پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: در شب حذف آخرین نماینده فوتبال ایران از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹، شمار گل های تیم های ایرانی در تمامی ادوار این رقابتها از مرز ۵۰۰ گل عبور کرد.  به گزارش وب سایت نود، شب گذشته پانصدمین گل تیم های ایرانی در تمامی ادوار رقابت های لیگ […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

در شب حذف آخرین نماینده فوتبال ایران از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹، شمار گل های تیم های ایرانی در تمامی ادوار این رقابتها از مرز ۵۰۰ گل عبور کرد. 

به گزارش وب سایت نود، شب گذشته پانصدمین گل تیم های ایرانی در تمامی ادوار رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رسید. در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، ذوب آهن اصفهان در حالی به مصاف الاتحاد عربستان رفت که با زدن یک گل، شمار گل های زده نمایندگان ایران در ۱۷ دوره گذشته این رقابتها را به ۵۰۰ گل می رساند که در دقایق ابتدایی نیمه دوم این اتفاق افتاد و گل تساوی بخش ذوب آهن و پانصدمین گل تیم های ایرانی در تمامی ادوار لیگ قهرمانان آسیا وارد دروازه الاتحاد عربستان شد. گفتنی است گل های مراحل گروهی و حذفی لیگ قهرمانان محاسبه شده و گل های به ثمر رسیده در مرحله پلی آف صعود به مرحله گروهی لحاظ نشده اند. 

پانصدمین گل تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، نه به نام بازیکنان ذوب آهن که به نام لوئیز خیمنز بازیکن شیلیایی الاتحاد ثبت شد که اشتباه او در خط دفاعی تیمش، منجر به ثبت گل به خودی به سود ذوب آهن اصفهان شد. البته با دو گلی که بازیکنان ذوب آهن در ادامه بازی به ثمر رساندند، مجموع گل های زده تیم های ایرانی در تاریخ این رقابتها به ۵۰۲ گل رسید. 

از مجموع ۵۰۲ گل به ثمر رسیده، سپاهان بیشترین سهم را در اختیار داشته و تا کنون ۱۱۴ گل به نام این باشگاه به ثبت رسیده. پس از زردپوشان اصفهانی، استقلال تهران در جایگاه بعدی قرار دارند که ۱۰۱ بار در لیگ قهرمانان آسیا گلزنی کرده اند. سپاهان و استقلال تنها تیم های ایرانی با بیش از ۱۰۰ گل زده در لیگ قهرمانان آسیا شناخته می شوند. 

پرسپولیس و ذوب آهن اصفهان با فاصله نسبتاً زیادی در جایگاه بعدی قرار دارند که به ترتیب ۷۸ و ۷۳ گل زده برای آنها ثبت شده است. تراکتورسازی ۳۵ گل آسیایی دارد و فولاد خوزستان هم تا کنون ۲۳ بار دروازه حریفان آسیایی اش را باز کرده است. 

آمار گل های زده سایر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به این ترتیب است؛ صبا ۲۰ گل، پاس ۱۶ گل، مس کرمان ۱۳ گل، نفت تهران ۱۱ گل، سایپا ۱۰ گل و استقلال خوزستان ۸ گل. 

گفتنی است آمار گل های خورده تیم های ایرانی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا ۴۴۹ گل می باشد.

۲۰۸۱

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.