پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: مرور بدترین خریدهای پرسپولیس در سال‌های اخیر و دوران طلایی این تیم، نشان می‌دهد پرسپولیس معمولا از چند نقطه خاص ضربه خورده است. به گزارش وبسایت نود، خروج ۳ بازیکنی که حضورشان در پرسپولیس به یک سال هم نرسیده، اتفاق خوبی برای این باشگاه نیست. پرسپولیس در نقل و […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

مرور بدترین خریدهای پرسپولیس در سال‌های اخیر و دوران طلایی این تیم، نشان می‌دهد پرسپولیس معمولا از چند نقطه خاص ضربه خورده است.

به گزارش وبسایت نود، خروج ۳ بازیکنی که حضورشان در پرسپولیس به یک سال هم نرسیده، اتفاق خوبی برای این باشگاه نیست. پرسپولیس در نقل و انتقالات فصل پیش علاوه بر خریدهای موفق مثل ترابی و نادری، اشتباهات زیادی هم داشت. آن‌ها شریفی و سروش دور از آمادگی را خریدند و با هزینه زیاد، بودیمیری را استخدام کردند که فقط یک گل در لیگ برتر برای‌شان زد. علاوه بر آن‌ها، مصلح خرید ناکام فصل قبل هم در لیست خروجی کالدرون قرار دارد. مرور بدترین خریدهای پرسپولیس در سال‌های اخیر و دوران طلایی این تیم، نشان می‌دهد پرسپولیس معمولا از چند نقطه خاص ضربه خورده است.

دلارهای سوخته

بیشتر خریدهای ضعیف پرسپولیس در دوران طلایی، بازیکنان خارجی بودند که به این تیم آمدند. سال‌هایی که استقلال با تیام، جپاروف و پاتوسی از بحران نجات پیدا می‌کرد و کی‌روش در سپاهان آقای گل می‌شد، خارجی‌های پرسپولیس فقط به مشکلات باشگاه اضافه می‌کردند. لیگ پانزدهم برانکو سیدجلال را رد کرد و به جای او لوکا ماریچ را خرید. نتیجه این انتخاب، کلکسیون گل‌های خورده و از دست رفتن جام بخاطر تفاضل گل بود. آنتونی گولچ، فقط یک بحران مالی بزرگ برای پرسپولیس ساخت و قصه اوکراینی‌های این تیم، تبدیل به لکه سیاهی در کارنامه مدیران وقت باشگاه شد. بودیمیر هم با وجود زدن گل هفته آخر به پارس جنوبی، همیشه بخاطر آمار ضعیفش زیر تیغ انتقادات قرار گرفت. تنها نمونه نسبتا موفق خارجی‌های پرسپولیس، رادوشوویچ و رسن هستند. رسن در دوران محرومیت پرسپولیس، بازی‌های ارزشمندی برای آن‌ها انجام داد و رادو با وجود اینکه همیشه روی نیمکت بود، محبوبیت خوبی روی سکوها بدست آورد. بنگتسون هم با گل دربی، توانست جایی بین خاطرات خوبی پرسپولیسی‌ها پیدا کند. حتی منشا که در لیگ قهرمانان گل‌های حساسی زد، بخاطر بازی‌های ضعیف در لیگ برتر تحت فشار قرار داشت و در نهایت، در لیست مازاد قرار گرفت.

عملیات ناموفق احیا

پرسپولیس در این سال‌ها، بازیکنان زیادی خرید که قبلا در اوج بودند و زمان پیوستن به پرسپولیس، از روزهای اوج‌شان فاصله داشتند. برانکو امیدوار بود این بازیکنان را به اوج برگرداند و بجز محسن مسلمان، در اکثر موارد ناموفق بود. مهدی شریفی که در لیست مازاد کالدرون قرار گرفته، آخرین نمونه این بازیکنان محسوب می‌شود. شریفی هیچوقت ستاره روزهای اوجش در سپاهان نشد و بدون هیچ بازی درخشانی پرسپولیس را ترک کرد. خرید سروش رفیعی بعد از افت در قطر، سامان نریمان جهان و شهاب کرمی، دیگر تجربه‌های ناموفق پرسپولیس در این زمینه بودند.

پای چپ گرانقیمت

پست دفاع چپ، رکورددار خریدهای ناکام پرسپولیس است. زمانی که برانکو به پرسپولیس آمد، این تیم در پست دفاع چپ مشکل داشت. حتی با حضور انصاری هم برانکو، دنبال یک جانشین مطمئن برای او می‌گشت. تلاشی که در نهایت با ورود نادری به نتیجه رسید. در این مدت، مدافعان چپ زیادی به پرسپولیس آمدند و با حاشیه‌های زیاد از این تیم رفتند. وحید حیدریه، محمد آرام طبع و شایان مصلح که همین چند روز قبل در لیست مازاد قرار گرفت، ناکام‌ترین‌های‌شان بودند. محسن ربیع‌خواه هم مدتی در پست دفاع چپ، روزهای پرنوسانی را گذراند.

تاوان شلوار باب اسفنجی

پست دروازه‌بان در سال اول ورود برانکو، مشکلات زیادی برای آن‌ها درست کرد که با ورود بیرانوند به پایان رسید. اصرار برانکو به حفظ سوشا مکانی در لیگ پانزدهم، باعث شد پرسپولیس شانس خرید پاشنکو و طهماسبی را از دست بدهد. آن‌ها با ایمان صادقی قرارداد بستند و نیم فصل در اوج حاشیه‌های سوشا، لوبانوف را به این تیم آوردند. دو بازیکنی که جزو بدترین خریدها و مقصران ردیف اول قهرمان نشدن پرسپولیس در آن فصل بودند.

پشت درهای بسته

برانکو در روزهای خوب پرسپولیس، علاقه چندانی به میدان دادن به بازیکنان جوان و کمتر شناخته شده نداشت. شاید کیفیت بالای ستاره‌های پرسپولیس هم این اجازه را به او نمی‌داد. رضا کرملاچعب، سعید کریمی، شاهین عباسیان، آدام همتی، سعید حسین‌پور، احسان علوان‌زاده، علی محسن‌زاده و… فقط تعدادی از اسامی هستند که این سال‌ها از تیم‌های مختلف به پرسپولیس آمدند و بجز زمان اجبار زیاد فرصت بازی پیدا نکردند. ترکیب اصلی برانکو از نیم فصل لیگ پانزدهم، به سختی دچار تغییر می‌شد و فقط بازیکنان سرشناس، می‌توانستند جای ستاره‌های این تیم را در ترکیب اصلی بگیرند.

۲۲۳۳۰

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.