پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، پرسپولیس برای پر کردن جای ماریو بودیمیر دنبال یک مهاجم خارجی است و با نظر کالدرون روی جذب مودیبو مایگا حساب باز کرده بود، اما این مهاجم آفریقایی به‌دلیل بیماری مورد تأیید کادر پزشکی پرسپولیس قرار نگرفت و نام گزینه بعدی که یک برزیلی بود مطرح […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، پرسپولیس برای پر کردن جای ماریو بودیمیر دنبال یک مهاجم خارجی است و با نظر کالدرون روی جذب مودیبو مایگا حساب باز کرده بود، اما این مهاجم آفریقایی به‌دلیل بیماری مورد تأیید کادر پزشکی پرسپولیس قرار نگرفت و نام گزینه بعدی که یک برزیلی بود مطرح شد. در مورد مهاجم برزیلی گمانه‌زنی‌های زیادی بود تا خود گابریل کالدرون نام براندائو را تأیید کرده و گفته می‌شود به‌زودی به تهران می‌آید تا با سرخپوشان قرارداد امضا کند. باتوجه به مطرح شدن نام مهاجم مدنظر کالدرون برای زوج علیپور در خط حمله، عملکرد این مهاجم برزیلی را بررسی می‌کنیم.
مشخصات:
نام: خوزه
نام‌خانوادگی: براندائو گونسالوس جونیور
لقب: جونینهو براندائو
ملیت: برزیل
سن: ۲۴
قد: ۱۸۷
وزن: ۷۱
پست: مهاجم نوک
پای تخصصی: راست
شروع کم‌فروغ در سری D
فوتبال برزیل به چهار سطح سری A، سری B و سری D تقسیم می‌شود و در سطح پایین‌تر لیگ‌های استانی فعالیت می‌کنند. براندائو کارش را از سری D برزیل در ۲۰ سالگی شروع کرد و تنها در ۳ بازی به میدان رفت که حاصل آن حتی یک گل زده هم نبود!
در لیگ استانی هم خبری از گلزنی نبود
براندائو از سری D به تیم بوآ در لیگ استانی برزیل رفت و آن‌جا هم خبری از گلزنی نبود و فقط ۳ بازی برای این تیم انجام داد.
بازگشت به سری D
براندائو که کمی باتجربه‌تر شده بود باز هم به سری D بازگشت و در ۲۲ سالگی این‌بار ۶ بازی انجام داد، اما باز هم خبری از گلزنی نبود، اما نووو هامبورگو در لیگ استانی هم شرکت می‌کرد و قهرمان این لیگ شد و براندائو اولین گلش را در این جام زد تا به ایپورا در لیگ استانی ریو گرانده دوسو بپیوندد.
درخشش در سری B
براندائو در لیگ استانی ریو گرانده ۱۴ بازی کرد و مورد توجه اتلتیکو این شهر قرار گرفت تا فرصت بازی در سری B را پیدا کند. براندائو جوان این‌بار از فرصت استفاده کرد و توانست در ۱۸ بازی که به میدان رفت ۹ گل به ثمر برساند تا مورد توجه اروپایی‌ها قرار گیرد.
تجربه ناموفق اروپا
براندائو دو سال قبل به لودوگورتس بلغارستان پیوست، ولی به‌دلیل عدم رضایت کادر فنی فقط برای تیم دوم لودوگورتس بازی کرد و ۴ گل هم در لیگ‌های دسته پایین بلغارستان زد.
مهاجمی که از سری A می‌آید
خوزه براندائو در سطح اول فوتبال برزیل هم بازی کرده و بعد از تجربه ناموفق در اروپا به سری A برزیل رفت تا در تیم گویا بازی کند، اما توفیقی در سری A هم به دست نیاورد و فقط با این تیم در لیگ استانی توانست دقایق زیادی بازی کند و دو گل هم به ثمر برساند.
کمتر از ۱۰ گل در کارنامه براندائو
مهاجم مدنظر کالدرون در اروپا برای تیم دوم لودوگورتس بلغارستان گل زده که در سطح اول فوتبال بلغارستان هم حتی جایی ندارد و فقط گل‌هایش را در سری B برزیل و لیگ‌های استانی زده که اگر گل‌های او را در لیگ‌های استانی کم کنیم، براندائو فقط ۹ گل در سری B زده است.
براندائو مورد تأیید فدراسیون
گفته می‌شود مهاجم برزیلی باتوجه به بازی بیش از ۱۰۰۰ دقیقه‌ای در لیگ سری B طی ۲ سال قبل، مورد تأیید فدراسیون فوتبال ایران است و وقتی نکه به ایران بیاید، بعد از تأیید پزشکی قراردادش را امضا کند.

ویدیو| عملکرد جونیور براندائو مهاجم مدنظر باشگاه پرسپولیس

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.