پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: مسعود تابش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس،‌ در مورد هجمه‌هایی که در فضای مجازی علیه باشگاه سپاهان ایجاد شده،‌گفت: ما هواداران کارشناس و فوتبال‌ فهم زیاد داریم، اما عده‌ معدودی هستند که نمی‌دانم در مورد آنها  چه بگویم. یک تیمی بسته‌ایم که همه شامل مدیریت،‌ کادر فنی و … […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

مسعود تابش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس،‌ در مورد هجمه‌هایی که در فضای مجازی علیه باشگاه سپاهان ایجاد شده،‌گفت: ما هواداران کارشناس و فوتبال‌ فهم زیاد داریم، اما عده‌ معدودی هستند که نمی‌دانم در مورد آنها  چه بگویم. یک تیمی بسته‌ایم که همه شامل مدیریت،‌ کادر فنی و … راضی هستند،‌ اما برخی نمی‌دانم چه می‌گویند مثلاً عنوان می‌کنند که چرا ستاره نمی‌خرید! آنها به چه کسی ستاره می‌گویند؟ من بر اساس درخواست کتبی کادر فنی که طی همین چند روز به من اعلام کرده‌اند با بازیکنانی مشغول مذاکره هستم و سعی می‌کنیم که آنها را به خدمت بگیریم. ما باید در سه جام شرکت کنیم، ‌در آسیا باید از فوتبال ایران دفاع کنیم و به همین خاطر در نظر داریم که تیم خوبی را آماده کنیم.

تابش در ادامه گفت:‌ در یک بازی تدارکاتی نتیجه را واگذار می‌کنیم و مکافات می‌شود، در حالی که کسی نمی‌گوید بسیاری از بازیکنان در این بازی‌ها بازی نمی‌کنند و کادر فنی برای ارزیابی تمام بازیکنان تغییرات زیادی در ترکیب تیم ایجاد می‌کند. چند دهه است که در فوتبال مشغول فعالیت هستم اما تا به حال چنین چیزهایی را ندیده بودم. برخی‌ها توقعات عجیب و غریب زیادی دارند. البته سپاهان هواداران میلیونی فهمیده‌ای دارد اما تعداد اندکی هستند که نمی‌دانم از کجا خط می‌گیرند.

وی افزود:‌ کسی نمی‌گوید که من تیم زیر ۱۳ سال سپاهان را به چین فرستادم و در آنجا موفقیت خوبی به دست آورد. در تورنمنتی که از کشورهای برزیل، آرژانتین و… تیم‌های زیادی در آن شرکت می‌کنند و البته ما هر سال این برنامه را داریم که این تیم را به تورنمنتی اعزام کنیم. ما یک باشگاه متفاوت هستیم و الان نیز رشته دوومیدانی به باشگاه ما اضافه شده است. حدود ۳۵۰۰ ورزشکار در سطح قهرمانی داریم. در این شرایط بد اقتصادی بدهی نداریم اما کسی از این‌ها صحبت نمی‌کند. ما نگاه‌مان به فردا است و آینده را می‌بینیم. قهرمانی در تیم‌های سپاهان باید دوام داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در مورد مذاکره با امید ابراهیمی گفت: امید ابراهیمی تنها چند روز است که آزاد شده، او بازیکن خوبی است و همه او را قبول دارند اما برخی مدام زنگ می‌زنند که چرا او را نمی‌گیرید. انگار من قرار است به سوپرمارکت بروم و تخمه بخرم! این کار حساب و کتاب دارد. شاید آن بازیکن نخواهد که به ایران بیاید ما علاقه‌مندیم ک او را به خدمت بگیریم و دنبال این موضوع هستیم..

تابش در ادامه ‌گفت: امید ابراهیمی بیشتر سپاهانی است تا استقلالی، او بازیکن با اخلاق و شریفی است و ما او را دوست داریم چندین سال در سپاهان بازی کرده و برای ما زحمت کشیده است و ما مشغول مذاکره هستیم..

وی در مورد جذب امید نورافکن گفت: امید نورافکن تحت قرارداد یک باشگاه دیگر است اما ما به دنبال جذب او هستیم. باید رضایت آن باشگاه را به دست بیاورم، یک ماه تمام به خاطر  جذب کی‌روش و کمان اعصاب ما را خرد کردند با اینکه قرارداد آنها تمام شده بود و در ایران نبودند و وقتی آنها را جذب کردیم گفتند هنر کردید این بازیکنان را گرفتید؟! ما برای امید نورافکن هم مشغول مذاکره هستیم. دوست داریم او به تیم ما بیاد اما باید شرایط این انتقال را فراهم کنیم.

مدیرعامل سپاهان افزود:‌ به هر حال ما دنبال  جذب هر دو بازیکن هستیم و مشغول مذاکره‌ایم اما آن طرف قضیه هم مهم است. همانطور که گفتم امید ابراهیمی تازه آزاد شده و اولویتش قطر است. باید ببینیم آیا دوست دارد به ایران بازگردد یا خیر. نورافکن هم تحت قرارداد شارلروا است. او یک بازیکن چند پسته و کاپیتان تیم ملی امید ایران است. ما به او علاقه‌مندیم و صحبت کرده‌ایم. خودش هم فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشد اما به هر حال باید رضایت باشگاه بلژیکی را نیز بگیرم. امیدوارم صحبت‌هایی که مطرح می‌شود از روی دلسوزی باشد و خدا کند از روی عناد و دشمنی نباشد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در مورد اینکه قانون ۹۰ به ۱۰ برای تقسیم تماشاگران فصل گذشته جرقه‌ای برای شروع اتفاقات ناگوار بود و با اینکه این قانون به تصویب هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال رسیده اما هیچ صحبتی از آن در سازمان لیگ و دیگر محافل فوتبالی کشومان وجود ندارد، ‌گفت:‌ما بارها از قانون ۹۰ به ۱۰ صحبت کردیم اما حرف‌ها به جایی نرسید و کلی هم از ما ایراد گرفتند که چرا این صحبت‌ها را مطرح می‌کنیم! در تمام دنیا وقتی یک مسابقه فینال یا پایانی برگزار می‌شود به زمین بی‌طرف می‌روند و تماشاگران را به صورت ۵۰، ۵۰ تقسیم می‌کنند اتفاقاً قبل از فینال جام حذفی ما فینالی در اروپا برگزار شد که تماشاگران به زمین بی‌طرف رفتند آنجا قانون ۵۰، ۵۰ اعمال شد اما در مسابقاتی که فینال نیستند شرایط میزبانی چه می‌شود؟ من وقتی بر اساس قرعه میزبان یک مسابقه می‌شوم شرایط میزبانی یعنی چه؟ یکی از شرایط مهم میزبانی همین قانون ۹۰ به ۱۰ است. ما سال گذشته با مس کرمان بازی کردیم و در خانه آنها نزدیک بود حذف شویم چرا آنجا قانون ۵۰، ۵۰ اعمال نشد. باید قانون ۹۰ به ۱۰ که  البته ۱۰ درصد هم نیست بلکه ۷ درصد است اجرا شود. باشگاه‌هایی که هوادار زیادی ندارند روی این قضیه مصر نیستند اما تیم‌هایی مانند سپاهان، تراکتورسازی‌، استقلال و پرسپولیس که هواداران زیادی دارند باید روی این مسئله حساس باشند. ما گناه نمی‌کنیم که این را می‌گوییم.

تابش در پاسخ به این سوال که آیا برای فصل جدید سازمان لیگ در خصوص قانون ۹۰ به ۱۰ چیزی به باشگاه سپاهان اعلام کرده گفت: در این مورد هیچ چیزی به ما ابلاغ نشده است. اگر هیأت رئیسه فدراسیون آن را تصویب کرده درخواست می‌کنیم و خواهش می‌کنیم این قانون را ابلاغ کنند و آن را اجرا کنند. یک قانون بد و فاجعه بهتر از بی‌قانونی است. هر چه است آن را به صورت رسمی اعلام کنید. اگر قانونی در این زمینه وجود دارد آن را الان اعلام کنید نه قبل از یک بازی بسیار حساس.

مدیرعامل سپاهان در خصوص محل بازی با تیم شاهین بوشهر در هفته اول لیگ برتر گفت:‌ هنوز چیزی به ما به صورت کتبی اعلام نشده و ما محل و زمان بازی با شاهین بوشهر را نمی‌دانیم. 

وی در خصوص نواقص ورزشگاه نقش جهان گفت:‌ ما تلاش می‌کنیم برای بازی دوم تمام شرایط را در خصوص میزبانی خودمان فراهم کنیم. الان فقط بحث گیت‌ها، شماره‌گذاری صندلی‌ها و دوربین‌های بیرون ورزشگاه را داریم. ما  ۱۰ گیت را آماده خواهیم کرد که هر کدام دو ورودی دارند و عملاً ۲۰ ورودی خواهیم داشت و در مرحله بعدی و بر اساس نیازمان،گیت های دیگری را هم اضافه می‌کنیم. شماره‌گذاری صندلی‌ها هفته آینده انجام می‌شود و دوربین‌های بیرون ورزشگاه را نیز به زودی نصب خواهیم کرد.

انتهای پیام/ا

 

منبع خبر: فارس

آخرین اخبار روز ایران و جهان را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.