پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، رقابت‌های لیگ یک فرانسه در شرایطی هفته نخستش را پشت سر گذاشت که پاری‌سن‌ژرمن، مدافع عنوان قهرمانی در اولین دیدار خانگی اش در پارک دو پرنس موفق شد با سه گل تیم المپیک نیم را ببرد و شروع مقتدرانه‌ای داشته باشد. مهمترین اتفاق این دیدار، اما نه […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، رقابت‌های لیگ یک فرانسه در شرایطی هفته نخستش را پشت سر گذاشت که پاری‌سن‌ژرمن، مدافع عنوان قهرمانی در اولین دیدار خانگی اش در پارک دو پرنس موفق شد با سه گل تیم المپیک نیم را ببرد و شروع مقتدرانه‌ای داشته باشد. مهمترین اتفاق این دیدار، اما نه این برد بلکه نبودن نیمار، فوق‌ستاره برزیلی این باشگاه در ترکیب اصلی بود. همان‌طور که از قبل عنوان شده بود نیمار به بازی نخست پاریسی‌ها نرسیده بود ولی این موضوع دلیلی نشده بود تا اولترا‌های پاری‌سن‌ژرمن دست از سرش بردارند؛ آن‌ها در این بازی با سر دادن شعار و البته بالا بردن دست نوشته‌های مختلف نارضایتی‌شان از رفتار این بازیکن برزیلی را نشان دادند.
ماجرا از این قرار است که نیمار چند ماهی است به مسئولان پی‌اس‌جی گفته می‌خواهد از این تیم برود؛ پاریسی‌ها هم که خیلی دل خوشی از دستمزد بالای این بازیکن به علاوه مصدومیت‌هایش ندارند راه را برایش تا حدودی باز کرده‌اند ولی رقم زیادی که برای فروشش درخواست کرده‌اند باعث شده این بازیکن هنوز در پاریس بماند؛ عدم حضور در بازی‌های پیش فصل پاری‌سن‌ژرمن و همچنان عدم حضور در اولین بازی لیگ هم مزید بر علت شد تا هواداران پاریسی به این نتیجه برسند این بازیکن تعمداً نمی‌خواهد برای تیم‌شان به میدان برود. به همین دلیل بود که آن‌ها در اولین بازی این فصل تصمیم گرفتند از خجالت بازیکنی که تصور می‌کند از تیم مهمتر است دربیایند.
بی‌اصل و نسب!
هنوز بازی شروع نشده بود عده‌ای از تماشاگران که در جایگاه افراطی‌ها نشسته بودند دست‌نوشته‌ای را رو کردند که روی آن نوشته بود «نیمار، بزن به چاک!» پیام آن‌ها برای این بازیکن برزیلی کاملاً شفاف و واضح بود؛ تماشاگران دیگر نمی‌خواهند نیمار را در ترکیب پاری‌سن‌ژرمن بماند. اگرچه ابتدا تصور می‌شد آن دست‌نوشته فقط درخواست چند تماشاگر محدود است ولی بعد شعار‌هایی که به زبان اسپانیولی سر داده شد همه چیز را مشخص کرد؛ بیش از ۲ دقیقه تعداد زیادی از تماشاگران شعار «نیمار بی‌اصل و نسب» را سردادند تا همه چیز رنگ واقعیت به خود بگیرد؛ آن‌ها دیگر حاضر نیستند به هر قمیتی این بازیکن برزیلی را در تیم‌شان داشته باشند. شاید تصور می‌شد آن شعار‌های دو دقیقه‌ای پایانی بر تسویه‌حساب با نیماری باشد که هم در تمرینات دیر حاضر شد و هم اینکه حاضر به بازی کردن نشد ولی اندکی بعد، دست‌نوشته‌ای دیگری بین تماشاگران پاریسی به اهتزاز درآمد که در آن دوباره به نیمار تاخته شده بود. «نیمار، تجاوز کردن بعد از رمونتادا؛ یادت می‌آید؟» اشاره این دست‌نوشته به ۲ موضوع اخیری بود که این بازیکن درگیرش شده؛ یکی پرونده تجاوز به دختری برزیلی در پاریس که به دلیل نبودن شواهد کافی مختومه اعلام شد و دیگری هم مصاحبه چند وقت قبل نیمار که در آن رمونتادا (برگرداندن شکست به پاری‌سن‌ژرمن توسط بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا) را بهترین خاطره دوران فوتبالی اش معرفی کرده بود. پاریسی‌ها به نیمار با این دو مورد، حواشی زیادی که در زمان حضورش در این باشگاه داشته را یادآوری کرده‌اند و بعد دوباره همان داستان «بزن به چاک» را رو کردند. اینکه نیمار بهترین خاطره اش را شکست پاری‌سن‌ژرمن خوانده، از سوی هواداران تیم پاریسی معنی خیانت به باشگاه را می‌دهد.
حمایت از نیمار
بعد از فحاشی‌های صورت گرفته نسبت به نیمار، بازیکنان و اعضای کادر فنی باشگاه تلاش کردند در صحبت‌های مختلفی از هم‌تیمی‌شان در این پرونده دفاع کنند؛ مارکو وراتی با بیان اینکه «تماشاگران مختار هستند تا نظرات‌شان را بیان کنند» گفت: «با وجود حواشی موجود من هنوز هم دلم می‌خواهد نیمار در تیم ما بماند». توماس توخل، سرمربی آلمانی پی‌اس‌جی هم بعد از بازی در کنفرانس خبری از بازیکن برزیلی اش حمایت کرد و گفت: «اگر نیمار از پاری‌سن‌ژرمن برود، احتمالاً شب‌ها خوابم نمی‌برد». او با اشاره به گلزنی امباپه در دیدار برابر المپیک نیم و تعریف و تمجیدی که از او شد هم گفت: «برای امباپه هم بهترین چیز این است که کنار نیمار بازی کند». خود امباپه، فوق‌ستاره جوان پاریسی‌ها هم در گفت‌وگوی کنار زمینش بلافاصله به داستان نیمار اشاره کرد و گفت که دوست دارد او در پاری‌سن‌ژرمن بماند. با این حال تندترین واکنش نسبت به فحاشی‌های صورت گرفته به نیمار را رافائلا، خواهر این بازیکن برزیلی داشت. او در شبکه‌های مجازی خطاب به هواداران پاری‌سن‌ژرمن نوشت: «بدون نیمار هرگز هیچ جامی را نمی‌توانید ببرید».
بارسا یا رئال؟
حواشی مربط به نیمار هر روز در پاریس رو به فزونی است ولی همچنان اخبار مربوط به نقل و انتقالات این بازیکن هم در جریان است؛ اگرچه تا همین یکی، دو هفته قبل از بارسلونا به عنوان تنها گزینه نیمار یاد می‌شد ولی حالا یکی دو روز است که رسانه‌های اسپانیایی خبر داده‌اند پای رئال‌مادرید هم دوباره به میان آمده است و آن‌ها هم برای خریدن این بازیکن پیشقدم شده‌اند. هرچند که هر دو باشگاه هم همچنان مشکلاتی در این زمینه دارند. اختلاف نظر ناصرالخلیفی با بارتومئو، رؤسای دو باشگاه مهمترین دلیل برای تأخیر در انتقال نیمار به بارسلونا اعلام شده است. بارسایی‌ها رقم درخواستی برای نیمار را زیاد توصیف کرده‌اند و گفته‌اند حاضر به پرداخت چنین رقمی نیستند. از سوی دیگر رئال‌مادرید هم حالا می‌گوید پول لازم برای خریدن این بازیکن برزیلی را ندارد؛ رئالی‌ها اگر قرار باشد نیمار را به برنابئو بیاورند باید سه بازیکن از جمله گرت بیل را با قیمت خوب بفروشند تا دوباره به سراغ نیمار بروند؛ امری که روز گذشته رسانه‌های نزدیک به این باشگاه خبر دادند تقریباً غیرممکن است. حالا، اما به نظر می‌رسد شرایط برای بارسایی‌ها دوباره بهتر شده است؛ روز گذشته یکی از رسانه‌های نزدیک به پی‌اس‌جی خبر داده که بالاخره مسئولان دو باشگاه بارسا و پی‌اس‌جی با هم دیدار اولیه‌ای را داشته‌اند و به توافقاتی رسیده‌اند؛ آن‌طور که این رسانه مدعی شده پاریسی‌ها بالاخره با حضور کوتینیو در پی‌اس‌جی به عنوان بخشی از رقم ترانسفر نیمار توافق کرده‌اند و بارسا هم موظف شده مبلغ درشت دیگری بپردازد تا بتواند پرونده انتقال نیمار نوکمپ را نهایی کند؛ اتفاقی که شاید در چند روز آینده نهایی شود.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.