ایده خاص Blaupunkt برای جلب نظر مالکین خودروهای کلاسیک
ایده خاص Blaupunkt برای جلب نظر مالکین خودروهای کلاسیک

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی را می توان دوران سلطنت کاست ها دانست. در آن دوران که خبری از سیستم های صوتی پیشرفته نبود، پخش کننده های به اصطلاح کاست خور وظیفه پخش موسیقی های مورد علاقه راننده را بر عهده داشتند. این پخش کننده ها تقریبا همگی دارای […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی را می توان دوران سلطنت کاست ها دانست. در آن دوران که خبری از سیستم های صوتی پیشرفته نبود، پخش کننده های به اصطلاح کاست خور وظیفه پخش موسیقی های مورد علاقه راننده را بر عهده داشتند.

این پخش کننده ها تقریبا همگی دارای شکل و شمایلی مشابه بودند و قاب عمدتا مشکی، دکمه های فشاری و نمایشگر دیجیتال ساده از خصوصیات مشترک آنها به شمار می رفتند.

از آنجایی که مدل های متعلق به دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی اکنون در حال تبدیل شدن به نمونه های کلاسیک هستند، برخی علاقه مندان دوست دارند پخش کننده ای متناسب با ظاهری قدیمی اما با تکنولوژی هایی جدید مثل بلوتوث روی خودروی خود نصب کنند.


خرید بلیط هواپیمادستگاه پخش جدید شرکت بلاپونکت

برای این بازار کوچک برند آلمانی بلاپونکت (Blaupunkt) که محصولات آن تنها روی مدل های رده بالا دیده می شدند، پخش کننده ای ویژه تولید کرده است. این پخش کننده Bremen SQR 46 DAB نامگذاری شده و چهره قدیمی را با بعضی از تکنولوژی های روز در هم آمیخته است.

مثل دستگاه های پخش نمادین دهه ۸۰ میلادی، بلاپونکت Bremen SQR 46 DAB نیز دکمه های کوچک و فشاری نسبتا زیادی دارد. تنظیم صدا در این دستگاه به وسیله دکمه های گردان انجام شده و اطلاعات لازم از طریق نمایشگر دیجیتال در اختیار راننده گذاشته می شوند.

Bremen_SQR_46_DAB_1_0

درگاه کاست موجود روی پخش Bremen SQR 46 DAB تزئینی بوده و قابل استفاده نیست

در کنار رادیوی موج AM/FM، بلاپونکت Bremen SQR 46 DAB پورت USB، شیار SD و SDHC و همچنین ارتباط بی سیم بلوتوث را دارد. این پخش به یک میکروفون داخلی مجهز شده و می توان به واسطه اتصال بلوتوث تلفن همراه، تماس های صوتی برقرار کرد.

Bremen SQR 46 DAB

مشخصات Bremen SQR 46 DAB در یک نگاه

و اما قیمت؛ ژرمن ها برای پخش کلاسیک خود بهایی برابر با ۴۴۹ یورو تعیین کرده اند که این رقم معادل تقریبا ۵۰۰ دلار ایالات متحده می شود. بد نیست اشاره کنیم با چنین بودجه ای می توان به سراغ پخش کننده های مدرن و با کیفیت امروزی رفت، البته در این صورت دیگر هارمونی داشبورد مدل های قدیمی با پخش کننده دیگر حفظ نخواهد شد.

منبع خبر: دیجیاتو

آخرین اخبار علم و فناوری و تکنولوژی ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.