پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: داغ‌ترین بحث‌ این روزهای فدراسیون فوتبال گویا باید بپذیریم استانداردسازی ورزشگاه های ایران، این روزها از نان شب نیز برای مسئولان فدراسیون فوتبال واجب تر شده است. موضوعی که این روزها به هدف اول برگزارکنندگان لیگ تبدیل شده است. به گزارش “رسانه۷”، از وقتی که عنوان شد تیم های […]

 پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

داغ‌ترین بحث‌ این روزهای فدراسیون فوتبال

گویا باید بپذیریم استانداردسازی ورزشگاه های ایران، این روزها از نان شب نیز برای مسئولان فدراسیون فوتبال واجب تر شده است. موضوعی که این روزها به هدف اول برگزارکنندگان لیگ تبدیل شده است.

به گزارش “رسانه۷”، از وقتی که عنوان شد تیم های لیگ برتری باید ورزشگاه هایی استانداردسازی شده برای برگزاری بازی های خود معرفی کنند در غیر این صورت باید در ورزشگاه های دیگر به میدان برود در ابتدا تصور کردیم این هم مانند همان اولتیماتوم همیشگی مسئولان پیش از آغاز بازی های لیگ است که تیمی که بدهکار باشد نمی تواند به میدان برود! اما هر سال همه تیم های بدهکار به راحتی به میدان می روند و اولتیماتوم مورد نظر نیز به آرشیو می پیوندد اما رفته رفته دیدیم گویا این بار اوضاع درباره ورزشگاه ها به گونه ای دیگر است. بله مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به جد به دنبال این هستند تا بتوانند ورزشگاه های مورد نیاز تیم های مختلف در لیگ برتر را با حداقل ایراد به کار بگیرند تا در نهایت در برابر نمایندگان afc روسفید دربیایند.

این اقدام مسئولان ذیربط که بارها اعلام کردند تا ورزشگاه ها استانداردسازی نشده باشد لیگ را آغاز نمی کنند اقدامی مهم و البته موثر است که حالا تبدیل به واجب تر از نان شب شده است. هرچند در این باره این احتمال می رود که مسئولان فوتبال ایران از آخرین بهانه ها و فرصت ها و زمان هایی که از طرف afc برای ترمیم و استانداردسازی ورزشگاه های ایران داده شده مورد استفاده قرار گرفته و دیگر بهانه ای برای به عقب انداختن آن وجود نداشته باشد.

سازمان لیگ برای تحت فشار گذاشتن باشگاه هایی که در این باره کُند عمل می کنند اتفاق جالبی را طراحی کرده و آن هم اینکه اگر ۵ یا ۶ ورزشگاه آماده برگزاری بازی ها شود آنها رقابت های لیگ نوزدهم را در زمان اصلی خود آغاز می کنند و تیم ها نیز در این ۵ یا ۶ ورزشگاه به میدان خواهند رفت. اتفاقی که باعث می شود برخی تیم ها بالاجبار در ورزشگاه شهری دیگر و طبیعتا بدون تماشاگران خود به میدان برود. موضوعی که به نوعی شاید مهم ترین اهرم برای راضی کردن مسئولان تیم ها و هیات استان های حاضر در لیگ برتر باشد.

بهرحال مسئولان فوتبال ایران ذره ای ناکامی را در سال پیش رو نمی خواهند و به همین دلیل هر اتفاقی که منجر به ناکامی فوتبال ایران(کسر سهمیه آسیایی و …) شود را تاب نمی آورند و به همین دلیل حاضر به انجام کوچکترین ریسکی در این باره نیستند.

منبع خبر: ورزش ۳

آخرین اخبار روز ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.