یک ‌پریودنتولوژیست گفت: استفاده بیش از حد از خمیردندان‌های سفیدکننده باعث ساییدگی مینای دندان و لثه می‌شود از این‌رو توصیه می‌شود فقط هفته‌ای یک‌بار از این خمیر دندان‌ها استفاده شود. دکتر امیررضا رکن رئیس انجمن پریودنتولوژی در گفتگو با ایسنا گفت: شایع‌ترین علت خونریزی لثه عفونت آن است و بیماری لثه به علت وجود باکتری‌های […]

خمیردندان سفیدکننده هفته‌ای یک بار
یک ‌پریودنتولوژیست گفت: استفاده بیش از حد از خمیردندان‌های سفیدکننده باعث ساییدگی مینای دندان و لثه می‌شود از این‌رو توصیه می‌شود فقط هفته‌ای یک‌بار از این خمیر دندان‌ها استفاده شود.

دکتر امیررضا رکن رئیس انجمن پریودنتولوژی در گفتگو با ایسنا گفت: شایع‌ترین علت خونریزی لثه عفونت آن است و بیماری لثه به علت وجود باکتری‌های موجود و مسواک نزدن مرتب در دهان ایجاد می‌شود.با مسواک زدن مرتب و جرم‌گیری دندان‌ها می‌توان از این بیماری پیشگیری کرد.

دکتر رکن تصریح کرد: هنگامی که بدن در معرض تغییرات هورمونی مانند بلوغ، حاملگی و یائسگی قرار می‌گیرد، لثه آسیب‌پذیرتر می‌شود و واکنش نشان می‌دهد بنابراین نیاز به مراقبت بیشتری هم دارد.

وی گفت: به زنان توصیه می‌شود قبل از حاملگی به دندانپزشک مراجعه و دندان‌های خود را جرم‌گیری کنند و در زمان حاملگی نیز بیشتر و بهتر مسواک بزنند.