پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: به گزارش رسانه ۷، دور آخر تمرینات آماده سازی تیم ملی بسکتبال برای حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ چین از فردا شنبه در تالار بسکتبال آزادی آغاز می‌شود و تا زمان سفر به چین و شرکت در تورنمنت بین المللی پیک و بعد از آن جام جهانی ادامه خواهد داشت. […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

به گزارش رسانه ۷، دور آخر تمرینات آماده سازی تیم ملی بسکتبال برای حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۹ چین از فردا شنبه در تالار بسکتبال آزادی آغاز می‌شود و تا زمان سفر به چین و شرکت در تورنمنت بین المللی پیک و بعد از آن جام جهانی ادامه خواهد داشت.
این مرحله از تمرینات با حضور ۱۲ بازیکنی که ترکیب تیم ملی را در جام جهانی تشکیل خواهند داد، آغاز می‌شود. این بازیکنان همان نفراتی هستند که از سوی کادر فنی تیم ملی و برای حضور در تورنمنت‌های پرتغال، روسیه و یونان معرفی شده بودند.
بر این اساس صمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی، محمد جمشیدی، محمد حسن زاده، حامد حسین زاده، مایک رستم پور، آرمان زنگنه، آرون گرامی پور، سجاد مشایخی، رسول مظفری، میثم میرزایی و بهنام یخچالی بازیکنان حاضر در این مرحله از اردو و بعد از آن جام جهانی خواهند بود.
مسعود قاسمی سرپرست تیم ملی بسکتبال ضمن اعلام این خبر گفت: تیم ملی تا زمان سفر به چین فقط سه روز فرصت دارد. به همین دلیل تصمیم بر این گرفته شد تا اردو با حضور نفرات اصلی که قرار است ترکیب تیم ملی را در جام جهانی تشکیل دهند، آغاز و پیگیری شود.
وی ادامه داد: بازیکنانی که با تیم ملی در اردوی اروپایی حضور داشتند، در این مرحله از تمرینات حاضر خواهند بود و به محل برگزاری جام جهانی اعزام می‌شوند مگر اینکه با موردی مانند مصدومیت مواجه شویم که به خاطر آن مجبور به جابه جایی و تغییر در ترکیب تیم شویم.
جام جهانی ۲۰۱۹ بسکتبال از ۹ شهریورماه همزمان در هشت شهر چین آغاز می‌شود. تیم ملی ایران که در گروه سوم این رقابت‌ها با تیم‌های اسپانیا، پورتوریکو و تونس همگروه است در اولین دیدار به مصاف تیم ملی پورتوریکو می‌رود.
برای حضور در جام جهانی، تیم ملی بسکتبال سه شنبه آینده (۲۹ مردادماه) عازم چین می‌شود. این تیم ابتدا در تورنمنت بین المللی پیک با تیم‌های مونته‌نگرو و برنده تیم‌های لهستان و نیجریه دیدار می‌کند. ملی پوشان بسکتبال ایران پس از اتمام دیدار‌های خود در این تورنمنت به گوانگژو محل برگزاری دیدار‌های مقدماتی‌شان در جام جهانی سفر می‌کنند.
جام جهانی ۲۰۱۹ چین با حضور ۳۲ تیم برگزار می‌شود.

منبع خبر: خبر ورزشی

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.