تحریم شراب فرانسوی؛ واکنش احتمالی ترامپ به اخذ مالیات از شرکت‌های آمریکایی
تحریم شراب فرانسوی؛ واکنش احتمالی ترامپ به اخذ مالیات از شرکت‌های آمریکایی

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: دونالد ترامپ فرانسه را تهدید کرد که «حماقت ماکرون» برای وضع مالیات بر شرکت های فناوری آمریکایی را با یک واکنش قابل توجه پاسخ خواهد داد. ماه گذشته مجمع ملی فرانسه طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن کمپانی های بزرگ فناوری که در سراسر دنیا ۷۵۰ […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

دونالد ترامپ فرانسه را تهدید کرد که «حماقت ماکرون» برای وضع مالیات بر شرکت های فناوری آمریکایی را با یک واکنش قابل توجه پاسخ خواهد داد.

ماه گذشته مجمع ملی فرانسه طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن کمپانی های بزرگ فناوری که در سراسر دنیا ۷۵۰ میلیون دلار و در فرانسه بالای ۲۵ میلیون دلار در سال درآمد دارند، باید سه درصد از درآمد خود در این کشور را به دولت پاریس بدهند.

این طرح جنجالی که شامل گوگل، اپل، آمازون و فیسبوک هم می شود، اخیرا توسط «امانوئل ماکرون»، رییس جمهور فرانسه امضا شده و همین امر واکنش خشمگین ترامپ را در پی داشته است. رییس جمهور آمریکا با انتشار توییتی امضای این طرح را «حماقت ماکرون» خوانده که بی پاسخ هم نمی ماند:





اگر قرار باشد کسی از شرکت های فناوری آمریکایی مالیات اخذ کند، این کشور باید موطن آنها، آمریکا باشد. در آینده نزدیک حماقت ماکرون را با یک واکنش قابل توجه جواب می دهیم. همیشه گفته‌ام که شراب آمریکا بهتر از شراب فرانسوی است.

شرکت های فناوری آمریکایی

این طرح که از آن با عنوان «گافا» (مخفف گوگل، آمازون، فیسبوک و اپل) یاد می شود، حدود ۳۰ شرکت را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ترامپ در این باره گفته که وی با ماکرون رابطه خوبی دارد اما آنها نباید دست به چنین اقدامی می زدند.

«برونو لومر»، وزیر دارایی فرانسه منظور از تدوین این طرح را نه هدف گرفتن شرکت های آمریکایی بلکه اخذ مالیات عادلانه عنوان کرده است. وی ابراز امیدواری کرده که طی نشست هفت اقتصاد برتر دنیا در ماه آینده با آمریکایی ها در این باره به توافق برسند. لومر همچنین به اقتدار کشورش در این زمینه اشاره کرده:

فرانسه کشوری مقتدر است و تصمیمات خود در رابطه با مسائل مالیاتی را با اقتدار اخذ می کند.

کشورهای دیگر از جمله بریتانیا، ایتالیا و اسپانیا هم از آمادگی برای تدوین طرح های مشابه خبر داده اند؛ اقدامی که می تواند آمریکا را علاوه بر جبهه شرق، در غرب دنیا هم درگیر یک جنگ تجاری تازه کند.

منبع خبر: دیجیاتو

آخرین اخبار علم و فناوری و تکنولوژی ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.