پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: ال جی قرار است ماه آینده میلادی در نمایشگاه IFA آلمان از گوشی جی ۸ ایکس تینکیو رونمایی کند. شایعه شده این سازنده کره ای قرار است برای اولین بار از سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر در این محصول استفاده کند. سایت OnLeaks به کمک فایل های CAD لو […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

ال جی قرار است ماه آینده میلادی در نمایشگاه IFA آلمان از گوشی جی ۸ ایکس تینکیو رونمایی کند. شایعه شده این سازنده کره ای قرار است برای اولین بار از سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر در این محصول استفاده کند.

سایت OnLeaks به کمک فایل های CAD لو رفته از جی ۸ ایکس تینکیو، رندرهایی از این گوشی منتشر کرده است. تصاویر نشان می دهند حفره نمایشگر قطره ای در این محصول نسبت به ناچ گوشی جی ۸ تینکیو کوچکتر است بنابراین احتمالا سنسورهای متعدد اسکن چهره پرچمدار قبلی، جای خود را به سنسور زیر نمایشگر خواهند داد.

بهره مندی جی ۸ ایکس تینکیو از سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر برای اولین بار تغییر بزرگی در استراتژی های ال جی محسوب می شود.ال جی احتمالا از تکنولوژی اسپیکرهای تلویزیون اولد خود یعنی Crystal Sound OLED که پیش از این در جی ۸ تینکیو دیده بودیم، در تلفن هوشمند جدید خود استفاده نخواهد کرد. با توجه به رندرها به نظر می رسد این اسپیکرها جای خود را به اسپیکرهای سنتی داده اند.

قلب تپنده جی ۸ ایکس تینکیو چیپست اسنپدراگون ۸۵۵ است که قبلاً در جی ۸ تینکیو به کار رفته بود. هنوز اطلاعات بیشتری از مشخصات دیگر این گوشی منتشر نشده است. لازم به ذکر است این گوشی در کره جنوبی با نام ال جی V50 اس تینکیو به بازار عرضه خواهد شد.

همانطور که گفته شد این مشخصات شایعه هستند و نمی توان خیلی به درست بودن آنها امیدوار بود. البته شایعاتی که سایت OnLeaks منتشر می کند معمولا درست از آب در می آیند. در صورتی که این شایعات درست باشند، نشان می دهند ال جی می خواهد به جای استراتژی آزمون و خطا همانند آنچه در گوشی جی ۸ تینکیو با سنسور عجیب اسکن کف دست دیدیم، رویکردی محافظه کارانه تر در محصول جدید خود در پیش بگیرد.

در مقاله ای که چند روز پیش منتشر شد به طور مفصل شرح دادیم که ال جی و سونی با بحران در بخش تلفن همراه مواجه هستند. حال باید دید جی ۸ ایکس تینکیو با رویکرد سنتی در طراحی و با توجه به شکست پرچمدار قبلی این سازنده کره ای، ناجی این کمپانی خواهد شد یا سریال ناکامی های سازنده کره ای ادامه پیدا خواهد کرد.منبع خبر: دیجیاتو

آخرین اخبار علم و فناوری و تکنولوژی ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.