پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: مرتضی کریمی با بیان اینکه همین نفرات حاضر در تیم ملی تکواندوی نونهالان می‌توانند آینده تکواندوی ایران را بیمه کنند، گفت: این موضوع توجه و حمایت از تیم نونهالان را می‌طلبد. مرتضی کریمی در گفتگو با رسانه ۷،درباره نایب قهرمانی تیم ملی تکواندوی نونهالان ایران در رقابت‌های جهانی ازبکستان […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

مرتضی کریمی با بیان اینکه همین نفرات حاضر در تیم ملی تکواندوی نونهالان می‌توانند آینده تکواندوی ایران را بیمه کنند، گفت: این موضوع توجه و حمایت از تیم نونهالان را می‌طلبد.

مرتضی کریمی در گفتگو با رسانه ۷،درباره نایب قهرمانی تیم ملی تکواندوی نونهالان ایران در رقابت‌های جهانی ازبکستان با یک طلا، یک نقره و ۴ برنز، اظهار کرد: تمامی کشورها به اهمیت سرمایه‌گذاری در رده‌های پایه تکواندو به عنوان یک رشته المپیکی پی برده‌اند و بر همین اساس نیز رقابت های قهرمانی جهان در سطح بسیار بالا و فراتر از انتظارات ما برگزار شد. هر چند صرف حضور در این رقابتها و میدان دیدن رده‌های پایه اهمیت بسیار زیادی دارد اما هدف ما کسب عنوان قهرمانی تیمی در این رقابت‌ها بود اما در نهایت به نایب قهرمانی جهان رسیدیم.

سرمربی تیم ملی تکواندوی نونهالان ایران افزود: انتظار ما از بچه‌ها بالاتر از این‌ها بود اما متاسفانه اتفاقاتی رخ داد که از سکوی قهرمانی دور شدیم. کم‌تجربگی عامل مهمی در نرسیدن تیم ایران به سکوی قهرمانی بود، تا جایی‌که ۳ تکواندوکار ما در دیدار ماقبل فینال مغلوب حریفان روس شدند در حالی‌که اگر به برتری می‌رسیدند و حتی در فینال هم شکست می‌خوردند تیم ایران به عنوان قهرمانی می‌رسید.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌دانم علتش چه بود اما هر چه بچه‌های ما در دورهای مقدماتی خوب ظاهر شدند به مرور که وارد مراحل بالاتر می‌شدند اعتماد به نفسشان را از دست می‌دادند و نمی توانستند نمایش خوبی داشته باشند. در حالیکه تیم دختران ایران هر چه جلوتر می‌رفتند بهتر کار می‌کردند و در نهایت هم با شایستگی بر سکوی نخست جهان ایستادند. البته این موضوع چیزی از شایستگی‌های بچه‌های ما کم نمی‌کند و قطعا همین نفرات با توجه بیشتر می‌توانند آینده تکواندوی ایران را تامین کنند و برای کشورمان در آوردگاه جهانی و المپیک نیز افتخارآفرینی کنند.

کریمی با اشاره به موفقیت بزرگ تکواندوکاران نونهال ایران گفت: بچه‌های ما در رقابت‌های آسیایی و جهانی جمعا ۱۵ مدال گرفتند که یک رکورد محسوب می‌شود. اگر حمایت شوند مطمئن باشید آینده خوبی در انتظار تکواندوی ایران خواهد بود. این امر یک برنامه‌ریزی مدون را می‌طلبد تا در چارچوب آن به سمت جلو حرکت کنیم. همه تیم‌ها برای دیدن مبارزات بچه‌های ما مشتاق بودند و سطح فنی بالای تکواندوکاران ایران را تایید می‌کردند.

سرمربی تیم ملی تکواندوی نونهالان ایران درباره حمایت رییس فدراسیون تکواندو در اعزام این تیم به رقابت‌های جهانی گفت: مشکلات اقتصادی باعث شده موانع بر سر راه تیم ها بیشتر شود تا جاییکه حتی شنیده بودیم قرار نیست تیم‌های نونهالان عازم رقابت‌های جهانی شوند اما با حمایت و زحمات پولادگر این امر میسر شد و خدا را شکر با بهترین نتایج به ایران بازگشتیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مسئولان پاداشی به نونهالان افتخارآفرین ایران اهدا کردند یا خیر، گفت: پاداشی به تیم‌های نونهالان ندادند و همین که معاونت بانوان وزارت ورزش به فرودگاه آمد و از این بچه‌ها استقبال کرد باعث خوشحالی آن‌ها شد.

وی درباره برنامه‌های پیش روی تیم ملی نونهالان و اینکه آیا اردوها ادامه پیدا می‌کند یا خیر، خاطرنشان کرد: تا سال آینده مسابقه‌ای نداریم. هنوز جلسه فنی درباره حضور در مسابقات جهانی نداشتیم و این به سیاست فدراسیون برمی‌گردد که اردوها تعطیل شود یا نه.

کریمی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا به همکاری خود در این سمت ادامه می دهد یا خیر، گفت: بارها گفته‌ام من مثل یک سرباز در خدمت کشورم هستم و هر جا که بخواهند و بتوانم مفید باشم کمک خواهم کرد. تعامل خوبی با مسئولان فدراسیون دارم و امور را بخوبی پیش می‌بریم.

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار روز ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.