چاق کننده ترین آجیل در بین آجیل های شب عید با توجه به کالری آن به پسته و فندق اختصاص دارد. یک متخصص تغذیه، گفت: میزان کالری آجیل‌ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. همه‌ی آنها کالری بالایی دارند و اختلاف کالری‌شان در هر ۱۰۰ گرم حدود ۶۰-۷۰ کالری است. انوشه، در ادامه افزود: پسته در ۱۰۰گرم، ۵۸۰ کالری که در رده‌ی کم […]

چاق کننده ترین آجیل در بین آجیل های شب عید با توجه به کالری آن به پسته و فندق اختصاص دارد.

یک متخصص تغذیه، گفت: میزان کالری آجیل‌ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. همه‌ی آنها کالری بالایی دارند و اختلاف کالری‌شان در هر ۱۰۰ گرم حدود ۶۰-۷۰ کالری است. انوشه، در ادامه افزود: پسته در ۱۰۰گرم، ۵۸۰ کالری که در رده‌ی کم کالری‌ترین آجیل‌ها قرار دارد و فندق در ۱۰۰ گرم آن حدود ۶۲۰ کالری دارد که جزء پر کالری‌ترین آجیل‌هاست و چاق کننده است. بادام نیز مانند فندق کالری بالایی دارد.

آجیل‌ها از جمله مغزی‌ها و میوه‌های خشک از غذاهای سالم به شمار می‌آیند ولی در روز باید با اعتدال مصرف شود. به طور میانگین در روز ۵۰ گرم مغزی که معادل ۲۰ الی ۲۵ عدد آن است می‌تواند مفید باشد. همچنین در مورد میوه‌های خشک مانند کشمش، توت و انجیر خشک می‌توان گفت هر قاشق از آنها معادل یک واحد میوه یعنی ۶۰ کالری محسوب می‌شوند.

در صورت رعایت اعتدال در مصرف آجیل‌ها، این مواد می‌توانند منبع غنی‌ از پروتئین‌ها، اسیدهای چرب مفید، ویتامین‌های محلول در چربی و کلسیم برای افراد باشند. وی در ادامه تصریح کرد: ورزشهای هوازی بهترین راه برای سوزاندن چربی هاست، ورزش هایی از جمله پیاده روی‌های با سرعت، بازی‌های دسته جمعی در فضای باز و ایروبیک ورزش های مفیدی به شمار می‌آیند.

منبع :پارسینه