پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: ترنت آلکساندر آرنولد در هفته نخست لیگ برتر برای پنجمین دیدار متوالی پاس گل داد. به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، در بازی افتتاحیه فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ برتر انگلیس جمعه شب تیم لیورپول در ورزشگاه آنفیلد میزبان نوریچ بود و توانست با […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

ترنت آلکساندر آرنولد در هفته نخست لیگ برتر برای پنجمین دیدار متوالی پاس گل داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، در بازی افتتاحیه فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ برتر انگلیس جمعه شب تیم لیورپول در ورزشگاه آنفیلد میزبان نوریچ بود و توانست با نتیجه ۴-۱ از سد قناری های تازه صعود کرده به لیگ برتر عبور کند.

گل چهارم لیورپول در این مسابقه در دقیقه ۴۲ روی ارسال تماشایی ترنت آلکساندر آرنولد و ضربه سر دیووک اوریگی به ثمر رسید تا آرنولد ۲۰ ساله فصل جدید را هم با پاس گل آغاز کرده و روند درخشان خود را در گل سازی برای قرمزهای مرسی ساید ادامه دهد.

در حقیقت با احتساب بازی های فصل گذشته، آرنولد در این مسابقه برای پنجمین دیدار متوالی پاس گل می‌داد. روند آرنولد از هفته سی و پنجم فصل ۱۹-۲۰۱۸ آغاز شده و تنها دو بازی دیگر، او را به مسوت اوزیل، رکورددار ارسال پاس گل در بیشترین بازی متوالی خواهد رساند.

آرنولد در جریان پیروزی ۲-۰ لیورپول مقابل کاردیف سیتی در مسابقه هفته سی و پنجم پاس گل نخست تیمش را در دقیقه ۵۷ به جورجینیو واینالدوم داد. در هفته سی و ششم و در جریان پیروزی ۵-۰ مقابل هادرزفیلد در آنفیلد، آرنولد سومین گل تیمش را در دقیقه ۴۵ برای محمد صلاح ساخت.

در بازی هفته سی و هفتم و پیروزی ۳-۲ مقابل نیوکاسل در سنت جیمز پارک، او در دقیقه ۱۳ پاس گل اول تیمش را برای ویرجیل فن‌دایک ارسال کرد و با این پاس گل، شمار پاس گل های خود در فصل ۱۹-۲۰۱۸ را دو رقمی کرد. البته این پایان کار آرنولد در آن مسابقه نبود و او در دقیقه ۲۸ یک گل دیگر را هم برای محمد صلاح ساخت. سرانجام در بازی هفته پایانی فصل و در پیروزی ۲-۰ خانگی مقابل وولورهمپتون او پاس گل دوم تیمش را در دقیقه ۸۱ به سادیو مانه داد تا به این ترتیب آرنولد سازنده آخرین گل لیورپول در فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ برتر لقب گیرد.

با ارسال پاس گل در ۵ مسابقه متوالی، آرنولد اکنون خود را به نفراتی مثل آنتونیو والنسیا، رایان گیگز، تیری آنری، جیان‌فرانکو زولا و دارن آندرتون رسانده و در این جدول (بیشترین بازی متوالی همراه با ارسال پاس گل) مشترکا در رده سوم ایستاده است. 

در رده نخست این فهرست مسوت اوزیل ستاره آلمانی باشگاه آرسنال حضور دارد که توانسته رکورد ارسال پاس گل در ۷ مسابقه متوالی را به نام خود ثبت کند. او در فصل ۱۶-۲۰۱۵ و در فاصله هفته های هفتم تا سیزدهم این رکورد را به ثبت رساند. لستر، منچستریونایتد، واتفورد (۲ پاس گل)، اورتون، سوانسی سیتی (۲ پاس گل)، تاتنهام و وست بروم قربانیان اوزیل در این مسیر بودند و در نهایت در بازی هفته چهاردهم برابر نوریچ سیتی در روز ۲۹ نوامبر ۲۰۱۵، این روند اوزیل متوقف شد. (او البته در همان دیدار و در جریان تساوی ۱-۱ آرسنال، زننده تک گل توپچی ها بود.) سسک فابرگاس هافبک سابق آرسنال و چلسی نیز با ۶ بازی متوالی در رده بعدی حضور دارد.

در ادامه نگاهی به رکوردداران ارسال پاس گل در بیشترین بازی های متوالی لیگ برتری و تاریخ ثبت این آمار (آخرین مسابقه به عنوان پایان روند) خواهیم داشت:

۷ بازی:

مسوت اوزیل (۲۱ نوامبر ۲۰۱۵)

۶ بازی:

سسک فابرگاس (۱۳ سپتامبر ۲۰۱۴)

۵ بازی:

ترنت آلکساندر آرنولد (۹ آگوست ۲۰۱۹)

آنتونیو والنسیا (۳۱ دسامبر ۲۰۱۱)

تیری آنری (۱۱ سپتامبر ۲۰۰۴)

رایان گیگز (۱۶ آپریل ۲۰۰۳)

جیان‌فرانکو زولا (۷ دسامبر ۲۰۰۲)

دارن آندرتون (۲۷ فوریه ۱۹۹۳)

لیورپول در بازی هفته دوم در سنت مری، شنبه آینده مهمان ساوتهمپتون خواهد بود و یک پاس گل دیگر، آرنولد را در کنار فابرگاس قرار خواهد داد. برای رسیدن به اوزیل، آرنولد در هفته سوم تیم اوزیل، آرسنال را در پیش رو خواهد داشت.

در صورت انجام موفق این ماموریت، آرنولد فرصت آن را دارد تا در بازی هفته چهارم مقابل برنلی در ترف‌مور (شنبه، ۳۱ آگوست) با یک پاس گل دیگر از رکورد اوزیل گذر کرده و رکورد جدیدی را با ارسال پاس گل در ۸ دیدار متوالی به نام خود ثبت کند.

آرنولد فصل گذشته با ارسال ۱۲ پاس گل مشترکا در کنار کریستین اریکسن (تاتنهام) سومین پاسور برتر لیگ شناخته شد و تنها ادن هازارد (چلسی، ۱۵ پاس گل) و رایان فریزر (بورنموث، ۱۴ پاس گل) را بالاتر از خود دید.

آرنولد ۲۰ ساله که در دوران حضور خود در لیگ برتر آمار پاس گل هایش را به عدد ۱۵ رسانده، امیدوار است با ادامه این روند روزی به رکورد جاودانه رایان گیگز، اسطوره ولزی منچستریونایتد با ۱۶۲ پاس گل، نزدیک شود.

۷۷۱۲

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.