پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: سولسشائر بار دیگر یک شروع خوب را تجربه کرد، اما لمپارد در اولین حضورش در لیگ برتر خاطره تلخی را تجربه کرد. به گزارش وبسایت نود، نبرد دو تیم و دو مربی جوان، به سود شیاطین سرخ پایان یافت تا با این برد یونایتد بار دیگر یک شروع خوب […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

سولسشائر بار دیگر یک شروع خوب را تجربه کرد، اما لمپارد در اولین حضورش در لیگ برتر خاطره تلخی را تجربه کرد.

به گزارش وبسایت نود، نبرد دو تیم و دو مربی جوان، به سود شیاطین سرخ پایان یافت تا با این برد یونایتد بار دیگر یک شروع خوب را تجربه کند، اما لمپارد شکست تلخی را متحمل شد.

شاید در شرایط عادی، برد ۴-۰ مقابل چلسی آن هم در هفته نخست، آن قدر تحسین برانگیز باشد که جای هیچ حرف و حدیثی باقی نگذارد، اما اوضاع کمی فرق می کند. هر چه باشد یونایتد فصل پیش نیز تحت نظر سولسشائر در گام های نخست روزهای خیلی خوبی را تجربه کرد. در اولین مسابقه با حضور سولسشائر، یونایتد ۵-۱ پیروز شد و یکشنبه در اولین بازی لیگ برتر خود در این فصل بار دیگر بردی را با اختلاف ۴ گل بدست آورد.

اوله گونار در هشت بازی نخستش روی نیمکت یونایتد، به هشت برد رسید ولی تیمش رفته رفته دچار افت فاحشی شد تا اینکه حتی سهمیه لیگ قهرمانان را از دست داد. هواداران تصور می‌کردند یونایتد در فصل نقل و انتقالات خریدهای بیشتری انجام دهد، بنابراین با توجه به اتفاقات تابستان، فکرش را هم نمی کردند در گام نخست یونایتد بتواند ۴ گل به چلسی بزند.

شروع خوب فصل قبل سولسشائر، امیدها و انتظارات زیادی را برای هواداران ایجاد کرد، همین شروع خوب هم بود که موجب شد او مزد نتایجش را بگیرد و به قراردادی دائمی برسد. اما یونایتد بعد از آن شروع خوب، با چنان افتی روبرو شد که در طی ۱۲ مسابقه فقط ۲ برد کسب کرد و بعد از حذف از لیگ قهرمانان و جام حذفی، در لیگ برتر نیز به رتبه ششمی اکتفا کرد.

انرژی و هیجان در ورزش حرفه ای این روزها می تواند حرف های زیادی بزند ولی این همه چیز نیست. فصل پیش یونایتد با حضور سولسشائر، موتورش راه افتاد و حالا در شروع این فصل نیز نشانه های خوبی بروز داده است. اما حالا سولسشائر کار سختی برای حفظ این روند دارد. تیم جوان او راه زیادی در ادامه فصل پیش رو دارد. جای کتمان نیست که در بازی نخست فصل، یونایتد توانست بعد از ماه‌ها، لذت را به هوادارانش هدیه کند. حتی پوگبا هم که در تابستان ندای جدایی سر داده بود، با اراده و با انگیزه در زمین حرکت می کرد و روی دو گل تاثیر مستقیم داشت.

حالا تیم سولسشائر در گام بعدی محک سختی می خورد، آنها مقابل وولوزی قرار می‌گیرند که فصل پیش توانست دو مرتبه در ماه های پایانی فصل یونایتد را شکست دهد. با این حال، قطعاً دل‌مشغولی های لمپارد بعد از بازی یکشنبه بیش از اوله گونار بود. این بدترین نتیجه برای یک مربی چلسی در اولین حضورش روی نیمکت این تیم از سال ۱۹۷۸ بود. در دسامبر ۱۹۷۸ دنی بلنچفلاور در بازی نخست روی نیمکت چلسی، ۷-۲ مقابل میدلزبورو شکست خورد.

لمپارد درباره این شکست و این اختلاف گل بعد از بازی گفت: «ما چهار اشتباه کردیم و آنها از چهار اشتباه ما گل ساختند. این مسابقه درس بزرگی برای ما بود. ما چلسی هستیم. تیمی نیستیم که برای خوردن ۴ گل به الدترافورد بیاییم. این مسابقه در خیلی از دقایق، شبیه به یک باخت ۴-۰ برای ما نبود. اما باید بپذیریم که ۴ گل خوردیم.»

حالا تیم لمپارد، پیش از دیدار سخت در لیگ برتر مقابل لسترسیتی در هفته آینده، یک محک مهم دیگر هم پیش رو دارد. آنها چهارشنبه در استانبول در بازی سوپرجام اروپا به مصاف لیورپول می‌روند. بنابراین لمپارد در همین ابتدای راه حضور در چلسی، آزمون های بزرگی را باید پشت سر بگذراند. بعد از ۱۳ سال حضور در چلسی و تجربه کار با مربیان متفاوت، او به خوبی می داند، اگر نتایج بد پیش بروند و قضاوت درباره تیم به سمت منفی گرایی هدایت شود، بازگرداندن نظرها کار سختی است. او باید سریعاً تیمش را به مسیر درست برگرداند.

لمپارد نسبت به آخرین تجربه‌اش از تقابل با یونایتد (در جام اتحادیه مقابل تیم مورینیو در الدترافورد) با تیمی متفاوت روبرو شد. یونایتد روز یکشنبه تفاوت زیادی با آن تیم مورینیو داشت. یونایتد در بازی روز یکشنبه با میانگین سنی کمتر از ۲۴ سال، طراوت و عطش جوانی، انگیزه و سرعت داشت. درست است که چلسی در دقایق نخست تیم برتر میدان بود و می توانست به گل هم برسد، اما این یونایتد بود که در نیمه دوم ابتکار عمل را به دست گرفت و سه گل دیگر زد.

برد یونایتد و به طور کلی عملکرد این تیم در دیدار با چلسی دو وجه داشت؛ اول اعتماد به جوانان بود. یونایتد بعد از فروش لوکاکو، بازیکن دیگری جذب نکرد. مارسیال بعد از مدت‌ها بار دیگر با شماره ۹ و بار دیگر به عنوان مهاجم نوک تیم به زمین رفت. رشفورد، پریرا، مک تومینی و اضافه شدن گرینوود به ترکیب، نشان از اعتماد سولسشائر به این گروه جوان دارد. وجه دوم، آمادگی جسمانی بازیکنان تیم بود. سولسشائر پیش‌تر گفته بود که هرچه بازیکنانش آماده‌تر باشند، می‌توانند دست به کارهای بیشتری بزنند. به همین سادگی.

اما فراموش نکنیم این تنها روز اول از یک لیگ ۳۸ هفته‌ای بود. همانقدر که برای یونایتد بردن با ۴ گل، شیرین و لذت بخش بود، برای چلسی تلخ و ناامیدکننده. اما نکات قابل تأمل زیادی برای هر دو مربی وجود دارد. سولسشائر فصل قبل نیز در ابتدای راه نتایج خوبی کسب کرد و حالا با چالش بزرگ حفظ روند برد مواجه است. در آن سمت، لمپارد حالا به خوبی و بهتر از قبل متوجه شده که ابعاد کاری که در پیش‌رویش می‌بیند، چقدر سخت و بزرگ است.

۱۸۷۸

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.