پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: مصدومیتِ تلخ میداوودی، تلخیِ بی‌پایانی برای او داشت و زندگی فوتبالی میلاد به دو بخش قبل و بعد از مصدومیت تقسیم می‌شود. به گزارش وبسایت نود، صبح امروز میلاد میداوودی با انتشار نامه‌ای، از فوتبال خداحافظی کرد. بازیکنی که سال‌ها در فوتبال ایران درخشید و شعار اختصاصی «واویلا واویلا، […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

مصدومیتِ تلخ میداوودی، تلخیِ بی‌پایانی برای او داشت و زندگی فوتبالی میلاد به دو بخش قبل و بعد از مصدومیت تقسیم می‌شود.

به گزارش وبسایت نود، صبح امروز میلاد میداوودی با انتشار نامه‌ای، از فوتبال خداحافظی کرد. بازیکنی که سال‌ها در فوتبال ایران درخشید و شعار اختصاصی «واویلا واویلا، میلاد میداوودی» را سکوها برایش سروده بودند. شعاری که به ضربه ایستگاهی‌های ترسناک او که به تقلید از کریستیانو رونالدو زده می‌شد، اشاره داشت. میداوودی در ۳۸ بازی برای استقلال ۱۵ گل زده بود که بیشتر آن‌ها خاطره‌انگیز و تماشایی بودند. مانند دو گلی که در ورزشگاه آزادی و در دیدار حیثیتی به سپاهانِ قلعه‌نویی زد. یا همچنین گلِ دربی که در کارنامه‌اش ثبت شد. 

همچنین میلاد در سی دیدار ملی هم ۶ گل زد. اما مهم‌ترین موقعیتِ ملی را گل نکرد. میداوودی در بازی خداحافظی کریم باقری روی پاس این بازیکن با دروازه‌بان برزیل تک به تک شده بود، ولی در دقیقه ۹۰ نتوانست این توپ را گل کند. 

واویلا واویلا، کریس میداوودی!

برجسته‌ترین توانایی میداوودی که سال‌ها بعد او را با آن به یاد خواهند آورد، ضربات ایستگاهی است. میداوودی بین بازیکنان ایرانی شبیه‌ترین تقلید را از شوت‌های CR7 داشت. یکی از معروف‌ترین ضربه آزادهای او هم گل سه امتیازی در دقیقه ۹۲ بازی با پرسپولیس بود که به علیرضا حقیقی زد.

انتقام از قلعه‌نویی با طعم قیچی‌برگردان!

امیر قلعه‌نویی از استقلال جدا شده بود و به سپاهان پیوست. قلعه‌نویی در این مسیر چند بازیکن استقلالی مانند مهدی رحمتی و خسرو حیدری را هم با خودش به سپاهان برد و رابطه شکرآبی با چند ستاره وقت استقلال داشت. اتفاقی که تب تقابل دو تیم را داغ‌تر کرده بود و استقلالی‌ها منتظر بازگشت قلعه‌نویی به آزادی بودند. زوج مجیدی و میداوودی هم انتقام سختی از سرمربی سپاهان گرفت. میداوودی در آن مسابقه دو گل زد که یکی از آن‌ها به صورت قیچی‌برگردان بود و ورزشگاه را به وجد آورد. 

در حسرت گل به برزیل!

در روز خداحافظی کریم باقری از فوتبال، میداوودی ملی‌پوش بود. میلاد در دقیقه ۹۰ بازی با برزیل، روی پاس خود کریم باقری تک به تک شده بود. اما قدر بهترین فرصت گلزنی به برزیل را ندانست و میداوودی تک به تک را به تیر بیرونی دروازه حریف زد تا فرصت ثبت پاس‌گل مقابل برزیل را از کریم در بازی خداحافظی‌اش بگیرد.

خداحافظی، ۹ سال زودتر!

۹ سال پیش تلخ‌ترین روز میلاد میداوودی رقم خورد. این بازیکن در دیدار استقلال مقابل ملوان و با تکلی که سالارزاده روی پای او زد دچار پارگی رباط داخلی و خارجی مچ پا شد. مصدومیت شدیدی که به جراحی پای این بازیکن و از دست دادن جام ملت ها برای او انجامید.

۱۴۰۰۱

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.