پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، در حالی که نام امیر محمد یزدانی در لیست نهایی تیم ملی کشتی آزاد جوانان به عنوان ملی پوش وزن ۶۵ کیلوگرم برای حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قرار گرفته بود و وی نیز هم اکنون کنار سایر اعضای تیم در استونی حضور دارد، اما در نهایت […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، در حالی که نام امیر محمد یزدانی در لیست نهایی تیم ملی کشتی آزاد جوانان به عنوان ملی پوش وزن ۶۵ کیلوگرم برای حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قرار گرفته بود و وی نیز هم اکنون کنار سایر اعضای تیم در استونی حضور دارد، اما در نهایت امیر حسین مقصودی در مراسم وزن کشی حاضر شد و در اتفاقی غیرمنتظره نام یزدانی خط خورد.
بر همین اساس امیر محمد یزدانی نسبت به این موضوع اینچنین واکنش نشان داده است: بعضی وقت‌ها خیلی چیز‌ها آنطور که می‌خواهی پیش نمی‌رود، اما باز هم باید گفت شاید پشت این اتفاقات حکمتی وجود داشته باشد، کل سال را تمرین کردم برای رسیدن به اهدافم، در مرحله اول انتخابی تیم ملی بزرگسالان دوم شدم و سهمیه جام تختی را گرفتم و تنها ایرانی بودم که در وزنم روی سکو قرار گرفتم، در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی بزرگسالان نیز توانستم اول شوم، من در سن ۱۸ سالگی درس خودم را رها کردم تا به ورزشم برسم، ورزشی که ۱۳ سال از عمرم را پای آن گذاشتم. شب و روز تمرین کردم، درد کشیدم، شب‌ها با درد می‌خوابیدم و صبح با کوفتگی از خواب بیدار می‌شدم، خلاصه کل فکر و ذهنم کشتی بوده و هست. اما مثل اینکه من خیلی بد شانس هستم، چون وقتی حقم را می‌گیرم باز هم از دستم سُر می‌خورد، همه کشتی گیران و دوستانم داشتند به این فکر می‌کردند که حریفان خود را چطور شکست دهند، ولی من به این فکر می‌کردم که کشتی می‌گیرم یا نه! آخرش هم اینطوری شد که گفتند آقای یزدانی نام شما در لیست نبود، ولی بدانید که حقم را از دهن شیر بیرون می‌کشم، چون من هیچ وقت تسلیم نمی‌شوم. با این حال ممنون از همه کسانی که در این راه سخت کنارم بودند و حمایتم کردند.
گفتنی است قرعه کشی پنج وز نخست رقابت‌های کشتی آزاد جوانان جهان، در شهر تالین استونی برگزار شد و نتایج قرعه کشی نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:
در وزن ۵۷ کیلوگرم که ۲۵ نفر حضور دارند امیر پرسته در دور نخست به مصاف برایدن تود از کانادا می‌رود و در صورت غلبه بر این حریف، در دور بعد با برنده کشتی میان آدیلان عسکراف از قزاقستان و نیکو کاتاویکا از مولداوی مبارزه می‌کند.
در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۲۶ کشتی گیر حضور دارند امیرحسین مقصودی در دور اول با استفان کومان از رومانی کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور دوم به مصاف برنده مبارزه کانتا توکوریکی از ژاپن و تنگیس دارخانبایار از مغولستان می‌رود.
در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۲۳ نفر شرکت کرده اند محمدصادق فیروزپور در دور نخست با سیمون ووتکوفسکی از لهستان مصاف می‌دهد و در صورت گذر از این حریف، در دور دوم به مصاف برنده کشتی میان سنجر دوسجانوف از قزاقستان و اوتاری باگوری از گرجستان می‌رود.
در وزن ۷۹ کیلوگرم که ۲۴ نفر حضور دارند عبداله شیخ اعظمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف فاتح بنفردجلاه از الجزایر می‌رود.
در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۲۱ کشتی گیر شرکت کرده اند، عباس فروتن پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با رحمان روسیدانمو از چین مبارزه می‌کند و در صورت شکست این کشتی گیر، در دور دوم به مصاف برنده مبارزه میان یاروسلاو اسلاویکوسکی از بلاروس و گیوی گوگوبریشویلی از گرجستان می‌رود.
رقابت‌های اوزان فوق از ساعت ۱۲ امروز (دوشنبه) به وقت تهران برگزار می‌شود.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.