داستان ساخت ترانه برنامه محبوب «ماه عسل»داستان جالبی است.

مرتضی پاشایی, مهرزاد امیرخانی, اهنگ نگران منی

رسانه ۷  داستان ساخت ترانه برنامه محبوب «ماه عسل»داستان جالبی است.
احتمالا شما هم فیلم جالب و عجیب مدرسه دخترانه ای را دیده اید که همه در صف های مرتب، یک صدا و منظم ترانه « نگران منی» با صدای مرتضی پاشایی را می خوانند؛ ترانه ای که در کمتر از یک سال به یکی از ماندگارهای موسیقی پاپ ایران بدل شده است.

داستان ساخت ترانه برنامه محبوب «ماه عسل» اما داستان جالبی است. ترانه اولی را که امیرخانی سروده بود، هم خود ترانه سرا و هم خود پاشایی گم می کنند و امیرخانی مجبور می شود ترانه دیگری بگوید.

روایت مهرزاد امیرخانی همکار ترانه سرای زنده یاد پاشایی از ساخت این قطعه این گونه است:« شمال بودم. مرتضی تهران بود. دو سه روز مونده بود به ماه رمضون. صداش یکم گرفته بود. عصر زنگ زد و گفت مهرزاد تیتراژ امسال ماه عسلو دادن به ما. هم خوشحال بود و هم ناراحت. چون زمانی نمونده بود و صداش هم گرفته بود. به هرحال گفت تا شب ملودیو برات می فرستم. فرستاد. دوستش داشتم. گفت رو همین گام تنظیم رو با معین شروع کردیم. فقط ترانه رو بنویس. توتراس ویلا نشسته بودم و می نوشتم.»

مهرزاد امیرخانی البته به گفت و گویش با احسان علیخانی مجری و تهیه کننده ماه عسل هم اشاره می کند که خودش یک متخصص موسیقی هم هست. علیخانی از ترانه سرا خواسته بود که متن ترانه، گفت وگوی مرتضی با خدا باشد. بعد از این که ترانه تمام می شود، امیرخانی آن را برای پاشایی می فرستد که او هم کار را دوست دارد. امیرخانی البته می نویسد:«اگر هم دوست نداشت، دیگه فرصت زیادی نبود.»

ترانه سرا سفر شمال را ادامه می دهد و از آمل به رامسر می رود:«علی رهبری از گروه پازل بند هم کنارم نشسته بود، یعنی خوابیده بود. پشت فرمون بودم که مرتضی زنگ زد. گفت اومدم پیش معین برای خوندن ماه عسل ولی ترانه رو گم کردم. دوباره بگو بنویسم.» امیرخانی می زند کنار و کل ماشین را زیر و رو می کند اما ترانه را پیدا نمی کند:« ملودیو حفظ بودم. حین رانندگش یک ترانه دیگه گفتم و مرتضی نوشت. هیچ جا ننوشتمش. واسه همین کاغذشو ندارم. … عوض می کنی زندگیمو…»

منبع : musicema.com