گتوسو هم اسطوره است، هم دیوانه
گتوسو هم اسطوره است، هم دیوانه

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، پیانتک در گفتگویی با گاتزتا دلوسپورت از شرایط این روز های میلان صحبت کرده است. هرچند که شرط این گفتگو این بود که از او درباره زندگی شخصی اش سؤالی پرسیده نشود با این حال تلاش کرده درباره موضوعات متنوعی نظرش را بیان کند. خلاصه‌ای از گفتگو […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، پیانتک در گفتگویی با گاتزتا دلوسپورت از شرایط این روز های میلان صحبت کرده است. هرچند که شرط این گفتگو این بود که از او درباره زندگی شخصی اش سؤالی پرسیده نشود با این حال تلاش کرده درباره موضوعات متنوعی نظرش را بیان کند. خلاصه‌ای از گفتگو با شماره ۹ جدید میلان را از نظر می‌گذرانید.
*به نظرت چه تفاوتی بین فصل پیش و فصل پیش‌رو، وجود دارد؟
فصل گذشته برای من فصل خوبی بود. تفاوت این فصل این است که مربی جدیدی آمده است و با سیستم جدیدی بازی می‌کنیم. حالا تلاشم را می‌کنم تا تمام و کمال روی این سیستم جدیدی متمرکز باشم، چون می‌خواهم با شروع فصل کاملاً آماده و سرحال باشم. هدف اصلی ما این است که سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را بگیریم. بزرگترین ناکامی‌مان هم همین بود که نتوانستیم فصل گذشته سهمیه این رقابت‌ها را به دست بیاوریم.
*معمولاً این‌طوری است که مهاجمان بزرگ دنیا علاقه‌ای ندارند درباره شماره و عدد صحبت کنند ولی بالاخره یکسری شماره‌هاست که احساس غرور خاصی دارد. از بین یک تا ۱۰ بگو که چقدر خوشحالی که قرار است شماره ۹ میلان را بپوشی؟
۱۱ تا خوشحالم! واقعاً خوشحالم که قرار است شماره ۹ را به تن کنم. ۹ شماره مهمی برای یک مهاجم است و مهاجمان بزرگی این شماره به تن می‌کنند؛ لواندوفسکی، سوارز، بن‌زما و کین. خوشحالم، چون باشگاه به قابلیت‌های من اعتقاد دارد. تلاش زیادی کردم تا نشان دهم شایسته پوشیدن این پیراهن هستم.
*البته این را هم نباید فراموش کنی که ممکن است نفرین اینزاگی شامل حال کسی شود که شماره ۹ میلان را می‌پوشد…
خرافاتی نیستم و به این نفرینی که می‌گویید اعتقادی ندارم. برای من ۹ شماره‌ای معمولی است و همان‌طور که با شماره ۱۹ همه چیز برایم خوب پیش رفت با این شماره هم همه چیز خوب پیش می‌رود. حالا خودتان خواهید دید که نمایش خوبی با این شماره خواهم داشت. از این چیز‌ها ترسی ندارم.
*می توانی بگویی در این فصل قرار است چند گل بزنی؟
قرار نیست درباره اعداد حرف بزنم، چون هیچ‌کس نمی‌تواند چنین چیز‌هایی را پیش‌بینی کند. فقط خیلی ساده می‌توانم بگویم دلم می‌خواهد در هر بازی گلزنی کنم. می‌دانم که انجام چنین کاری هم غیرممکن است ولی به هر حال این مأموریتی است که برای خودم در نظر گرفته‌ام. به هر حال هدف این است که بیشتر از فصل گذشته گلزنی کنم؛ باید همیشه پیشرفت کرد.
*با این حال می‌گویند فصل دوم همیشه سخت‌تر از فصل نخست است…
برای من که تا الان این‌طوری نبوده است. همیشه توانسته‌ام بهتر از قبل باشم. به همین سه فصل اخیر لیگ نگاه کنید متوجه می‌شوید که من به ترتیب ۱۱، ۱۲ و ۲۲ گل زده‌ام. برای این فصل هنوز هم می‌خواهم بیشتر گلزنی کنم.
*و خودت از این جهشی که داشتی غافلگیر نشدی؟
فصل گذشته که کمی غافلگیر شدم ولی من کلاً آدمی هستم که به توانایی‌هایم ایمان دارم.
*در چه چیز‌های هنوز می‌توانی پیشرفت کنی؟
شاید روی تمام‌کنندگی؛ البته در شوتزنی هم باید بهتر شوم. در این دو موضوع خوب هستم ولی هنوز جا دارد بهتر شوم. باید یک چیزی را برای خودم انتخاب کنم و باید بیشتر با چپ گلزنی کنم. البته باید روی شوت‌های ۲۰ تا ۲۵ متری‌ام هم بیشتر کار کنم.
*در این فصل میلان قرار است با مربی جدیدی به نام جامپائولو کار کند. او را چطور مربی‌ای می‌بینی؟
او پروفسور فوتبال است و من این موضوع را تأیید می‌کنم. روی تک‌تک مسائل تاکتیکی با جزئیات زیاد کار می‌کند و در تمرینات وقت زیادی روی این موضوع می‌گذارد تا ایده‌هایش را شفاف بیان کند. از سیستم ۲-۱-۳-۴ هم که اتخاذ کرده خوشم می‌آید، چون این‌طوری ابتکار عمل در خط حمله بالاتر می‌رود. در ایتالیا من ۴ مربی داشته‌ام و جامپائولو پنجمین آنهاست. هرکدام از این مربیان نقطه قوت خودشان را داشته‌اند ولی به نظرم از لحاظ تاکتیکی جامپائولو بهترین آنهاست. او ایده‌های زیادی دارد و کاملاً هم شفاف و واضح حرف‌هایش را می‌زند.
*و برای گتوسو چقدر ناراحتی؟
او هم اسطوره است و هم به عنوان مربی کمی دیوانه (می‌خندد). البته بازی هم که می‌کرد همین طوری بود. میلان را تا سر حد مرگ دوست دارد. مسئولیت‌های زیادی را می‌پذیرفت و آنقدر کار می‌کرد که دیگر از رمق می‌افتاد.
*در نیم‌فصل دوم سال پیش از شرایط خوبی که داشتید فاصله گرفتید.
دو ماه آخر فصل پیش برای من و تیم اصلاً خوب پیش نرفت. خوب بازی نکردیم و خیلی خسته بودیم. فکر می‌کنم شکست در شهرآورد کمی ذهنیت ما را عوض کرد. آن اوایل همیشه گل می‌زدم ولی بعد، شرایط سخت‌تر شد.
*دوست داری تنها در خط حمله بازی کنی یا اینکه یک مهاجم دیگر کنارت باشد؟
برای من هر دو موردش خوب است ولی ترجیحم این است که کنارم یک مهاجم دیگر بازی کند. یک مهاجم دیگر وقتی باشد به فضاسازی کمک زیادی می‌کند. آدم تنهایی برابر دو مدافع کار سختی دارد.
*حالا کمی هم از فرضیات استفاده کنیم. دوست داری کدام مهاجم دنیا کنار دستت بازی کند؟
کریستیانو رونالدو و شوچنکو. وقتی به ایتالیا آمدم چه کسی فکرش را می‌کرد روزی بیشتر از کریستیانو رونالدو گلزنی کنم. با این حال من می‌خواهم پیشرفت کنم و مهاجم بهتری شوم. هر کاری برای رسیدن به موفقیت می‌کنم.
*آینده‌ات را چطور می‌بینی؟ همچنان در میلان می‌مانی؟
آدمی نیستم که زیاد به آینده فکر کنم. فعلاً که در تور آمریکا به همراه میلان حضور دارم و به زمان حال فکر می‌کنم. با این حال همان‌طور که گفتم هدفم این است که در لیگ قهرمانان اروپا بازی کنم و احتمالاً اینکه این جام را به دست بیاورم.
*با این حال در این فصل خبری از جام اروپایی نخواهد بود.
اتفاق خوبی نیست ولی تمرکزم را روی اهدافم گذاشته‌ام. می‌توانیم دوباره به لیگ قهرمانان اروپا برسیم، چون هم تیم خوبی داریم و هم فرم خوبی.
*ارناندز خرید جدید میلان می‌گوید با این تیم تاریخ‌سازی می‌کند.
برای من بازی کردن در میلان لذت‌بخش است، چون در این تیم اسطوره‌های زیادی حضور داشته‌اند. حالا می‌خواهم به زمین بروم و خودم را به سطح آن‌ها برسانم، چون میلان تیمی است که پتانسیل لازم برای رسیدن به قهرمانی‌های مختلف را دارد. با این حال باید مرحله به مرحله پیش برویم. فعلاً تا رسیدن به آن اهداف، باید شروع مقتدری در لیگ داشته باشیم.
*از چه چیز فوتبال ایتالیا خوشت می‌آید و از چه چیز آن بدت؟
تقریباً از همه چیزش خوشم می‌آید ولی از اینکه زیادی درباره فوتبال حرف می‌زنند خوشم نمی‌آید. اینجا همه دارند درباره فوتبال حرف می‌زنند حتی آن‌هایی که زیاد از این ورزش سر در نمیآورند. دوست دارند موضوع را احساسی کنند و این موضوعی است که دوستش ندارم.
*حالا چند سؤال خیلی کوتاه بپرسیم. تأثیر پدرت روی زندگی‌ات چقدر است؟
هر دو، سه روز یکبار و معمولاً بعد از مسابقه‌ها با هم حرف می‌زنیم. به من یاد داد که چطور باید سخت تمرین کنم. حضورش همیشه پررنگ بوده است. اولین مربی زندگی‌ام بوده و خیلی از قابلیت‌هایی که دارم برگرفته از او است.
*آشکارترین قابلیت‌هایی که داری کدام است؟
سخت کار می‌کنم و تشنه گلزنی هستم. در مورد زندگی شخصی‌ام چیزی نمی‌گویم، می‌توانید از همسرم پائولینا بپرسید.
*می‌دانیم که قرار گذاشته‌ایم درباره زندگی شخصی‌ات چیزی نپرسیم ولی از زندگی در میلان راضی هستید؟
همه چیز خوب است و میلان شهر زیبایی است. ما در مرکز شهر زندگی می‌کنیم ولی دنبال آرامش بیشتر هستیم.
*این را تأیید می‌کنید که پدرت و خودت طرفدار روسونری بوده‌اید؟
بله، تأیید می‌کنم. این موضوع اتفاقاً نشان می‌دهد در زندگی هرچیزی ممکن است. بچه که بودم طرفدار میلان بودم و با پیراهن این تیم بازی می‌کردم.
*اگر سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را بگیرید ممکن است چه دیوانه بازی از تو سر بزند؟
موهایم را سفید می‌کنم ولی فکر کنم بیشتر از یک روز نتوانم قیافه‌ام را تحمل کنم.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.