فیروزجا اولین سوپر استاد بزرگ شطرنج ایران شد
فیروزجا اولین سوپر استاد بزرگ شطرنج ایران شد

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: فیروزجا با پیروز در دور آخر لیگ شطرنج ترکیه توانست عنوان سوپراستاد بزرگی را کسب کند. به گزارش رسانه ۷،علیرضا فیروزجا با ریتینگ ۲۶۸۵ در دور سیزدهم لیگ شطرنج ترکیه مقابل وگار اسدلی باریتینگ ۲۵۰۲ از آذربایجان به پیروزی رسید و ریتینگ زنده این شطرنج‌باز از مرز ۲۷۰۰ گذشت […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

فیروزجا با پیروز در دور آخر لیگ شطرنج ترکیه توانست عنوان سوپراستاد بزرگی را کسب کند.

به گزارش رسانه ۷،علیرضا فیروزجا با ریتینگ ۲۶۸۵ در دور سیزدهم لیگ شطرنج ترکیه مقابل وگار اسدلی باریتینگ ۲۵۰۲ از آذربایجان به پیروزی رسید و ریتینگ زنده این شطرنج‌باز از مرز ۲۷۰۰ گذشت و توانست برای نخستین‌بار در ایران عنوان سوپراستاد بزرگی را کسب کند.

فیروزجا در دور اول مقابل نماینده ترکیه با ریتینگ ۲۳۸۰، در دور دوم برابر نماینده روس با ریتینگ ۲۵۰۵ و در دور سوم مقابل نماینده گرجستان با ریتینگ ۲۴۹۹ به برتری رسیده بود. او همچنین مقابل نماینده روس در بازی چهارم به تساوی رضایت داد و در بازی پنجم مقابل حریف ترکیه‌ای خود به برتری رسید. این شطرنج باز در دور ششم مقابل  مصطفی ییلماز از ترکیه  با ریتینگ۲۶۱۸  توانست به برتری دست پیدا کند.

علیرضا فیروزجا در دور هفتم  لیگ برتر شطرنج ترکیه مقابل تاریک از ترکیه با ریتینگ ۲۳۴۲ به برتری رسید، همچنین در دورهشتم برابر سیار یاران از ترکیه با ریتینگ ۲۱۹۷ به برد دست یافت. در دور  نهم مقابل ایوان روزوم با ریتینگ ٢۵٨٣ از روسیه  متوقف شد . علیرضا فیروزجا در دور دهم لیگ شطرنج ترکیه مقابل ارتان با ریتینگ ۲۳۹۶ از ترکیه به پیروزی رسید و در دور یازدهم مقابل آرین غلامی به تساوی رضایت داد. این شطرنج باز ایرانی در دور دوازدهم مقابل حریفش به برتری رسید.

فیروزجا در لیگ شطرنج ترکیه برای تیم تاتوان رقابت می کند. این تیم توانست عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب نماید.

طبق آیین نامه سوپر لیگ ترکیه، هر تیم مجاز به استفاده از ۳ بازیکن داخلی و سه بازیکن خارجی است. تیم های ترک، جمعی از بازیکنان برجسته جهان را به تیم هایشان دعوت کرده اند. یک سوپر استاد بزرگ روس به نام توماشفسکی (۲۷۰۲) و استاد بزرگ های پر شمار با ریتینگ فراتر از ۲۶۰۰ مثل فیروزجا بر کیفیت سوپر لیگ امسال ترکیه افزوده بود.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار روز ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.