پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷،  بودجه کمیته ملی المپیک در لایحه ارائه شده به مجلس برای سال ۹۸ حدود ۷۴ میلیارد تومان تصویب شد که مسئولان کمیته ملی المپیک اول خرداد با دریافت بودجه ۲۰ میلیاردی، حدود ۱۲ میلیارد تومان، نخستین مرحله بودجه فدراسیون‌ها را واریز کردند.با توجه به شرایط اقتصادی […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷،  بودجه کمیته ملی المپیک در لایحه ارائه شده به مجلس برای سال ۹۸ حدود ۷۴ میلیارد تومان تصویب شد که مسئولان کمیته ملی المپیک اول خرداد با دریافت بودجه ۲۰ میلیاردی، حدود ۱۲ میلیارد تومان، نخستین مرحله بودجه فدراسیون‌ها را واریز کردند.
با توجه به شرایط اقتصادی کشور در حالی که پیش از این کمیته ملی المپیک به صورت فصلی بودجه خود را دریافت می‌کرد، به نظر می‌رسد از این پس بودجه به صورت یک دوازدهم به کمیته ملی المپیک داده شود هرچند رئیس کمیته ملی المپیک در تلاش است تا بتواند مبلغ بیشتری را گرفته و در اختیار فدراسیون‌ها قرار دهد.
به دلیل اوضاع اقتصادی، یک سوم از بودجه ۲۰ میلیاردی تخصیص دوم به علاوه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از حقوق کارکنان که در مجموع ۸ میلیارد بوده به حساب کمیته ملی المپیک واریز شده که کمیته با این واریزی جدید ۱۲ میلیارد تومان طلبکار است. در صورتی که مسئولان کمیته بتوانند این مبلغ را دریافت کنند، بخشی از بودجه به حساب فدراسیون‌ها واریز می‌شود.
* حذف بودجه اختصاصی المپیک توکیو از منابع دولت
به گزارش فارس، بعد از تصویب بودجه کشور در سال ۹۸، ضمیمه‌ای هم وجود داشت که از مبلغ ۴۳ هزار میلیاردی درآمدها، کمیته ملی المپیک بتواند ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را برای المپیک توکیو جذب کند، اما با توجه به جلسه سران اقتصادی و حذف ۴۳ هزار میلیارد، این چالش به وجود آمده که دیگر این بودجه ۱۸ میلیاردی به المپیک هم اختصاص پیدا نمی‌کند.
بودجه مصوب دولت در سال ۹۸ مبلغ ۴۰۷ هزار میلیارد تومان بود که مجلس ۴۳ هزار میلیارد را به عنوان جدول ضمیمه در صورت افزایش منابع دولت اضافه کرد، اما به دلیل محدودیت منابع و شرایط اقتصادی موجود این ۴۳ هزار میلیارد حذف شد.
با توجه به اینکه فروش نفت به صفر رسیده، بودجه دولت به مرز ۳۸۴ هزار میلیارد تومان رسید که دولت در آخرین مصوبه ۳۰ درصد بودجه اولیه را کاهش داد به طوری که بودجه سال ۹۸ به مبلغ ۳۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
با وجود این شرایط اقتصادی، مسئولان کمیته ملی المپیک نگران تامین بودجه المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیستند و با توجه به تخصیص‌هایی که کمیته داشته، سیدرضا صالحی‌امیری به دنبال راهکار‌هایی برای تامین بودجه المپیک است.
کمیته ملی المپیک همچنین برای جذب اسپانسر مرحله اول فراخوان را آگهی کرده و مرحله دوم نیز به زودی آگهی می‌شود. مسئولان کمیته ملی المپیک از مدت‌ها پیش به دنبال جذب اسپانسر برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو هستند.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.