پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: تعطیلات بین دو فصل لیگ برتر ایران حدودا یک هفته بیشتر از لیگ‌های معتبر فوتبال دنیا بوده است. البته به جز لوشامپیونه که ۲۳ روز تعطیلی کمتری نسبت به ایران داشت. به گزارش وبسایت نود، بالاخره زمان شروع فصل جدید مشخص شد و باشگاه‌های لیگ برتر از بلاتکلیفی در […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

تعطیلات بین دو فصل لیگ برتر ایران حدودا یک هفته بیشتر از لیگ‌های معتبر فوتبال دنیا بوده است. البته به جز لوشامپیونه که ۲۳ روز تعطیلی کمتری نسبت به ایران داشت.

به گزارش وبسایت نود، بالاخره زمان شروع فصل جدید مشخص شد و باشگاه‌های لیگ برتر از بلاتکلیفی در آمدند. باشگاه‌هایی که نزدیک به صد روز بین دو فصل مسابقه نداشتند و کم کم صدای اعتراض‌شان بلند شده بود. حالا مشخص شده که لیگ برتر از ۳۱ شهریور استارت می‌خورد و برخی‌تیم‌ها در روز پایانی ماه مرداد و برخی هم در اولین روز شهریور بازی خواهند کرد. از آن‌جایی که ۲۶ اردیبهشت، روز پایانی فصل قبل بود؛ برخی تیم‌ها ۹۸ روز و برخی هم ۹۹ روز بین دو فصل تعطیل بودند. تعطیلات طولانی مدتی که به بازسازی ورزشگاه‌ها ربط داده شد. اما در لیگ‌های معتبر دنیا، بین دو فصل چقدر تعطیلی وجود داشت؟

در ۴ لیگ از پنج لیگ معتبر فوتبال دنیا، تعطیلات بین دو فصل نزدیک به همین عدد لیگ ایران بوده است. لیگ انگلیس ۲۲ اردیبهشت تمام شد و ۱۸ مردادماه فصل جدید را آغاز کردند؛ یعنی ۸۹ روز تعطیلی. ایتالیایی‌ها از پنجم خرداد تا سوم شهریور به تعطیلات رفتند و زمان بین دو فصل بوندسلیگا هم یک روز کمتر از سری A بود. لالیگا هم نسبت به بوندسلیگا یک روز تعطیلی کمتری داشت. البته سوت آغاز لوشامپیونه زودتر از سایر لیگ‌ها به صدا درآمد و فقط ۷۶ روز لیگ فرانسه تعطیل بود. عددهایی که نشان می‌دهد لیگ ایران خیلی هم دیر شروع نمی‌شود.

۱۴۰۰۱

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.