پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷: اردوهای اخیر ویلموتس، شاید آخرین فریم‌های چند ستاره با پیراهن تیم ملی باشد. به گزارش وبسایت نود، مارک ویلموتس از زمان انتخاب به عنوان سرمربی تازه ایران، زیاد لیست تیم ملی را تغییر نداده است. بیشتر بازیکنان او، سابقه حضور در لیست کی‌روش را هم دارند. با این حال، […]

پایگاه خبری – تحلیلی رسانه ۷:

اردوهای اخیر ویلموتس، شاید آخرین فریم‌های چند ستاره با پیراهن تیم ملی باشد.

به گزارش وبسایت نود، مارک ویلموتس از زمان انتخاب به عنوان سرمربی تازه ایران، زیاد لیست تیم ملی را تغییر نداده است. بیشتر بازیکنان او، سابقه حضور در لیست کی‌روش را هم دارند. با این حال، تیم ملی از حالا خودش را برای مرحله نهایی انتخاب جام جهانی آماده می‌کند و سن و سال بعضی بازیکنان فعلی، به آن‌ها اجازه حضور در جام جهانی قطر را نمی‌دهد. بازیکنانی که احتمالا، به مرور از اردوهای تیم ملی دور می‌شوند و بازیکنان تازه‌ای، جای‌شان را می‌گیرند. کاری که کی‌روش هم انجام داد و بیشتر بازیکنان فعلی تیم ملی، بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ وارد لیست ایران شدند.

خداحافظی با کاپیتان‌ها

برای چند بازیکن تیم ملی، تقریبا شانسی برای حضور در قطر وجود ندارد و آخرین روزهای دوران بازی‌شان را پشت سر می‌گذارند. مهمترین آن‌ها، مسعود شجاعی است که همین حالا کمتر در ترکیب تیم ملی به میدان می‌رود. شجاعی در حال حاضر ۳۵ ساله است. سه سال، تا جام جهانی قطر باقی مانده و او تا آن زمان ۳۸ ساله خواهد شد. بعد از شجاعی، دژاگه ۳۳ ساله مسن‌ترین بازیکن ایران محسوب می‌شود. او هم بعید است تا جام جهانی قطر، در تیم ملی باقی بماند. در نبود آن‌ها بازوبند تیم ملی، به احسان حاج‌صفی می‌رسد.

مثبت ۳۲

تیم ملی ایران با تیم نسبتا جوانی به جام جهانی رفت. تیمی که اکثر بازیکنان اصلی آن، زیر سی سال بودند و شانس بالایی برای بازی در جام جهانی بعدی هم دارند. با این حال اگر ویلموتس نخواهد با تیمی کاملا پیر به قطر برود، باید چند بازیکن دیگر تیم را هم تغییر دهد. بجز شجاعی و دژاگه، ۴ بازیکن دیگر تیم ملی سی سالگی را پشت سر گذاشته‌اند. وریا غفوری، امید ابراهیمی و وحید امیری، همگی ۳۱ ساله هستند و تا جام جهانی، ۳۴ ساله می‌شوند. سنی که سخت می‌تواند، سن مناسبی برای حضور در جام جهانی باشد. به همراه رشید مظاهری ۳۰ ساله، که با رقبای سختی برای حضور در لیست تیم ملی می‌جنگد. ۳ بازیکن تیم ملی هم ۲۹ ساله هستند و تا جام جهانی قطر، از ۳۲ سالگی عبور می‌کنند. احسان حاج‌صفی، رامین رضاییان و کریم انصاری‌فرد، که اتفاقا نقش مهمی در تیم ویلموتس دارند. هر سه آن‌ها، می‌توانند در جام جهانی بعدی هم حاضر باشند اما باید تا ۲۰۲۲ در همین سطح آماده بمانند.

پسران آینده

نکته مثبت درباره تیم ملی اینکه، بیشتر بازیکن تیم ویلموتس تا شروع جام جهانی قطر ۳۰ سال یا کمتر از آن دارند. سنی که کاملا، برای حضور در چنین تورنمنتی مناسب است. سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، مهدی ترابی، احمد نوراللهی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مجید حسینی و علی کریمی از لیست تیم ملی تا جام جهانی قطر زیر ۳۰ سال دارند. محمد نادری و اللهیار صیادمنش تازه واردهای لیست ویلموتس و سعید عزت اللهی، علی علیپور، علی قلی‌زاده، روزبه چشمی و پیام نیازمند غایبین لیست آخر او هم شامل این قاعده می‌شوند. در کنار مهدی طارمی، مرتضی پورعلی گنجی و حسین حسینی که در جام جهانی ۳۰ ساله خواهند بود. با این اوضاع، خداحافظی معدود بازیکنان پا به سن گذاشته تیم ویلموتس، نمی‌تواند باعث نگرانی او شود و اکثر بازیکنان تیمش، آماده حضور در جام جهانی بعدی هستند.

۲۲۳۳۰

منبع خبر: وب سایت نود

آخرین اخبار ورزشی را در سایت خبری-تحلیلی رسانه ۷ بخوانید.