تو این آشپزی می خوام طرز درست کردن املت رولتی رو بهتون آموزش بدم که می تونه یه صبحانه جالب و خوشمزه برای آخر هفته باشه؛ چون معمولاً در طول هفته زیاد وقت برای درست کردن صبحانه نداریم، آخر هفته زمان مناسبی هست برای اینکه یه صبحانه ی ویژه درست کنیم. در ظاهر این غذا فقط […]

Mode - preparation - Omelette - Rolled - Training - image (1)
تو این آشپزی می خوام طرز درست کردن املت رولتی رو بهتون آموزش بدم که می تونه یه صبحانه جالب و خوشمزه برای آخر هفته باشه؛ چون معمولاً در طول هفته زیاد وقت برای درست کردن صبحانه نداریم، آخر هفته زمان مناسبی هست برای اینکه یه صبحانه ی ویژه درست کنیم. در ظاهر این غذا فقط یه املت ساده ست، اما روش رول کردنش، طعم اون رو کاملاً متفاوت می کنه. شما می تونید هر چیز دیگه ای هم که خواستید، – از جمله انواع سبزیجات و گوشت و پنیر – به این املت اضافه کنید. این املت خوشمزه ظرف ۳۰ دقیقه آماده میشه.

مواد لازم برای ۶ نفر :

 

– ۸ عدد تخم مرغ

– ۱ فنجان شیر

– ۱/۳ فنجان آرد

– ۱ عدد گوجه فرنگی متوسط ( ریز خرد شده )

– ۴ برش ژامبون ( اسلایس شده )

– ۱/۴ فنجان پیاز ( ریز خرد شده )

– ۱ و ۱/۲ فنجان پنیر موزارلا

Mode - preparation - Omelette - Rolled - Training - image (2)

 

Mode - preparation - Omelette - Rolled - Training - image (3)

 

Mode - preparation - Omelette - Rolled - Training - image (4)


تخم مرغ، شیر و آرد رو تو یه کاسه بزرگ با هم مخلوط کنید. من این نکته رو فهمیدم که اگه اول تخم مرغ و آرد رو خوب با هم مخلوط کنیم و بعد شیر رو اضافه کنیم، املت بافت نرم و صاف تری پیدا می کنه.

Mode - preparation - Omelette - Rolled - Training - image (5)

توی یه قالب ( ۶ × ۱۲ )، کاغذ مومی بندازید و مخلوط تخم مرغ رو داخلش بریزید. بعد روی مخلوط تخم مرغ، سبزیجاتی که از قبل آماده کرده بودید، ژامبون و ۱/۲ فنجان از پنیر موزارلا رو بریزید. حالا قالب رو به مدت ۱۴ دقیقه – یا تا زمانی که کناره های تخم مرغ بپزه – داخل فری که از قبل با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت ( ۱۷۵ درجه سانتی گراد ) گرم کرده بودید، قرار بدید.

 

Mode - preparation - Omelette - Rolled - Training - image (6)

بعد باقی مونده ی پنیر رو روی امت بریزید و دوباره به مدت ۲ دقیقه – یا تا زمانی که پنیر ذوب بشه – داخل فر قرار بدید.

 

Mode - preparation - Omelette - Rolled - Training - image (7)

وقتی از فر خارج کردید، بلافاصله اون رو رول کنید. از یه سمت املت، شروع کنید و همزمان که املت رو رول می کنید، کاغذ مومی رو به آرومی ازش جدا کنید. بعد املت رول شده رو داخل یه بشقاب بذارید و برش بزنید و بلافاصله سرو کنید؛ چون اینطوری پنیر ذوب شده طعم بهتری داره.

 

Mode - preparation - Omelette - Rolled - Training - image (8)

 

بسته به نوع پنیر و ژامبونی که استفاده می کنید، می تونید یه مقدار نمک هم به املت اضافه کنید؛ البته من معمولاً به این املت نمک نمی زنم.

منبع :اشپزی ایرانی