پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، صمد مرفاوی برای هواداران استقلال (حداقل آنهایی‌که بالای ۳۰ سال هستند) چهره‌ای کاملاً آشناست؛ سرمربی اسبق آبی‌ها که یکی از بهترین مهاجمان ۳۰ سال اخیر این تیم تلقی می‌شود. دیروز تولد آقاصمد بود و همین مسئله بهانه‌ای شد برای تماس با او.* سلام آقا، تولدتون مبارک.آقا […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، صمد مرفاوی برای هواداران استقلال (حداقل آنهایی‌که بالای ۳۰ سال هستند) چهره‌ای کاملاً آشناست؛ سرمربی اسبق آبی‌ها که یکی از بهترین مهاجمان ۳۰ سال اخیر این تیم تلقی می‌شود. دیروز تولد آقاصمد بود و همین مسئله بهانه‌ای شد برای تماس با او.
* سلام آقا، تولدتون مبارک.
آقا خیلی ممنون (می‌خندد). دست شما درد نکند که به یادم بودید. البته عده‌ای به اشتباه در اینترنت ۲۸ اردیبهشت را به‌عنوان روز تولدم درج کرده‌اند در حالی‌که تاریخ درست تولد من همین امروز (۲۲ مرداد) است. ۲۸ اردیبهشت روز تولد دخترم است که البته برایم فوق‌العاده مهم و ارزشمند تلقی می‌شود.
* تا حالا شده در اردوی استقلال، تیم‌ملی یا خارج از کشور برای‌تان تولد بگیرند؟
تولد…؟ (فکر می‌کند) نه. همیشه در خانه سورپرایز می‌شوم.
* امسال هم سورپرایز شدید؟
بله. دیروز خانواده‌ام کلی برایم سنگ تمام گذاشتند.
* پیشکسوتان چطور؟ تبریک می‌گویند؟
از کسی انتظار ندارم. زندگی‌ها سخت شده و هر کس درگیر زندگی خودش است. من خودم هم گاهی اوقات یادم می‌رود تبریک بگویم. مثلاً تولد شاهرخ بیانی ۱۶ مرداد بود و من تازه دیروز متوجه آن شدم. وقتی خودم یادم می‌رود تبریک بگویم، از بقیه هم انتظاری ندارم.
* دل‌تان می‌خواست امروز عزیزانی، چون پورحیدری یا دهداری به شما زنگ بزنند و تولدتان را تبریک بگویند؟
خدا هر دو را رحمت کند. اتفاقاً از این اخلاق‌ها داشتند. یادش به‌خیر. سال ۱۳۷۰ من ۲ روز بعد از ازدواجم آمدم تهران و با تیم رفتم سالاردره تا مهیای جام باشگاه‌های آسیا شویم. روز اول که رسیدم، بعد از تمرین، موقع صرف شام ناگهان منصورخان با یک کیک بزرگ ظاهر شد و همه بچه‌ها ازدواجم را تبریک گفتند. روح همه رفتگان شاد باشد ان‌شاالله
* راستی می‌دانستید شما و آلن شیرر مهاجم تیم‌ملی انگلیس در یک روز متولد شده‌اید؟ البته شما ۵ سال از او بزرگترید.
جداً؟ نه نمی‌دانستم (می‌خندد). اصلاً نمی‌دانستم من و آلن شیرر با هم در یک روز متولد شده‌ایم. هر دو هم فوتبالیست و مهاجم بوده‌ایم. چقدر جالب.
* یک سؤال هم از استقلال، استراماچونی از شرایط ناراحت شده و تهدید به جدایی کرده است.
قطعاً سرمربی تیم چیز‌هایی دیده که باعث ناراحتی‌اش شده و کار را به اینجا رسانده است. مسئله‌ای که سرمربی تیم را ناراحت کند، قطعاً موضوع مهمی است. بحث جدایی استراماچونی ناراحت‌کننده بوده و باعث نگرانی من، هواداران و پیشکسوتان شده است. چنین اخبار و اتفاقاتی باعث شوک شدن ما می‌شود. من هم مثل یک هوادار دلم می‌خواهد این مشکلات حل شده و استقلال نتایج خوبی بگیرد.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.