیدوارانه‌ای ندارند، دلیل‌شان هم جدایی بسیاری از بازیکنان نامی و حضور بازیکنان کم‌نام‌ونشان و جوان است. ما قدم‌به‌قدم جلو رفتیم و از بازی‌های نسبتاً آسان‌تر شروع کردیم و به بازی‌های سخت‌تر رسیدیم. بازی‌های دوستانه‌ای که برگزار کردیم به شناخت من از توانایی بازیکنان کمک بسیاری کرد و من کاملاً راضی‌ام.»

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار روز ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.