پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان که از روز گذشته در شهر تالین استونی آغاز شده است نمایندگان کشورمان در ۵ وزن دوم به مصاف حریفانشان رفتند که مهدی شیرازی، محمد نخودی، سجاد حبیبی و  امیرحسین زارع در اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶ و […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان که از روز گذشته در شهر تالین استونی آغاز شده است نمایندگان کشورمان در ۵ وزن دوم به مصاف حریفانشان رفتند که مهدی شیرازی، محمد نخودی، سجاد حبیبی و  امیرحسین زارع در اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم با برتری مقابل رقبا راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

* نتایج نمایندگان کشورمان در ۵ وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم مهدی شیرازی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد محمد کلیش از ترکیه گذشت. وی در دور بعد نیز دولت تاژی‌بای از قزاقستان را با نتیجه ۷ بر ۲ شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. شیرازی در این مرحله به مصاف  گابریل روبرت تاگ از آمریکا می‌رود. در این وزن ۲۳ نفر حضور دارند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۲۳ نفر حضور دارند محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم داوود علیزالاف از بلاروس را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد. وی در دور سوم با دیوید کار از آمریکا مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم سجاد حبیبی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر ماگومد آسیاتیلوف از آذربایجان را شکست داد. وی در دور دوم نیز شوتارو یامادا از ژاپن را با نتیجه ۶ بر ۳ شکست داد و به یک چهارم نهایی رسید. حبیبی در این مرحله به مصاف ترنت هیدلای از آمریکا خواهد رفت. در این وزن ۲۶ کشتی‌گیر شرکت کرده‌اند.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۲۱ نفر حضور دارند علیرضا عبداللهی در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب آلان باگائف از روسیه شد و باید منتظر حضور این حریف در دیدار فینال باشد تا وی نیز با حضور در گروه بازنده‌ها، شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر هوانس ماقاکیان از ارمنستان را شکست داد. وی در دور سوم (مرحله یک‌چهارم نهایی) به مصاف برنده مبارزه میان نمایندگان کره جنوبی و مصر می‌رود. در این وزن ۱۸ کشتی‌گیر شرکت کرده‌اند.

به گزارش فارس، در پایان مسابقات مقدماتی ۵ وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان نیز روز گذشته (دوشنبه) در شهر تالین استونی برگزار شد، امیرحسین مقصودی و عباس فروتن در اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمدصاق فیروزپور در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شد که امشب برای کسب مدال روی تشک خواهن رفت.

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.