پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: ماه‌ها از اکران بزرگترین فیلم ابرقهرمانی در سینما یعنی Avengers: Endgame می‌گذرد؛ فیلمی که چه از سوی مخاطبان و چه منتقدان مورد استقبال عظیمی قرار گرفت. این فیلم توانست با شکستن رکورد فیلم آواتار، عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از آن خود کند. با وجود این فاصله چند […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

ماه‌ها از اکران بزرگترین فیلم ابرقهرمانی در سینما یعنی Avengers: Endgame می‌گذرد؛ فیلمی که چه از سوی مخاطبان و چه منتقدان مورد استقبال عظیمی قرار گرفت. این فیلم توانست با شکستن رکورد فیلم آواتار، عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از آن خود کند. با وجود این فاصله چند ماهه می‌بینیم که بحث‌ها و تئوری‌های مربوط به Endgame‌ و آینده دنیای سینمایی مارول همچنان داغ است. اما یکی از بزرگترین و مهم‌ترین سوالاتی که احتمالا با آن روبه‌رو هستیم، مربوط به سرنوشت بلک ویدو یا همان ناتاشا رومانوف است. در ادامه این مقاله سعی می‌کنیم پاسخی برای این سوال بیابیم. با ویجیاتو همراه باشید.

بلک ویدو

همان‌طور که در جریان هستید، چندی پیش طی مراسم کامیک‌کان ۲۰۱۹ در سن‌دیگو، از فاز چهارم دنیای سینمای مارول رونمایی شد. اولین پروژه این فاز هم مربوط به شخصیت بلک ویدو خواهد بود که روایتگر داستان مستقل ناتاشا در دنیای مارول است. طبق اطلاعات به‌دست آمده، فیلم بلک ویدو وقایع میان Captain America: Civil War و Avengers: Infinity War را به تصویر می‌کشد و خبری از سرنوشت رومانوف پس از Endgame نخواهد بود.

در دنیای سینمایی مارول (MCU) هیچ چیز قابل پیش‌بینی نبوده و این مسئله سوالات عجیبی را به وجود می‌آورد. در حالت عادی، وقتی یک نفر جانش را از دست می‌دهد، می‌دانیم که او دیگر باز نخواهد گشت؛ اما چنین امری در دنیای مارول صدق نمی‌کند. اگر به یاد داشته باشید، مامور «فیل کولسن» در فیلم The Avengers توسط لوکی کشته شد و در کمال تعجب، شاهد بازگشت وی به دنیای زندگان در سریال Agents of SHIELD بودیم. یا به عنوان مثال خود لوکی هم با اجرای حقه‌هایی عجیب، دو بار از سرزمین مردگان برگشت. اینگونه است که خیلی‌ها باور دارند بلک ویدو هم می‌تواند به نوعی از چنگال مرگ رهایی یابد.

از سوی دیگر، به معنای واقعی کلمه نیمی از افراد حاضر در MCU هم مرده بودند و نهایتاً در Endgame شاهد رجعت آنان بودیم. وقتی مارول اینگونه با مفهوم مرگ بازی می‌کند، طبیعی است که کمتر کسی مرگِ بی‌برو برگشت رومانوف را باور کند. اما این‌بار کارگردان فیلم Avengers: Endgame با لحنی صریح و واضح سعی در تائید مرگ بلک ویدو داشته است. وی پس از انتشار نسخه‌های دیجیتال فیلم در مصاحبه‌ای اینگونه عنوان کرد:

شخصیت Red Skull به وضوح می‌گوید: «این یک معامله ابدی است»؛ و واژه ابدی به ما می‌گوید که چنین چیزی برگشت‌پذیر نیست.

بلک ویدو

پس با این حساب روسو مهر پایان را بر شخصیت بلک ویدو زده است؛ ظاهراً قدرت شش سنگ بی‌نهایت که توانست بشکن تانوس را بی‌اثر کند، توانایی بازپس‌گیری روح ناتاشا را ندارد و همان‌طور که رد اسکال اشاره کرده، معامله «سنگ روح» ابدی خواهد بود. در نهایت کارکرد اصلی این سنگ همچنان برای طرفداران مارول مشخص نیست و نمی‌دانیم چه چیزی این سنگ را اینچنین پرقدرت و ویژه کرده است. یا مثلاً نمی‌دانیم چرا برای به‌دست آوردن آن به روح یک انسان نیاز داریم.

البته، یکی از تئوری‌هایی که شخصاً در ذهن دارم، ماشین سفر در زمان است. در نظر بگیرید که شخصیت گامورا دختر تانوس در Infinity War توسط همین سنگ روح به دنیای مردگان هجرت کرد! اما پس از آن در عنوان بعدی که Endgame باشد، همان شخصیت از سال ۲۰۱۴ به زمان حال آمد و می‌دانیم که بدون شک در فیلم Guardians of Galaxy هم حضور خواهد داشت. چگونه است که کسی مانند گامورا می‌تواند به دنیای مارول برگردد اما بلک ویدو نمی‌تواند؟ این سوالی است که سازندگان Avengers: Endgame و رؤسای مارول باید به آن پاسخ دهند.

به هرحال حتی اگر بلک ویدو واقعاً از میان رفته باشد و تحت هیچ شرایطی به دنیای مارول – در آینده – بازنگردد، حداقل طرفداران او خبرهای خوشی پیش رو دارند و در سال ۲۰۲۰ می‌توانند شاهد هنرنمایی اسکارلت جوهانسون در فیلم Black Widow باشند. در این‌سو باتوجه به ورود Adam Warlock به دنیای مارول، چیزهای بیشتری از سنگ روح می‌فهمیم چراکه او در کتاب‌های کمیک قدرت این سنگ را در اختیار دارد. به احتمال زیاد در فاز چهارم و پنجم دنیای سینمایی مارول عناوین این استودیو مطالب بیشتری از اجسام مرموز، تاریخچه و کارکرد آنان خواهند خواهیم فهمید.

با ورود بخش‌های جدید به دنیای سینمایی مارول که تمرکز بیشتری روی موجودات کهکشانی و فرازمینی دارد – مانند آدام وارلاک یا حتی The Eternals – باید انتظار پیچیدگی‌های بسیاری را در منطق و اتفاقات آینده مارول داشته باشیم.

نظر شما چیست؟ آیا در آینده شاهد بازگشت بلک ویدو خواهیم بود و یا کار او عملاً یکسره است؟!

منبع: Movieweb

منبع خبر: دیجیاتو

آخرین اخبار علم و فناوری و تکنولوژی ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.