پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، سهیل مهدی در مورد اینکه برخی از ورزشگاه‌ها مدعی هستند که مجوز بازی از AFC دریافت کرده اند و چگونه است که سازمان لیگ به آن‌ها مجوز میزبانی نداده، گفت: اینکه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه‌های ایرانی برگزار می‌شوند دلیل قاطعی برای استاندارد بودن ورزشگاه‌های ایران […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، سهیل مهدی در مورد اینکه برخی از ورزشگاه‌ها مدعی هستند که مجوز بازی از AFC دریافت کرده اند و چگونه است که سازمان لیگ به آن‌ها مجوز میزبانی نداده، گفت: اینکه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه‌های ایرانی برگزار می‌شوند دلیل قاطعی برای استاندارد بودن ورزشگاه‌های ایران در سطح ایده آل نیست. در همین ورزشگاه آزادی تهران که حتی فینال لیگ قهرمانان آسیا هم در آن برگزار شد نقایصی وجود دارد. در هر فصل از لیگ قهرمانان آسیا باشگاه‌هایی که در این ورزشگاه میزبان هستند از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بیش از ۵ هزار دلار جریمه می‌شوند، فقط به خاطر اینکه ورزشگاه آزادی شماره صندلی ندارد.
وی افزود: AFC به دلیل اینکه ورزشگاه آزادی و سایر ورزشگاه‌های ما که بازی‌های بین المللی در آن برگزار می‌شود، چون شماره صندلی ندارد و روی بلیت‌هایی هم که چاپ می‌شود شماره صندلی وجود ندارد این جریمه را برای باشگاه‌های ایرانی در نظر می‌گیرد. البته حتی اگر روی بلیت‌ها هم شماره صندلی درج کنیم به دلیل اینکه تماشاگران امکان نشستن روی صندلی خود را ندارند با چنین جریمه‌ای مواجه می‌شوند.
رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای تصریح کرد: از سویی دیگر استاندارد‌های مسابقات لیگ کشور‌ها گاهی می‌تواند حتی از استاندارد‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا هم بهتر و بالاتر باشد و این مساله اشکالی ایجاد نمی‌کند. ضمن اینکه شورای امنیت کشور برای ایمنی و امنیت تماشاگران خواستار ایجاد الزاماتی در ورزشگاه‌ها شده است.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.