پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: وحید هلیل‌هودزیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال مراکش انتخاب شد. به گزارش ایسنا و به نقل از فیفا، تیم ملی مراکش در جام ملت‌های آفریقا با حضور اروه رنار ناکام بود و نتوانست انتظارات را بر آورده کند و همین مساله منجر به برکناری او از هدایت […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

وحید هلیل‌هودزیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال مراکش انتخاب شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیفا، تیم ملی مراکش در جام ملت‌های آفریقا با حضور اروه رنار ناکام بود و نتوانست انتظارات را بر آورده کند و همین مساله منجر به برکناری او از هدایت این تیم شد تا رنار، هدایت عربستان را بر عهده بگیرد.

وحید هلیل‌هودزیچ، سرمربی سابق الجزایر و تیم ملی فوتبال ژاپن به عنوان سرمربی جدید مراکش انتخاب شد و وظیفه اصلی او رساندن این تیم به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است. 

این سرمربی ۶۷ ساله بعد از حضور در تیم نانت در لیگ فرانسه، بار دیگر هدایت یک تیم ملی را بر عهده گرفت و از فوتبال باشگاهی دور شد. این مربی بوسنیایی که توانست با ساحل عاج نیز به جام جهانی راه یابد، در سال ۲۰۱۴ الجزایر را به دور دوم جام جهانی رساند که بهترین عملکرد او بود. 

او درباره بر عهده گرفتن هدایت تیم ملی مراکش گفت: این افتخار بزرگی است که هدایت تیم ملی مراکش را بر عهده گرفتم. هدف من در اینجا این است که بتوانم مراکش را به جام جهانی برسانم و برای چهارمین بار پیاپی یک تیم را به جام جهانی برسانم.

وحید هلیل‌هودزیچ با جو فوتبال مرامش بیگانه نیست و موفق شد در سال ۱۹۹۷ تیم راجا کازابلانکا این کشور را به قهرمانی در جام باشگاه‌های آفریقا برساند. 

منبع خبر: ایسنا

آخرین اخبار روز ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.