پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، از اواسط لیگ پانزدهم پرسپولیس و استقلال هر کدام دارای زمین تمرین جداگانه و اختصاصی شدند. زمین شهید کاظمی در شرق تهران به تیم سرخپوش پایتخت رسید و استادیوم امام رضا هم که پیش‌تر تیم‌های پایه در آن بازی می‌کردند نیز در اختیار استقلال قرار گرفت. این […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، از اواسط لیگ پانزدهم پرسپولیس و استقلال هر کدام دارای زمین تمرین جداگانه و اختصاصی شدند. زمین شهید کاظمی در شرق تهران به تیم سرخپوش پایتخت رسید و استادیوم امام رضا هم که پیش‌تر تیم‌های پایه در آن بازی می‌کردند نیز در اختیار استقلال قرار گرفت. این اقدام اگرچه سرخابی‌ها را دارای زمین تمرین اختصاصی کرد، اما گره از مشکل این دو تیم نگشود و همچنان محلی برای برگزاری تمرینات، یکی از دغدغه‌های اصلی پرسپولیس و استقلال است.
آبی‌ها که در کوران مسابقات لیگ هجدهم با این مساله دست و پنجه نرم کردند، مدتی است به آرامش رسیده‌اند و حالا نوبت پرسپولیس شده که با این چالش دست و پنجه نرم کند. سرخپوشان تمرین پیش فصل خود را در شهید کاظمی برگزار کردند، اما عدم نگهداری اصولی از زمین چمن و اساسا بهره برداری نه چندان صحیح از آن، سبب شد تا باشگاه تصمیم بگیرد از امروز در زمین خیریه عمل تمرین کند.
پرسپولیس علاوه بر استادیوم شهید کاظمی، ورزشگاه درفشی فر را نیز در اختیار دارد که در نزدیکی مرکز شهر است و طبیعتاً دسترسی آسان‌تری برای بازیکنان دارد. تا لیگ چهاردهم نیز پرسپولیسی‌ها در درفشی فر تمرین می‌کردند، اما آن‌ها از این زمین نیز نتوانستند نگه‌داری کنند و آن را به پیمانکار سپردند. فصل پیش سرانجام این استادیوم آماده استفاده شد، اما زمین چمن درفشی به مصنوعی تغییر کرد تا خیلی قابل استفاده برای تیم بزرگسالان نباشد و در واقع به درد تمرینات زمستانی بخورد.
فصل گذشته پرسپولیس بار‌ها زمین تمرین خود را تغییر داد و در یک فصل ۵ استادیوم جدید را تجربه کرد؛ از شهید کاظمی، زمین دو آزادی، خیریه عمل، درفشی فر و حتی نفت تهرانسر. این اتفاقی است که برای اکثر باشگاه‌های ایرانی رخ می‌دهد و طبیعتا در عملکرد تیم و تمرینات تاثیر خود را می‌گذارد.
به نظر می‌رسد ضعف تکنسین زمین چمن و کمپ فوتبال در ایران، موضوعی است که به نوعی بلای استادیوم‌های ایرانی شده و باعث آسیب تیم‌ها نیز می‌شود. این که بزرگترین تیم‌های ایران در یک سال چند زمین تمرین مختلف را سپری کنند و یک کمپ مشخص برای تیم بزرگسالان و رده‌های پایه نداشته باشند، طبیعتا در کیفیت تیم‌ها اثر می‌گذارد. این در حالی است که در کشور‌های همسایه نظیر قطر و امارات حتی کوچک‌ترین تیم‌ها نیز چند استادیوم مختلف دارند که در آن بازی‌ها و تمرینات خود را برگزار می‌کنند و حتی برای زمین ثالث در اختیار باشگاه‌های دیگر قرار می‌دهند.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.