پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: سامسونگ بار دیگر از آزمایش نمایشگر موسسه دیسپلی میت سر بلند بیرون آمده. این بار گلکسی نوت ۱۰ پلاس لقب بهترین نمایشگر اولد را از آن خود کرده و ۱۳ رکورد در زمینه کیفیت نمایشگرها را شکسته است. رکوردهای جدید شامل مواردی از جمله دقت رنگ مطلق و کنتراست هستند. […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

سامسونگ بار دیگر از آزمایش نمایشگر موسسه دیسپلی میت سر بلند بیرون آمده. این بار گلکسی نوت ۱۰ پلاس لقب بهترین نمایشگر اولد را از آن خود کرده و ۱۳ رکورد در زمینه کیفیت نمایشگرها را شکسته است. رکوردهای جدید شامل مواردی از جمله دقت رنگ مطلق و کنتراست هستند.

گلکسی نوت ۱۰ پلاس که به تازگی معرفی شده از نمایشگر اولد ۶٫۸ اینچی با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۳۰۴۰ پیکسل بهره می برد که ۴۹۸ پیکسل در هر اینچ را ارائه می دهد. قابلیت مدیریت رنگ خودکار این گوشی موجب می شود در زمان نمایش محتوا، پروفایل رنگ صحیح تنظیم شود. به همین دلیل نگرانی از بابت انتخاب حالت نمایش نخواهید داشت.

بر اساس بررسی های دیسپلی میت گلکسی نوت ۱۰ پلاس با حداکثر روشنایی ۱۳۰۸ نیت رکورد جدیدی از خود به جا گذاشته که در مقایسه با گلکسی نوت ۹ به مقدار ۲۵ درصد پیشرفت کرده است. اما مهمتر اینکه حداکثر روشنایی تمام صفحه رکورد ۷۹۳ نیت را ثبت کرده. به این ترتیب گلکسی نوت ۱۰ در روشنایی محیط خارجی هم مشکلی برای نمایش نخواهد داشت.گلکسی نوت 10 پلاس

دیسپلی میت دقت رنگ مطلق گلکسی نوت ۱۰ پلاس را ۰٫۴ JCND عنوان کرده. این میزان یک رکورد جدید به حساب می آید و با چشم عادی نمی توان آن را از بهترین حالت ممکن برای نمایشگرها تشخیص داد. در حالت vivid (نمایش زنگ های زنده تر) که بیشتر کاربران هم از این حالت استفاده می کنند نوت ۱۰ پلاس به میزان ۱۱۳ درصد از محدوده رنگی DCI-P3 و ۱۴۲ درصد از sRGB را پوشش می دهد.

سامسونگ در گلکسی نوت ۱۰ پلاس میزان نور آبی مضر را هم تا ۳۷٫۵ درصد نسبت به گلکسی نوت ۹ کاهش داده و این در حالی است که گاموت رنگی عریض هم تحت تأثیر منفی قرار نگرفته است.

انتظار می رود نمایشگر گلکسی نوت ۱۰ نیز با نسخه پلاس تفاوت چندانی نداشته باشد و کیفیت مشابهی را ارائه کند.

 

همه آنچه در مراسم معرفی گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ گذشت

منبع خبر: دیجیاتو

آخرین اخبار علم و فناوری و تکنولوژی ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.