پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: رسانه ۷/ فاطمه زارعی؛ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر روز یک‌شنبه با خبرنگاران حوزه دانشگاه در باغ موزه نگارستان نشستی صمیمانه داشت که همراه آن، خبرنگاران به بهانه روز خبرنگار، سؤالات خود را مطرح کردند. در حاشیه این مراسم، به سراغ دکتر غلامی رفتیم و از او […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

رسانه ۷/ فاطمه زارعی؛ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر روز یک‌شنبه با خبرنگاران حوزه دانشگاه در باغ موزه نگارستان نشستی صمیمانه داشت که همراه آن، خبرنگاران به بهانه روز خبرنگار، سؤالات خود را مطرح کردند. در حاشیه این مراسم، به سراغ دکتر غلامی رفتیم و از او چند سؤال کوتاه در خصوص فوتبال و ورزش هم پرسیدیم. گفتنی است غلامی در آبان ۱۳۹۶ از سوی حسن روحانی رئیس‌جمهور به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و توانست با کسب اکثریت آرای نمایندگان مردم از مجلس رأی اعتماد بگیرد. نکته مهم این مصاحبه، بخشی از حرف‌های وزیر در مورد فرزندش بود. او در مورد علاقه به فوتبال، به این موضوع اشاره کرد که پسرش اهل فوتبال بود ولی خودش علاقه‌ای به فوتبال ندارد. در واقع فرزند دکتر غلامی سال ۱۳۹۳ بر اثر سانحه تصادف فوت کرد. او فوق لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه تهران داشت و جزو نخبگان کشور بود، اما با این حال، اهل فوتبال بود ولی دکتر غلامی می‌گوید خودش بر خلاف فرزند فقیدش، علاقه زیادی به فوتبال ندارد. این مصاحبه را می‌خوانید.
* به عنوان اولین سؤال، شما طرفدار پرسپولیس هستید یا استقلال؟
حقیقتش را بخواهید، پسرم اهل فوتبال بود، اما خودم نه طرفدار استقلال هستم و نه پرسپولیس. به جای فوتبال، بیشتر علاقه دارم بازی‌های والیبال را ببینم.
*پس از جمله هواداران والیبال هستید؟
بله، البته اگر زمان داشته باشم. فقط هم سعی می‌کنم بازی‌های اصلی و مهم در سطح تیم ملی را ببینم.
* بازی‌های تیم ملی فوتبال را هم دنبال می‌کنید؟
خیلی کم. زمان زیادی ندارم ولی هر وقت که بتوانم، بازی‌ها را می‌بینم.
* در جمع اعضای خانواده چطور؟ علاقه به استقلال و پرسپولیس را احساس می‌کنید؟
بله، اکثر اعضای خانواده ما طرفدار تیم قرمز هستند؛ نمی‌دانم چرا ولی حدس می‌زنم به این خاطر است که هواداران پرسپولیس در جامعه بیشتر هستند. در جمع اقوام و خانواده ما هم طرفداران تیم قرمز بیشتر است.
* شما به طور کلی فوتبال نمی‌بینید یا امکان دارد گاهی اوقات به سراغ تماشای بازی‌ها بروید؟
به صورت مقطعی، فوتبال می‌بینم ولی آن‌طور نیست که بنشینم و نتایج تیم‌ها را دنبال کنم. مثلاً می‌نشینم و ۱۰، ۱۵ دقیقه از بازی‌ها را می‌بینم، اما به خودم می‌گویم «ولش کن، گل که نزدند» و دیگر نگاه نمی‌کنم!
* شرایط ورزش دانشگاهی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
به رغم اینکه دانشگاه‌های دولتی ما خیلی به دنبال جمع کردن قهرمانان رشته‌های مختلف برای مسابقات نیستند و ورزشکاران را از سیستم سنجش جذب می‌کنند، بچه‌های ما در تورنمنت‌های مختلف، به خوبی می‌درخشند. دانشگاه‌های دیگر بعضاً به دنبال جذب قهرمانان رشته‌های مختلف هستند تا تیم‌های‌شان را با قهرمانان کشور خودشان ساماندهی کنند، اما بچه‌های ما در یونیورسیاد‌های کشور‌های دیگر، هر ساله دستاورد‌های خوبی داشتند. امسال هم با اینکه اعزام با تعداد کمتری انجام شد ولی مدال‌های زیادی در مسابقات جهانی گرفتیم.
* خودتان هم ورزش می‌کنید؟
قبلاً بیشتر ورزش می‌کردم، اما جدیداً خیلی کم؛ چون زمان کافی برای ورزش ندارم.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.