محمد رویانیان مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت: راه درآمدزایی که من ایجاد کردم هنوز مهم‌ترین منبع باشگاه پرسپولیس است.

محمد رویانیان مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس بابت افزایش تهمت‌هایی که از سوی برخی مدیران کنونی باشگاه به بهانه بدهی‌های گذشته به او زده شده، شاکی و عصبانی است. رویانیان در این خصوص گفت:

«من برای مدتی مدیر‌عامل باشگاه بودم و تلاش کردم بهترین امکانات را برای پرسپولیس بسازم. شما می‌توانید آمار و ساختاری که من برای پرسپولیس ایجاد کردم و شرایطی که زمان من در این باشگاه حاکم شد را ببینید که چه کردم و این دوستان چه می‌کنند. راه درآمدزایی که من ایجاد کردم هنوز مهم‌ترین منبع باشگاه پرسپولیس است و همین مدیران فعلی از طریق آن مشغول تزریق پول به تیم هستند وگرنه بعید می‌دانم آقایان بتوانند ایده‌هایی برای جذب سرمایه و پول داشته باشند.»

محمد رویانیان اضافه کرد:

«آقایان همه چیز را از حد گذرانده‌اند. نیلسون در فصل سیزدهم داشت از باشگاه پرسپولیس به فیفا شکایت می‌کرد. ۲۵۰ هزار دلار طلب داشت و می‌گفت اگر پولم را همین حالا ندهید کار را به فیفا می‌کشانم. مشخص بود کار به فیفا کشیده می‌شد باشگاه همه‌جوره محروم و محکوم بود. ما وارد عمل شدیم و با ۶۰ هزار دلار که به صورت قرضی گرفته بودیم، پرونده را فیصله دادیم ولی باز هم می‌بینیم که دوستان، موضوع را رها نمی‌کنند. آن‌ها چپ و راست مصاحبه می‌کنند و حرف‌هایی می‌زنند که هر آدمی را عصبانی می‌کند.»

مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس گفت:

«کاش یک نفر این مسائل را عنوان می‌کرد که من کاملاً بی‌تقصیر هستم. البته، چون آقایان فقط تهمت می‌زنند، من هم رویه‌ام را عوض می‌کنم. از این به بعد تهمت بزنند، رسوای‌شان می‌کنم! تا به حال صبوری به خرج دادم و هیچ حرفی نزدم. من منزلم را برای باشگاه پرسپولیس فروختم؛ کدام یک از دوستان چنین کاری انجام می‌دهد؟ هیچ‌کس این‌ها را ندید، فقط گفتند رویانیان ۶۰ هزار دلار بدهی آورده ولی نگفتند رویانیان چند میلیارد بدهی را پرداخت کرده بود، پول وینگادا را داد و آبروی پرسپولیس را خرید. ده‌ها بازیکن را به این تیم آورد و زمینه‌ساز درآمدزایی امروز بود. تنها به دنبال سیاسی‌کاری و اتهام زدن به من بودند. شاید هم تقصیر خودم است که سکوت کردم تا آقایان بتوانند به خودشان جرأت این صحبت‌ها را بدهند.»

محمد رویانیان در نهایت افزود:

«از این به بعد دیگر سکوت نمی‌کنم و جواب تک‌تک‌شان را با سند و مدرک می‌دهم. اگر من بدهی برای باشگاه درست کردم آقایان نیز باید بگویند چه کار‌هایی کردند، چه قرارداد‌هایی بستند، چه پول‌هایی را کجا خرج کردند و… از این به بعد من هم مثل خودشان رفتار می‌کنم.»