پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: دیوید مویس از کار در اینترمیامی در لیگ MLS استقبال خواهد کرد. به گزارش وبسایت نود و به نقل از گل، دیوید مویس سرمربی سابق منچستریونایتد، وستهم و اورتون از تمایل خود برای پیوستن به پروژه “جادویی” دیوید بکام در باشگاه اینترمیامی سخن گفته و اذعان داشته در صورت […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

دیوید مویس از کار در اینترمیامی در لیگ MLS استقبال خواهد کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از گل، دیوید مویس سرمربی سابق منچستریونایتد، وستهم و اورتون از تمایل خود برای پیوستن به پروژه “جادویی” دیوید بکام در باشگاه اینترمیامی سخن گفته و اذعان داشته در صورت رسیدن پیشنهاد، رد کردن آن بسیار سخت خواهد بود.

اینترمیامی که توسط دیوید بکام و چند تن دیگر از شرکایش راه اندازی شده، فعالیت های خود را در فصل ۲۰۲۰ رقابت های MLS (که از ماه مارچ آغاز می‌شود) شروع خواهد کرد. این باشگاه اکنون در تکاپو برای جذب بازیکنان مد نظر و سرمربی برای فصل جدید است؛ تلاشی که البته چندان هم موفق نبوده و در فاصله حدود ۶ ماه تا آغاز فصل، این تیم تنها ۳ بازیکن دارد.

مویس ۵۶ ساله که بعد از جدایی از وستهم یونایتد در می ۲۰۱۸ هدایت تیمی را به عهده نداشته، یکی از گزینه های بکام برای حضور در این تیم محسوب می‌شود. سرمربی اسکاتلندی نیز با بیان تمایل به کار در آمریکا، از حضور در این نقش استقبال کرده است. 

او در سخنانی در این خصوص به تاک‌اسپورت گفته :”این یک پروژه هیجان انگیز به نظر می‌رسد. کم و بیش MLS را تعقیب می‌کنم و شاهد پیشرفت این لیگ هستم. نمی‌دانم چند نفر شاهد تیم آتالانتا بوده اند. این تیم در مقایسه با تیم حاضر در NFL (لیگ فوتبال آمریکایی) تماشاگران بیشتری را به خود جذب کرده است.

در انگلیس ما درباره استادیوم تاتنهام صحبت می‌کنیم که باورنکردنی است، اما قطعا هنوز استادیوم آتالانتا را ندیده اید. MLS در حال پیشرفت است و میامی هم شهری خارق العاده است، چیزی است که حتما آن را به عنوان یک گزینه مدنظر خواهم داشت. زمین تمرینی آتلانتا دقیقا به اندازه تیم های لیگ برتری عالی است و می‌دانم که میامی هم به دنبال ساختن چیزی مشابه است. MLS واقعا لیگ هیجان انگیزی است.”

البته مویس ترجیح خود را بازگشت به رقابت های لیگ برتر عنوان کرده است و گفته در صورت رسیدن پیشنهادی، آن را بررسی خواهد کرد. مویس که بعد از منچستریونایتد، دوران ضعیفی در رئال سوسیه‌داد و ساندرلند داشت، توانست در وستهم یونایتد اعتبار خود را احیا کند.

او در نوامبر ۲۰۱۷ وستهم را در حالی از اسلاون بیلیچ تحویل گرفت که این تیم تنها یک پله تا منطقه سقوط فاصله داشت، اما مویس در پایان فصل چکش ها را به رتبه سیزدهم جدول رهنمون کرد. هرچند این نتایج هم موجب تمدید قرارداد ۶ ماهه مویس با وستهم نشد تا این تیم لندنی، آخرین تیم تحت هدایت مویس تا به امروز باشد. 

بکام و مویس یک وجه اشتراک جالب هم دارند. منچستریونایتد در فصل ۹۵-۱۹۹۴ بکام را که هنوز ۲۰ سال هم نداشت، به شکل قرضی به تیم پرستون حاضر در سطح سوم فوتبال انگلستان فرستاد، بکام در آن تیم با دیوید مویس، مدافع میانی نورث‌اند هم بازی شود.

از تیری آنری، جنارو گتوزو و کارلو آنچلوتی به عنوان دیگر گزینه های هدایت تیم اینترمیامی یاد شده است. ضمن آن که ساعاتی پیش MLS Soccer خبر داد که ادینسون کاوانی، ستاره اروگوئه ای باشگاه پاریسن‌ژرمن ممکن است بزرگترین خرید میامی برای نخستین حضور در این لیگ لقب گیرد.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.