پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، مجید جلالی پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است هرچند به دلیل تأخیر در شروع مسابقات لیگ برتر ممکن است عده‌ای از تیم‌ها متضرر شوند، اما این کار درنهایت به نفع فوتبال ایران است چراکه استاندارد‌های لازم در ورزشگاه‌ها مهیا می‌شود و تیم‌ها در شرایط بهتری بازی می‌کنند […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، مجید جلالی پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است هرچند به دلیل تأخیر در شروع مسابقات لیگ برتر ممکن است عده‌ای از تیم‌ها متضرر شوند، اما این کار درنهایت به نفع فوتبال ایران است چراکه استاندارد‌های لازم در ورزشگاه‌ها مهیا می‌شود و تیم‌ها در شرایط بهتری بازی می‌کنند و درمجموع فوتبال ما از این ماجرا سود خواهد کرد.
در مورد تأخیر چندهفته‌ای شروع لیگ برتر چه نظری دارید؟
شاید این اتفاق در حال حاضر یک نکته مثبت باشد تا استادیوم‌های ما مهیا شود. شاید ۱۵ سال پیش نمی‌توانستیم صبر کنیم که استاندارد‌های لازم در ورزشگاه‌های ما مهیا شود و بعد بازی‌ها را شروع کنیم، اما الان زمان این کار هست. با عقب افتادن شروع لیگ برتر شاید بعضی از تیم‌ها متضرر شوند، اما درنهایت به سود فوتبال ما است که استاندارد‌ها مهیا شود و بعد بازی‌ها شروع شود.
حضور مربیانی مثل کالدرون، استراماچونی و دنیزلی چه تأثیری روی لیگ ما خواهد داشت؟
این را الان نمی‌توانیم بگوییم و با یک حساسیت ۹ یا ۱۰ ماه دیگر روی آن می‌توانیم متمرکز شویم.
این مربیان جذابیت لیگ را بیشتر می‌کنند؟
باید صبر کنیم. از الان نمی‌توانیم در این مورد صحبت کنیم. امسال از ۱۶ مربی حاضر در لیگ برتر ۵ تا خارجی هستند و هر تحلیلی پیش از شروع مسابقات می‌تواند تحلیل ناکافی باشد پس باید لیگ شروع شود و بعد در مورد آن صحبت کنیم.
شما موافق حضور مربیان خارجی در لیگ ایران هستید؟
چیز سلیقه‌ای نیست که من موافق یا مخالف باشم و بخش‌های مرتبط مثل فدراسیون فوتبال و کمیته آموزش باید بحث تحقیقی داشته و اعلام نظر کنند. ما ۱۸ دوره لیگ برتر برگزار کرده‌ایم و یک‌زمانی بوده که ۷ مربی خارجی در لیگ داشته‌ایم و یک‌زمانی هم یک مربی خارجی در لیگ داشتیم و باید تحقیق شود و به جمع‌بندی برسیم.
چه تصوری از فصل جدید فوتبال ایران دارید؟
من این روز‌ها با این سؤال خیلی مواجه هستم و حتی در کوچه و خیابان مردم از من می‌پرسند که امسال چه تیمی بهتر است و کدام تیم قهرمان می‌شود و برای اینکه جوابی داشته باشم که حاصل یک تحلیل و فکر باشد چندین روز متوالی است که روی ۲۰ تا شاخصه کار می‌کنم که این شاخصه‌ها می‌تواند یک تیم را تبدیل به یک تیم خوب و بزرگ یا یک تیم ضعیف کند. هر ۱۶ تیم را مورد ارزیابی فوق‌العاده قوی انجام دادم و زمانی که آن را به‌صورت کامل استخراج کنم نتایج آن برای خیلی‌ها می‌تواند جالب باشد. تا اینجا که پیش رفتیم و هنوز هم تمام نشده بافاصله خیلی کمی سپاهان از بقیه جلو است.
فکر می‌کنید کالدرون بتواند فشار موجود در پرسپولیس بعد از برانکو را تحمل کرده و خودش را به تیم تحمیل کند؟
هرکسی که جای برانکو می‌آمد باید می‌دانست که بعد از ۳ قهرمانی متوالی این فشار‌ها هست و کالدرون نه بلکه هرکسی می‌آمد باید چنین فشاری را تحمل می‌کرد و بستگی به قابلیت‌های خود کالدرون دارد که بتواند این فشار‌ها را تحمل کند یا نه، اما شرایط سختی است.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.