پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، محسن کاوه درباره علت خط خوردن امیر محمد یزدانی از ترکیب تیم ملی کشتی آزاد جوانان در رقابت‌های جهانی استونی و جایگزین شدن امیر حسین مقصودی، اظهار کرد: ما در اینباره با ۲ – ۳ مشکل مواجه شدیم. ابتدا اسم امیرحسین مقصودی به اتحادیه جهانی کشتی داده […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، محسن کاوه درباره علت خط خوردن امیر محمد یزدانی از ترکیب تیم ملی کشتی آزاد جوانان در رقابت‌های جهانی استونی و جایگزین شدن امیر حسین مقصودی، اظهار کرد: ما در اینباره با ۲ – ۳ مشکل مواجه شدیم. ابتدا اسم امیرحسین مقصودی به اتحادیه جهانی کشتی داده شده بود و قرار بود وی در این رقابت‌ها برای ایران کشتی بگیرد، اما در روز‌های منتهی به آغاز مسابقات نام امیرمحمد یزدانی نیز از سوی کادر فنی مطرح شد و آن‌ها نظرشان این بود که یزدانی نفر اول این وزن باشد.
مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد با اشاره به پروسه سنگین دریافت ویزا برای اعضای تیم که در نهایت با مساعدت شخص وزیر امور خارجه صورت گرفت، افزود: ویزای تمامی اعضای تیم اعزامی صادر شد، اما در این میان فقط ویزای امیر محمد یزدانی صادر نشده بود. باز این موضوع پیگیری شد تا اینکه ساعت ۹ شب و ۶ ساعت مانده به پرواز، ویزای او صادر شد. بعد بلافاصله پیگیر گرفتن بلیت شدیم که با توجه به نبودن بلیت نتوانست به همراه تیم اعزام شود و در نهایت او با پرواز ۶ بعد از ظهر عازم استونی شد.
وی تصریح کرد: پس از اینکه ویزای یزدانی صادر شد، روابط بین الملل فدراسیون کشتی پیگیر ثبت نام او در سایت اتحادیه جهانی شد، اما با توجه به تعطیلی پایان هفته در اروپا این امر میسر نشد. با توجه به این شرایط امیرحسین مقصودی اعزام شد و اگر اینکار انجام نمی‌گرفت نمی‌توانستیم نماینده‌ای در این وزن داشته باشیم.
کاوه در پاسخ به این سوال که چرا امیرحسین مقصودی که به لحاظ قانون فرآیند انتخابی نباید در ترکیب قرار می‌گرفت، عازم این مسابقات شد، اما علی اشکیور نفر اول انتخابی برای حضور در تیم ملی انتخاب نشد، تصریح کرد: این تصمیمی بود که کادر فنی گرفته بود و من هیچ دخالتی در تعیین نفرات و یا کنار گذاشتن آن‌ها نداشتم. ما از ابتدا هم اعلام کردیم از همه تصمیمات کادر فنی حمایت می‌کنیم. استدلال خاص خودشان را داشتند و من نیز به آن احترام گذاشتم.

وی در پایان خواستار حمایت از انتخاب تمامی نفرات تیم ملی شد و گفت: مسابقات قهرمانی جهان از امروز (دوشنبه) آغاز شده و مقصودی هم یکی از ده نماینده ایران در این مسابقات است. وظیفه داریم از همه کشتی گیرانمان که برای ایران مبارزه می‌کنند حمایت کنیم. مطمئن باشید پس از مسابقات این موضوع به دقت با حضور کادر فنی بررسی می‌شود.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.