پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: سامسونگ امیدوار است تا سال ۲۰۲۱ حداقل یک تلفن هوشمند با باتری گرافینی به بازار بفرستد. افشاگر معروف دنیای فناوری یعنی ایوان بلس خبر جایگزینی باتری های لیتیوم یونی در گوشی های سامسونگ را در توییت اخیر خود اعلام کرده است: «به من گفته شده سامسونگ تا سال آینده […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

سامسونگ امیدوار است تا سال ۲۰۲۱ حداقل یک تلفن هوشمند با باتری گرافینی به بازار بفرستد.

افشاگر معروف دنیای فناوری یعنی ایوان بلس خبر جایگزینی باتری های لیتیوم یونی در گوشی های سامسونگ را در توییت اخیر خود اعلام کرده است:

«به من گفته شده سامسونگ تا سال آینده یا ۲۰۲۱، حداقل یک گوشی را با باتری گرافین به بازار خواهد فرستاد که زیر نیم ساعت صد در صد شارژ می شود.»


خرید بلیط هواپیما


افشاگر مذکور در ادامه توییت خود گفته سامسونگ امیدوار است با افزایش ظرفیت باتری، هزینه های آن را کاهش دهد.

گلکسی نوت 9

گرافین (Graphene) به دلیل خصوصیات منحصر به فردی که دارد ماده اعجاب انگیز لقب گرفته. این ماده ۲۰۰ برابر مقاوم تر از فولاد و سبک تر از کاغذ است. محققان معتقدند به کارگیری این ماده در تلفن های هوشمند، میزان شارژدهی در آنها را به طرز چشمگیری افزایش و زمان شارژ کردن را به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد.

سال ۲۰۱۷ سامسونگ گفت که پژوهشگران این شرکت یک توپ گرافینی ساخته اند که نسبت به باتری های لیتیوم یونی استاندارد، تا ۵ برابر سریع تر شارژ می شود.

سامسونگ سال ۲۰۱۶ و بعد از مشکل آتش گرفتن باتری گلکسی نوت ۷ قول به کارگیری باتری بهتر را در محصولات آینده خود داد. آتش گرفتن باتری تنها مشکلی نبود که نوت ۷ با آن دست و پنجه نرم می کرد.

سامسونگ محبوب‌ترین برند موبایل میان گیمرهای ایرانی است.

مدت کوتاهی پس از عرضه شدن این گوشی به بازار، کاربران از داغ کردن زیاد آن شکایت کردند. سامسونگ این مشکلات را به دلیل استفاده از باتری معیوب دانست و تمام گلکسی نوت ۷ ها را از بازار جمع آوری کرد.

تعویض باتری مشکل گلکسی نوت ۷ را حل نکرد و این گوشی همچنان با مشکل داغ کردن مواجه بود. سامسونگ دوباره برای جمع آوری این گوشی فراخوان داد و تولید گلکسی نوت ۷ را متوقف کرد. بعد از این اتفاقات سامسونگ پروسه آزمایش کردن قطعات اصلی در تلفن های هوشمند خود را تغییر داد و برای اطمینان از عملکرد درست باتری در گوشی های خود، تست ۸ مرحله ای باتری را راه اندازی کرد.منبع خبر: دیجیاتو

آخرین اخبار علم و فناوری و تکنولوژی ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.