آموزش ساخت پرنده فانتزی با پارچه نمدی
آموزش ساخت پرنده فانتزی با پارچه نمدی

یه ایده دوست داشتنی براتون داریم که حتما خوشتون میاد. عروسک های نمدی طرفدارهای زیادی دارند ما در این آموزش میخوایم به ساخت پرنده فانتزی با پارچه نمدی بپردازیم. با ما همراه باشید. وسایل لازم جهت ساخت پرنده فانتزی با پارچه نمدی: پارچه نمدی قیچی گلوله های نمدی کاموا های رنگی با ضخامت کم سوزن […]

یه ایده دوست داشتنی براتون داریم که حتما خوشتون میاد. عروسک های نمدی طرفدارهای زیادی دارند ما در این آموزش میخوایم به ساخت پرنده فانتزی با پارچه نمدی بپردازیم. با ما همراه باشید.

وسایل لازم جهت ساخت پرنده فانتزی با پارچه نمدی:

پارچه نمدی

قیچی

گلوله های نمدی

کاموا های رنگی با ضخامت کم

سوزن

مقداری پشم شیشه و یا ابر

چسب مایع

قفل کوچک برای آویز

روش ساخت پرنده فانتزی با پارچه نمدی:

ابتدا شکل پرنده مورد نظرمان را روی کاغذ پوستی میکشیم و آن را روی پارچه دو لا قرار میدهیم و دور تا دور آن را با لحاظ کردن نیم سانتی متر برای اضافه درز ها میبریم. برای قسمت جلو با استفاده از کامواهای رنگی چشم و بال پرنده را با دوخت های پایه مثل شلال ساده و ساقه دوزی و بخیه دوزی  میدوزیم.

Image00002

Image00001

سپس قسمت جلو و پشت را روی قرار داده ( به صورت رو به رو ) و دور تا دور آن را با استفاده از چرخ خیاطی میدوزیم و فقط قسمت نوک پرنده را ندوخته باقی میگذاریم.

Image00006

با استفاده از مقداری پشم شیشه یا ابر داخل بدن پرنده را پر میکنیم.

Image00004

اضافه درز ها را به سمت داخل تا میزنیم و ابتدا با استفاده از چسب مایع میچسبانیم و سپس با استفاده از کانوا دور تا دور آن را ساقه دوزی میرویم.

Image00009

برای پاها ابتدا ته نخ را گره میزنیم و یک گلوله کاموایی را از نخ رد میکنیم . سپس از قسمت پایین در جایی که پاها قرار میگرد سوزن را عبور میدهیم و مجددا یک گلوله را وارد نخ میکنیم و گره میزنیم.

Image00011

برای زیبایی بیشتر میتونید برای هر یک از پا ها یک اندازه متفاوت را لحاظ کنید.

Image00012

Image00015

پرنده فانتزی شما آماده ست . از این پرنده میتونید در تزئین کیف پول ، آویز آینه جلوی ماشین ، جا کلیدی و … استفاده کنید.

Image00013

IMG_3613

منبع :سون