فعلا یک جام طلبِ هواداران!
فعلا یک جام طلبِ هواداران!

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، مهاجم مازندرانی پرسپولیس که موضوع جدایی‌اش از این تیم از آخرین روز‌های لیگ فصل گذشته بر سر زبان‌ها بود نه تنها از این تیم جدا نشد بلکه در دیدار اخیر این تیم در جام شهدا درخشش فوق العاده‌ای داشت تا به مدیران این مجموعه اثبات کند […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، مهاجم مازندرانی پرسپولیس که موضوع جدایی‌اش از این تیم از آخرین روز‌های لیگ فصل گذشته بر سر زبان‌ها بود نه تنها از این تیم جدا نشد بلکه در دیدار اخیر این تیم در جام شهدا درخشش فوق العاده‌ای داشت تا به مدیران این مجموعه اثبات کند قطعا با جدایی‌اش از این تیم پرسپولیس مهره ارزشمندی را از دست خواهد داد.

علی علیپور درباره اتفاقات اخیر، قهرمانی تیمش در لیگ برتر گذشته و مسایل روز باشگاهش حرف زد. او درباره کالدرون و جدایی برانکو هم مطالبی را با ما در میان گذاشت.

* پس از این همه قهرمانی همه منتظر تکرار آن در جام شهدا بودند؟
به هر حال قرار نیست که همه کاپ‌های معتبر و غیر از آن را پرسپولیس ببرد. ما در دوران بدنسازی بودیم و البته در همین جام شهدا هم با تمام توان بازی کردیم، ولی خب شرایط تیم و وضعیت دیگر حریفان هم سبب شد تا نتیجه را در بازی اول واگذار کنیم. قطعا هواداران پرسپولیس در این باره شرایط تیم شان را درک می‌کنند.
* بیرانوند هم در دیدار اول گل‌هایی خورد که کمتر کسی انتظارش را داشت؟
انشاالله در دیدار‌های اصلی و رسمی بهترین واکنش‌ها را خواهد داشت. البته ما هم دوست داشتیم در این جام قهرمان شویم، ولی به هر حال اینگونه نشد. گرچه در دیدار دوم وضعیت بهتری داشتیم و توانستیم از خجالت هواداران مان بیرون بیاییم. یک جام طلب هواداران! انشاالله به زودی برایشان تلافی می‌کنیم.
* یک گل زدی و دو پاس گل دادی! به نظر خیلی روی فرم می‌آیی؟
شرایط تمرینات در این مدت به گونه‌ای بوده که همه دوست دارند در قالب اصلی تیم به کالدرون اثبات کنند که چه توانایی‌هایی دارند و قطعا من هم از این قاعده مستثنی نیستم و می‌خواستم ضمن گلزنی برای پرسپولیس نشان بدهم که چه توانایی‌هایی دارم.
* پس چرا روی گل اول و آخر با اینکه خودت هم شانس زدن گل داشتی به فرشاد احمدزاده و روستایی پاس گل دادی؟
من بازیکن تازه کار نیستم و فقط ۵ سال است در پرسپولیس بازی می‌کنم. می‌دانستم اگر به آن‌ها پاس بدهم شانس بیشتری برای گلزنی دارند. برای همین تنها فکری که در آن لحظه به ذهنم رسید این بود که به آن‌ها پاس بدهم. قطعا اگر ده بار دیگر هم این قبیل موقعیت‌ها را بدست بیاورم باز هم به نفری که از من شانس گلزنی بیشتری دارد پاس می‌دهم. کلا آدم از خودگذشته‌ای هستم (خنده).
* برخی فکر کردند می‌خواستی برای فرشاد احمدزاده موقعیت بسازی تا خودش را در دل هواداران جا کند؟
فرشاد به اندازه کافی در دل همه جا دارد. او در این مدت با همه وجودش تمرین کرده و در این بازی آخر هم دیدی که چقدر آماده است و وظایفش را در زمین به خوبی اجرا می‌کند. برای من تفاوتی نمی‌کند فرشاد باشد یا بقیه. هر کس موقعیت داشته باشد به او پاس می‌دهم.
* نظر کالدرون چه بود؟
او از تیم رضایت داشت. البته رضایتش مخصوص به خودش است. هم انتقادش را می‌کند و هم تعریف! او هر دو را با هم دارد. این البته خیلی خوب است، چون ضمن تعریف کردن از شما اشتباهات تان را هم گوشزد می‌کند و باعث می‌شود تا در بازی بعدی دوباره آن‌ها را تکرار نکنید.
* از اینکه در پرسپولیس ماندگار شوی خوشحالی؟
من هر چه دارم از پرسپولیس است. به بازی برای این تیم افتخار می‌کنم و اگر هم از این تیم به باشگاه دیگری در خارج از ایران منتقل شوم باز هم با افتخار اعلام می‌کنم که تیم محبوبم پرسپولیس است.
* الان برنامه ماندن و نماندنت به چه ترتیب شد؟
من هفته گذشته جلسه خوبی با مدیران باشگاه داشتم. یک سال از قراردادم با باشگاه باقی مانده و موظف هستم به تعهدی که به باشگاه دارم عمل کنم و پای حرفم هم هستم. برای همین هم با جان و دل برای پرسپولیس بازی می‌کنم و قبل از همه هم در تمرینات شرکت می‌کنم. اگر هم برنامه‌ای غیر از این باشد با صلاحدید کادر مدیریتی به آن فکر می‌کنم.
* یک تیم روسی هم تو را خواسته بود؟
چندین پیشنهاد از تیم‌های اروپایی بود که فعلا نمی‌خواهم درباره شان حرف بزنم.
* ولی در فضای مجازی نوشته بودند دوست داری بروی؟
از فضای مجازی متنفرم. هر کس هر چیزی دلش می‌خواهد در آن می‌نویسد، ولی خب وضعیت به گونه‌ای است که خود ما هم مجبوریم در این فضا باشیم. یعنی شرایط زندگی امروزه به گونه‌ای شده که راه فراری از این فضای مجازی نیست.
* کالدرون را چطور ارزیابی کردی؟
او یک مربی جدی، کاربلد و خِبره است که تجربیات زیادی هم به لحاظ بازیکن در جام‌های جهانی دارد و هم به عنوان مربی در تیم‌های بزرگ منطقه خودمان در خاورمیانه کار کرده است. به خوبی به کار در تیم‌های این محدوده آشناست و فکر می‌کنم برای لیگ خودمان و لیگ قهرمانان آسیا می‌توانست بهترین گزینه برای هدایت پرسپولیس باشد.
* از نظر رفتاری چطور؟
او هم جدی است هم شوخ! به همان اندازه که از شما کار می‌کشد به همان مقدار هم با شما راحت برخورد می‌کند، ولی فاصله بین خودش با تیم را از بین نمی‌برد. فکر می‌کنم روز‌های درخشانی با کالدرون پیش روی ماست.
* بهتر نبود برانکو می‌ماند؟
شرایطی که برای برانکو با باشگاه ایجاد شد اصلا به من ارتباط پیدا نمی‌کند. من بازیکن هستم و باید به وظایف خودم عمل کنم. مدت زمانی که برانکو در تیم ما بود بهترین نتایج را گرفتیم و شکر خدا همیشه از آن دوران به نیکی یا خواهیم کرد و از این پس هم باید با کالدرون همان روند را ادامه بدهیم.
* این فصل آقای گل می‌شوی؟
همه تلاشم را می‌کنم پرسپولیس چهارمین قهرمانی اش را بدست بیاورد. هدف همه بازیکنان تیم این است که این فصل به فینال لیگ قهرمانان برگردیم و این بار در تهران جشن قهرمانی در آسیا را بگیریم.

منبع: دانشجو

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.