پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: یک محقق امنیتی توانست با دستکاری کابل لایتنینگ آیفون کنترل یک کامپیوتر مک را از راه دور در دست بگیرد. اوایل امسال یک پژوهشگر امنیتی به نام «مایک گرور» (Mike Grover) کابل O.MG را معرفی کرد. او مدعی شده بود بوسیله این کابل می توان از راه دور کنترل […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

یک محقق امنیتی توانست با دستکاری کابل لایتنینگ آیفون کنترل یک کامپیوتر مک را از راه دور در دست بگیرد.

اوایل امسال یک پژوهشگر امنیتی به نام «مایک گرور» (Mike Grover) کابل O.MG را معرفی کرد. او مدعی شده بود بوسیله این کابل می توان از راه دور کنترل گوشی های هوشمند را به دست گرفت. حالا او در همایش دفکان (Def Con) اطلاعات بیشتری را از قابلیت های این کابل در اختیار کاربران قرار داده است:

«این کابل در ظاهر شبیه یک کابل معمولی است؛ حتی کامپیوتر هم نمی تواند دستکاری بودن آن را تشخیص بدهد. ولی هکر می تواند به کمک آن از راه دور کامپیوتر مک را کنترل کند.»این کابل شباهت بسیار زیادی با کابل اصلی دارد و هکر می تواند به راحتی آن را با کابل اصلی قربانی تعویض کرده یا به او هدیه دهد.

لایتنینگ

درون این کابل یک تراشه کوچک جاسازی شده که اجازه کنترل کردن آن را می دهد. زمانی که این کابل به کامپیوتر مک وصل می شود، یک هات اسپات وای فای می سازد و هکرها می توانند از طریق آن کامپیوتر قربانی را کنترل کنند. در صورت نیاز می توان بعد از هک کردن کامپیوتر، تراشه را از راه دور از بین برد تا هیچ ردی از اقدامات خرابکارانه باقی نماند.

هکرها می توانند به کمک این کابل تا فاصله ۹۰ متری کامپیوتر مک را هک کنند. می توان این مسافت را به کمک یک آنتن افزایش هم داد. گرور در مصاحبه ای توضیح داد که می توان کاری کرد تا کابل در نقش کلاینت شبکه اینترنت بیسیم ظاهر شود؛ در اینصورت مانع مسافت از میان برداشته می شود.

گرور قصد دارد کابل O.MG را مجددا از نو طراحی کرده و آن را از طریق کمپانی Hak5 به فروش برساند. این کابل و ابزارهای مربوطه در حال حاضر برای مشتریان رویداد دفکان به قیمت ۲۰۰ دلار قابل خریداری است.

منبع خبر: دیجیاتو

آخرین اخبار علم و فناوری و تکنولوژی ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.