پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: سید جلال حسینی با ۷ قهرمانی پرافتخارترین چهره تاریخ لیگ برتر است. به گزارش وب سایت نود، در طی ۱۸ دوره لیگ برتر، برخی از چهره‌ها، از موقعیت ممتازی در تاریخ این مسابقات برخوردار هستند و رکورد ویژه‌ای به نام خود ثبت کرده‌اند. در حالیکه تنها چند روز به […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

سید جلال حسینی با ۷ قهرمانی پرافتخارترین چهره تاریخ لیگ برتر است.

به گزارش وب سایت نود، در طی ۱۸ دوره لیگ برتر، برخی از چهره‌ها، از موقعیت ممتازی در تاریخ این مسابقات برخوردار هستند و رکورد ویژه‌ای به نام خود ثبت کرده‌اند. در حالیکه تنها چند روز به آغاز نوزدهمین دوره این مسابقات باقیمانده، وب سایت نود به بررسی برخی از رکوردداران این مسابقات پرداخته و در این بخش پرافتخارترین چهره‌های تاریخ لیگ برتر معرفی شده‌اند.
۷ قهرمانی: سید جلال حسینی
سید جلال حسینی با ۷ قهرمانی پرافتخارترین چهره تاریخ لیگ برتر است. ۷ قهرمانی سیدجلال در ۱۵ دوره بازی او بدست آمده است. این مدافع، تنها بازیکنی است که با ۳ تیم مختلف به قهرمانی رسیده است.
جلال حسینی برای نخستین بار با سایپا در لیگ ششم فاتح لیگ برتر شد. او بعدها به عضویت سپاهان پرستاره درآمد و به همراه این تیم ۳ دوره پیاپی از لیگ نهم تا یازدهم قهرمان لیگ برتر شد. اما این تنها تجربه سید جلال در ۳ قهرمانی پیاپی نبود او بعدها به عضویت پرسپولیس درآمد و با این تیم نیز از لیگ شانزدهم تا هجدهم به قهرمانی رسید و با ۷ قهرمانی به رکوردی دست یافت که رسیدن به آن چندان آسان به نظر نمی‌رسد.
۵ قهرمانی: محرم نویدکیا
محرم نویدکیا عضو ثابت سپاهان در سالهای پرافتخار این تیم بود و این بازیکن، زردپوشان اصفهانی را در هر ۵ قهرمانی در لیگ برتر همراهی کرد تا رکورددار قهرمانی با پیراهن یک تیم در تاریخ مسابقات باشد. محرم رکورد ویژه‌ای نیز دارد که در هر ۵ قهرمانی، کاپیتان سپاهان بوده و جام را بالای سر برده است.
۵ قهرمانی: امیر قلعه‌نویی
امیر قلعه‌نویی با ۵ قهرمانی پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر است. این رکورد نیز از جمله رکوردهایی است که رسیدن به آن مشکل به نظر می‌رسید. قلعه‌نویی به همراه استقلال ۳ دوره ( لیگهای پنجم، هشتم و دوازدهم) و به همراه سپاهان دو دوره ( نهم و دهم) فاتح لیگ شد. در مقطعی، لیگ برتر تحت سیطرۀ مطلق ژنرال بود. این مربی از لیگ پنجم تا دوازدهم در ۶ دوره از ابتدای فصل تیم داشت که در ۵ دوره به قهرمانی رسید و در یک فصل دوم شد.
پس از قلعه‌نویی، برانکو ایوانکوویچ با ۳ قهرمانی و حسین فرکی با ۲ قهرمانی پرافتخارترین مربیان تاریخ لیگ برتر هستند.


۴ قهرمانی: مهدی رحمتی
مهدی رحمتی از جمله بازیکنانی است که چندین رکورد به نام خود ثبت کرده است. این بازیکن یکی از چهره‌های پرافتخار تاریخ لیگ برتر نیز محسوب می‌شود. این دروازه‌بان دو بار با استقلال در لیگ‌های پنجم و دوازدهم و دو بار با سپاهان در لیگ‌های نهم و دهم به قهرمانی رسیده است.
۴ قهرمانی: هاشم بیک زاده
هاشم بیک‌زاده نیز یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر است. در مقطعی این بازیکن بهترین دفاع چپ ایران محسوب می‌شد و هر تیم پرستاره‌ای برای تکمیل تیم خود به دنبال جذب بیک‌زاده بود. بیک زاده با استقلال در لیگ‌های هشتم و دوازدهم و با سپاهان در لیگ‌های دهم و یازدهم به قهرمانی رسید.
۴ قهرمانی: حسین پاپی
حسین پاپی یکی از وفادارترین بازیکنان تاریخ سپاهان است. این بازیکن از لیگ چهارم به عضویت زردپوشان اصفهانی درآمد و تا فصل پیش در این تیم بازی کرد. پاپی در سپاهان در لیگ‌های نهم، دهم، یازدهم و چهاردهم به قهرمانی رسید.


۴ قهرمانی: رحمان احمدی
رحمان احمدی دروازه‌بان سایپا در ششمین دوره لیگ برتر بود و با این تیم به قهرمانی رسید. این دروازه‌بان در ۲ مقطع در سپاهان حضور داشت و به همراه این به ۳ قهرمانی دست یافت. رحمان احمدی در لیگ‌های نهم، یازدهم و چهاردهم فاتح مسابقات شد تا در مجموع با ۴ قهرمانی از جمله چهره‌های پرافتخار لیگ برتر باشد.
 

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.