پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: درآمد بخش گجت های پوشیدنی اپل که عمدتا ایرپاد و اپل واچ را شامل می‌شود احتمالا تا سال ۲۰۲۰ از درآمد محصولات بخش تبلت و کامپیوتر این شرکت پیشی خواهد گرفت. با اینکه اپل هیچ وقت نمودارها و آمار و ارقام فروش این دسته از محصولاتش را به صورت […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

درآمد بخش گجت های پوشیدنی اپل که عمدتا ایرپاد و اپل واچ را شامل می‌شود احتمالا تا سال ۲۰۲۰ از درآمد محصولات بخش تبلت و کامپیوتر این شرکت پیشی خواهد گرفت.

با اینکه اپل هیچ وقت نمودارها و آمار و ارقام فروش این دسته از محصولاتش را به صورت مستقیم فاش نمی‌کند اما Above Avlon گزارش کرده که بر اساس مدل اقتصادی شرکت و داده‌های کلی فروش آن، چنین اتفاقی به وضوح قابل پیش‌بینی است.

گجت های پوشیدنی اپلموسس Above Avlon در این باره گفته که اپل از مرز فروش سالیانه ۷۰ میلیون گجت پوشیدنی عبور کرده و این آمار با نرخ سالیانه ۵۵ تا ۶۰ درصد به رشد خود ادامه می‌دهد. در واقع یک از هر پنج محصول به فروش رفته این شرکت یک گجت پوشیدنی بوده است.

گفته می‌شود که در مورد ایرپاد نرخ فروش ۸۰ درصد است و اپل از افزایش قیمت اعلامی اپل واچ و ایرپاد سود زیادی می‌برد. علاوه بر این با نگاهی به تغییرات درآمد در بازه سه ماهه سوم ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹، تحلیلگران گفته‌اند که بعد از بخش سرویس‌دهی، گجت‌های پوشیدنی اپل با ۱٫۲ میلیارد دلار درآمد در جایگاه دوم قرار دارند.

رشد آینده گجت های پوشیدنی اپل شاید حتی از این تخمین‌ها هم پیشی بگیرد. در برنامه‌ریزی‌های آینده این شرکت، اپل واچ‌های مستقلی که کاربردی جدا از آیفون دارند نیز دیده می‌شود و چنین محصولی می‌تواند آمار فروش اپل را بالاتر هم ببرد. علاوه بر این شرکت کوپرتینویی در حال کار روی یک گجت پوشیدنی دیگر به نام Apple Glasses نیز هست که البته روند توسعه و تولید آن احتمالا تا چند سال آینده به طول خواهد انجامید.

منبع خبر: دیجیاتو

آخرین اخبار علم و فناوری و تکنولوژی ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.