داور بین المللی فوتبال یا دندانپزشک با تجربه !

مارکوس مرک” در سن ۲۹ سالگی با سوت زدن در رقابت های المپیک بارسلونا جوانترین داور بین المللی فوتبال شد. “مرک” مطب دندانپزشکی در کازرسلاترن دارد و اکنون مفسر سوپر کاپ ترکیه است

“مارکوس مرک ” دندانپزشک و داور بین‌المللی فوتبال با ملیت آلمانی را کمتر فوتبالدوستی است که نشناسد.
“مارکوس مرک” متولد ۱۵ مارس ۱۹۶۲ داور سابق بین المللی فوتبال، فیفا است که سابقه سوت زدن در فینال لیگ قهرمانان اروپا را هم دارد.

 تنها دندانپزشک مشهور جهان فوتبال کیست؟

وی در سال ۱۹۸۸ که در سال های پایانی رشته دندانپزشکی بود جوانترین داور تاریخ رقابت های بوندس لیگا لقب گرفت.

“مارکوس مرک” در سن ۲۹ سالگی با سوت زدن در رقابت های المپیک بارسلونا  جوانترین داور بین المللی فوتبال شد.

رکورد تعدد برترین داور سال رقابتهای بوندس لیگا با ۶ بار به مارکوس مرک تعلق دارد. وی در کوران رقابت شالکه و بایرن مونیخ با داوری عادلانه تاثیر قابل توجهی بر قهرمانی بایرن مونیخ در ثانیه های پایانی فصل داشت.

تنها دندانپزشک مشهور جهان فوتبال کیست؟

از افتخارات “مرک” می توان به سوت زدن در فینال رقابت های یورو ۲۰۰۴ اشاره کرد و همچنین قضاوت دربی مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا بین اینتر میلان و آث میلان به مارکوس مرک تعلق کرد.

تنها دندانپزشک مشهور جهان فوتبال کیست؟

“مارکوس مرک” قضاوت فینال جام یوفا بین اینترمیلان وآث میلان که هر دوتیم از ایتالیا را بودند نیز سوت زد. “مرک” هر فصل از کارت قرمزهای خود به طورمتععد استفاده کرده که این خود نوعی رکورد است. “مارکوس مرک” از ترکان داوری جام‌جهانی ۲۰۰۲ ،جام جهانی ۲۰۰۶ و همچنین یورو ۲۰۰۰ و یورو ۲۰۰۴ بود. “مرک” مطب دندانپزشکی در کازرسلاترن دارد و اکنون مفسر سوپر کاپ ترکیه است.

 تنها دندانپزشک مشهور جهان فوتبال کیست؟

باشگاه خبرنگاران