پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، امشب در ورزشگاه وُدافون شهر استانبول، لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و چلسی قهرمان لیگ اروپا در نخستین سوپرجام تمام انگلیسی اروپا به مصاف هم رفتند، در حالی که لیورپول پیش از این ۳ مرتبه قهرمان شده بود و چلسی تنها یک قهرمانی داشت و سرخ‌ها […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

سوپرجام در استانبول پس از 14 سال به لیورپول رسیدبه گزارش رسانه ۷، امشب در ورزشگاه وُدافون شهر استانبول، لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و چلسی قهرمان لیگ اروپا در نخستین سوپرجام تمام انگلیسی اروپا به مصاف هم رفتند، در حالی که لیورپول پیش از این ۳ مرتبه قهرمان شده بود و چلسی تنها یک قهرمانی داشت و سرخ‌ها یک جام دیگر به افتخارات‌شان اضافه کردند.

بازی با مالکیت توپ بیشتر و برتری لیورپول شروع شد، نخستین فرصت خوب هم موقعیت تک‌به‌تک از زاویه بسته‌ای بود که صلاح در دقیقه ۱۶ زد و کِپا مهار کرد. در ادامه چلسی هم اولین فرصت خوبش را دقیقه ۲۲ به‌دست آورد که پدرو ضربه‌اش را به تیر افقی دروازه زد.

بعد از فرصتی که پدرو داشت ورق به سود چلسی برگشت و این تیم شرایط بهتری پیدا کرد، تا اینکه پاس عالی پولیشیچ در دقیقه ۳۶ به ژیرو رسید و او توپ را به گوشه دروازه آدریان فرستاد تا شاگردان لمپارد با برتری یک بر صفر نیمه نخست را تمام کنند.

سوپرجام اروپا؛ لیورپول صفر - چلسی یک

سوپرجام اروپا؛ لیورپول صفر - چلسی یک

خط دفاعی چلسی نیمه دوم خیلی زود اشتباه کرد و پاسی که به پشت آن‌ها فرستاده شد با اثرِ فیرمینو که در این نیمه به میدان آمده بود و ضربه نهایی مانه تبدیل به گل تساوی برای لیورپول در دقیقه ۴۸ شد.

سوپرجام اروپا؛ لیورپول یک - چلسی یک

سوپرجام اروپا؛ لیورپول یک - چلسی یک

دقیقه ۷۵ موقعیت عالی دیگری برای لیورپول به‌دست آمد که ابتدا ضربه صلاح را کپا مهار کرد، سپس ضربه فان‌دایک را هم با کمک تیر دروازه گرفت.

سوپرجام اروپا؛ لیورپول 2 - چلسی 2

در دقایق پایانی چلسی تیم بهترِ میدان بود و فرصت‌هایی داشت که نتوانست به گل دوم برسد. آخرین موقعیت بازی در ۹۰ دقیقه را هم لیورپول هدر داد تا کار به وقت‌های اضافه برسد.

دقیقه ۹۵ یک‌دوی مانه و فیرمینو در نهایت با ضربه ستاره سنگالی به سقف دروازه به بار نشست تا لیورپول با زدن دومین گل از چلسی پیش بیفتد.

فراپارت برای چلسی پنالتی گرفت که خطای آدریان روی آبراهام بود. ژورژینیو این پنالتی را دقیقه ۱۰۰ تبدیل به گل تساوی برای آبی‌ها کرد.

در نیمه دوم وقت‌های اضافه هم اتفاق خاصی رخ نداد تا قهرمان سوپرجام در ضربات‌پنالتی مشخص شود. در ضربات‌پنالتی هم لیورپول بود که ۵ بر ۴ پیروز شد تا برای چهارمین مرتبه به این جام برسد. برای لیورپول فیرمینو، فابینیو، اوریگی، آرنولد و صلاح ضربات‌شان را گل کردند و برای چلسی هم ژورژینیو، بارکلی، مونت و امرسون گل زدند و ضربه آبراهام را آدریان مهار کرد.

لیورپول که بعد از ۱۴ سال چند ماه پیش قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده بود، سوپرجام را هم پس از همین مدت زمان بالای سر برد.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.