پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس جدا شده و به الاهلی عربستان رفته است. شاید با همین بازی اول بتوانیم انتخاب او را به چالش بکشیم؛ شکست ۴ بر ۲ مقابل الهلال عربستان آن هم در لیگ قهرمانان آسیا. نتیجه‌ای که می‌توان با اشاره به آن، حضور پروفسور […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

پروفسور هم طلبکار شد، هم بدهکار!به گزارش رسانه ۷، برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس جدا شده و به الاهلی عربستان رفته است. شاید با همین بازی اول بتوانیم انتخاب او را به چالش بکشیم؛ شکست ۴ بر ۲ مقابل الهلال عربستان آن هم در لیگ قهرمانان آسیا. نتیجه‌ای که می‌توان با اشاره به آن، حضور پروفسور در تیم جدید را بی‌فایده قلمداد کرد، اما هنوز راه زیادی برای او با قرارداد دو ساله باقی مانده و برانکو حتی شانس تغییر نتیجه را نیز دارد. باید دید در بازی دوم چه می‌کند. موضوع جدایی برانکو، اما همچنان داغ است. شکست‌های گابریل کالدرون در بازی‌های تدارکاتی، هواداران پرسپولیس را ناراحت و نگران کرده و همه را به یاد روز‌های خوب با برانکو می‌اندازد. روز‌هایی که پرسپولیس اصلاً بلد نبود شکست بخورد و همیشه برای کسب برد با تمام توان به میدان می‌رفت.

او که رفت، خیلی از مسائل در پرسپولیس عوض شد. هواداران علیه ایرج عرب شعار ساختند، محسن خلیلی به گوشه رینگ برده شد، کاپیتان‌ها به نیمکت ذخیره‌ها تبعید شدند، یکی از اعضای هیئت‌مدیره قهر کرد، قرارداد بازیکنان بالا رفت، تمرینات پرسپولیس به پشت در‌های بسته منتقل شد و… تقریباً همه چیز دچار تغییر شد؛ حتی گابریل کالدرون نشان داد برخلاف برانکو، آدمی نیست که اهل مصاحبه‌های پیاپی باشد. با این حال هنوز داستان پرسپولیس و برانکو به اتمام نرسیده است. هر دو طرف از یکدیگر شکایت کرده‌اند و قرار است در فیفا، یقه یکدیگر را بگیرند. برانکو می‌گوید دیگر خبری از تخفیف و گذشت نیست، چون این بار تمام طلبش را می‌خواهد و پرسپولیسی‌ها می‌گویند باید مشخص شود چطور مربی تحت قراردادشان هوایی شده و به عربستان رفته است.

بخش دیگری از این دعوا باقی مانده است. این بار طرفین درگیری بر سر بدهی مالیاتی باید مقابل یکدیگر قرار بگیرند. در قرارداد برانکو آمده مالیات باید توسط باشگاه پرسپولیس پرداخت شود و باشگاه نیز تا پایان فصل آینده با این مربی، قرارداد همکاری داشت. از سوی دیگر، برانکو چند روز قبل از ترک تهران می‌گفت بعد از ۱۱ ماه و دو هفته، به او تنها ۲۴ درصد از مبلغ مطالباتش را پرداخت کرده‌اند و پول قرارداد و مطالبات فصل گذشته به همراه پاداش‌های خود را دریافت نکرده است. یعنی باشگاه بابت پولی که نداده و قراردادی که به پایان نرسیده، مکلف به پرداخت مالیات است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که چند سال قبل از سوی فدراسیون به مدیران باشگاه‌ها اعلام شد پرداخت مالیات را برعهده بازیکنان و مربیان بگذارند، اما اوضاع در باشگاه پرسپولیس فرق داشت.

در این مورد شنیدیم برانکو هم بدهکار مالیاتی است و هم از باشگاه پرسپولیس طلب دارد. باشگاه باید این بدهی مالیاتی را پرداخت کند، اما در حال حاضر باشگاه باید طلب برانکو را بدهد و اگر در کمیته تعیین وضعیت فیفا، شکست بخورد مجبور به پرداخت غرامت هم می‌شود. البته در کنار این دو بدهی، باید مالیات «سنگین» برانکو را هم بپردازد.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.