پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: زمان شروع لیگ نوزدهم سوال مهم این روزهای فوتبال ایران است. به گزارش وبسایت نود، بعد از چند فصل که رقابت‌های لیگ برتر در زمان از پیش تعیین شده‌ی خود برگزار شد، لیگ نوزدهم اما در زمان مقرر برگزار نمی‌شود. در پایان فصل گذشته گفته شده بود که در هفته‌ی اول […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

زمان شروع لیگ نوزدهم سوال مهم این روزهای فوتبال ایران است.

به گزارش وبسایت نود، بعد از چند فصل که رقابت‌های لیگ برتر در زمان از پیش تعیین شده‌ی خود برگزار شد، لیگ نوزدهم اما در زمان مقرر برگزار نمی‌شود. در پایان فصل گذشته گفته شده بود که در هفته‌ی اول مردادماه لیگ برتر آغاز می‌شود اما این زمان به تعویق افتاده، نه قرعه کشی لیگ برتر برگزار شده و نه مشخص است لیگ نوزدهم چه زمانی آغاز می‌شود. با به تعویق افتادن برگزاری لیگ، گمانه زنی‌های مختلفی در مورد دلیل آغاز نشدن لیگ مطرح شده است.

فصل فوتبالی ایران در حالی به پایان رسید که وضعیت برگزاری مسابقات فوتبال نامطلوب بود و برخی از بازی‌های لیگ با جنجال روی سکوها به پایان رسید. دیدار پرسپولیس- سپاهان، تراکتورسازی-پیکان، نیمه‌نهایی و فینال جام حذفی با جنجال برگزار شد. هم اکنون برای خیلی از مردم سوال است که چرا فدراسیون فوتبال نمی‌تواند زمان برگزاری لیگ را اعلام کند. برخی عدم حضور بانوان در ورزشگاه و فشارهای فیفا را دلیل عدم برگزاری لیگ می‌دانند که  این موضوع اصلا واقعیت ندارد. فدراسیون فوتبال هم چند دلیل از جمله مشکلاتی که بر سر فروش بلیت الکترونیکی وجود دارد، عدم شماره گذاری صندلی‌ها و نبودن دوربین در اکثر ورزشگاه‌های میزبان لیگ برتر را عامل به تعویق افتادن لیگ اعلام می‌کند.

به نظر می‌رسد دلیل اصلی مشکلات امنیتی‌ای است که در بازی‌ها لیگ برتر به وجود آمده است. فدراسیون فوتبال اجازه ندارد لیگ را آغاز کند تا زیرساخت‌های لازم برای برگزاری امن لیگ برتر در ورزشگاه‌ها فراهم شود. باید در تمام ورزشگاه‌های میزبان لیگ، دوربین‌ نصب شود و فدراسیون فوتبال تضمین دهد که جو ورزشگاه‌ دیگر شبیه به فصل قبل نمی‌شود و جنجال‌هایی که فصل قبل در کنار فوتبال ایران بود، دیگر تکرار نشود تا مشکلات امنیتی در لیگ برتر و بازی‌های برگزار شده به وجود نیاید.

مهدی تاج تاکید دارد تا فراهم نشدن شرایط در حداقل چند ورزشگاه، لیگ شروع نمی‌شود و باشگاه‌هایی که ورزشگاه استاندارد نداشته باشند مجبور خواهند شد در استان همجوار بدون تماشاگر  بازی برگزار کنند. حال باید دید فدراسیون چقدر پای حرفش می‌ایستد؟ در واقع حضور زنان ارتباطی به این تاخیر ندارد و فدراسیون می‌خواهد با دردسرهای امنیتی فصل قبل رو به رو نشود.

در حالی بازی‌های لیگ به تعویق افتاده که مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در شهریور ماه آغاز می‌شود و تیم ملی باید در این ماه کار خود برای حضور در جام جهانی قطر را از هنگ کنگ آغاز کند. از طرفی اگر فدراسیون فوتبال نتواند مجوز آغاز لیگ در اواخر مردادماه را بگیرد و لیگ بخواهد بعد از بازی با هنگ کنگ در شهریور ماه آغاز شود، زمان پایان لیگ هم با چالشی جدی رو به رو می‌شود و سازمان لیگ مجبور می‌شود در اواخر فصل یک وقفه‌ی یک ماهه برای پایان لیگ داشته باشد. اگر لیگ نوزدهم تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به پایان نرسد، یک ماه وقفه‌ی لیگ در خردادماه خواهد بود. هفته‌ی اول خرداد ماه ۱۳۹۹، مرحله‌ی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ برگزار می‌شود و در صورتی که نماینده‌های ایران موفق شوند از مرحله‌ی گروهی صعود کنند، باید بازی رفت خود را در این هفته برگزار کنند. تیم ملی هم در روزهای پانزدهم و بیستم خرداد باید در ورزشگاه آزادی از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با تیم‌های بحرین و عراق رو به رو شود. هفته‌ی آخر خردادماه هم بازی برگشت مرحله‌ی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود. مطمئنا برنامه‌های فشرده‌ای که در خردادماه وجود دارد سازمان لیگ را مجبور می‌کند جام حذفی و لیگ برتر را تا پایان اردیبهشت به پایان برساند. 

۱۸۷۰
 

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.